vošky

Užívateľov profilový obrázok
RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

vošky

Príspevok od užívateľa RastoS » 31 Júl 2010, 09:49

ahojte, vedeli ste že proti voškám netreba hneď bežať do obchodu pre postrek? ak máte rastlinu napadnutú voškami stačí si od nejakého fajčiara vypýtať cigaretu, na 12 hodín ju nechať lúhovať vo vlažnej vode, zcediť a s rostokom postriekať vošky. v cigaretách obsiahnutý nikotín je vo vode rozpustný a pre vošky vysoko toxický, rastlinám však neublíži a koncentrácia je prijateľná aj pre človeka.

R

mikus
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 20:26

Re: vošky

Príspevok od užívateľa mikus » 31 Júl 2010, 13:51

Veľa insekticidov je založených na báze nikotínu,vedia o tom majitelia foliovníkov,skleníkov.Používajú tabak fo forme výluhu,ale aj zadymujú skleník tabakovým dymom.Robí sa to tak,že sa skleník dobre uzavre,do stredu sa dajú oproti sebe napríklad dve tehly,na ne sa položí kovová mriežka,na ňu balíček tabaku,pod sitom sa zapálí pevný lieh a nechá pomaly dymiť.Necha sa to tak do druhého dňa,potom sa vyvetrá.Je to dobré hlavne pri pestovaní paprík,ktoré v určitom čase sú vo veľkom napadnuté voškami.Nikotín je jedným z najsilnejších jedov.

RastoS
Administrátor

Príspevok od užívateľa RastoS » 01 Aug 2010, 09:39

okrem toho že je to silný jed sa na wikipedii spomína aj to že je silne návykový a na druhej strane podporuje pamäť a zvyšuje pozornosť.
vyskúšam ho aj na iných škodcoch, pridám vám aj fotky. mám doma momentálne molice a strapky, molíc som sa už raz skoro zbavil ale nevšimol som si že sa nasťahovali aj na odrezky ktoré som zakoreňoval a tak sa dostali naspať na rastliny. strapky sú veľmi nepríjemný škodca, postrek ktorý mám treba aplikovať až tri krát po sebe v krátkom čase.

R

mikus

Príspevok od užívateľa mikus » 01 Aug 2010, 14:11

Ono pri takýchto ošetreniach je dobré použiť aj sáčky z PVC,aby bol výsledok istý.

RastoS
Administrátor

Príspevok od užívateľa RastoS » 01 Aug 2010, 14:15

je to mimo tému ale je naozaj mimoriadne zaujímavé ako sa ľudský organizmus dokáže vysporiadať aj so silnými jedmi v malých dávkach. (niektorými)

mikus

Príspevok od užívateľa mikus » 02 Aug 2010, 22:33

A aký návyk si na ne dokáže vytvoriť.Zaujímavým prékladom je fsjčenie cigariet light.Podľa reklamy sa hovorilo,že do teľa sa dostane menej nikotínu,preto sú zdravšie.Ale neskoršie sa zistilo,že fajčiar light vyfajčí 2xtoľko cigariet,pretože on potrebuje stálu rovnakú dávku nikotínu.

učok
Dátum registrácie: 22 Sep 2010, 22:58

Príspevok od užívateľa učok » 06 Jún 2011, 17:45

Priatelia neviem ako vám ale mne sa tento rok strašne rozmnožili vošky na väčšine stromkoch.
Neviem či to je tým horúcim a vlhkým počasím.Musím to všetko vystriekať.
V minulosti sa mi osvečil prípravok (Karate) ktorý sa používa aj na iných škodcov ako sú napríklad mandolinky.

Rasto skúšal som aj tie vyluhované cigarety-ee výsledok negatývny!!! :-?

mikus

Príspevok od užívateľa mikus » 06 Jún 2011, 18:17

máš pravdu,je veľké rozmnoženie vošiek,mne napadli stromky,na ktorých som ostrihal všetky listy,a teraz sa tie stromky nevedia spamätať,pretože voškám chutia práve rašiace listy,tiež som postrekoval prípravkom,tiež zmyval prúdom vody,výsledok je nevalný,pomaly každý deň ích osdtraňujem ručne

Havrann
Dátum registrácie: 09 Sep 2010, 13:45

Príspevok od užívateľa Havrann » 06 Jún 2011, 20:50

Japonsky Mospilan je dobry na vosky a ostatny zravy hmyz.
Marián Šimkovič
Danubius bonsaj klub Bratislava

RastoS
Administrátor

Príspevok od užívateľa RastoS » 07 Jún 2011, 08:30

ahojte, u mňa to nie je také zlé, striekal som ihneď ako som na nejakej rastline vošky zbadal takže ich zatiaľ držím pod kontrolou. Tabakový výluh mne do teraz vždy fungoval, nikotín je silný zabiják. ako dlho si tie cigarety lúhoval a neboli to dáke z ukrajiny? :)
ja som teraz na tie potvori použil Actara 25 WG so 100% účinnosťou.

R

maros
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 21:26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa maros » 07 Jún 2011, 19:52

Ja som teraz pouzival drveny cesnak luhovany v oleji, inak pouzivam to aj na mucnatku na dube a vyzera to tak, ze to funguje. Na jednej trnke su ale vosky zda sa odolnejsie tak som podla ineho receptu vyrobil vyluh z chili paprik, kombovany s tym cesnakom a cibulou, a teraz im dam aj z toho. Prvy postrek nezabral tak zvysim koncentraciu. Funguje na mnoho skodcov aj zihlava, surovu nechat luhovat vo vode a potom vodou postrekovat.
Inak par dobrych rad je v knihe: Rostlinné insekticidy-Hubíme hmyz bez chemie (autor: Pavela Roman, vydavatelstvo Grada)
http://www.grada.sk/rostlinne-insektici ... ni-google/
Prílohy
Cesnak.jpg

RastoS
Administrátor

Príspevok od užívateľa RastoS » 08 Jún 2011, 07:32

ja mám problém zbaviť sa molice, chémia ich nevie nejak vyhubiť tak asi skúsim niečo prírodné tiež.

R

sesino
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 19:32

Príspevok od užívateľa sesino » 08 Jún 2011, 10:49

ahojte, moje vosky su odolne , ani tabak, alebo zihlava nezaberaju
dnes som si kupil PIRIMOR 50 WG , postriekam tie potvory ;)

mikus

Príspevok od užívateľa mikus » 08 Jún 2011, 15:58

proti voškám som použil aj vystriekanie listov prúdom vody,pomáha to z časti,ak sa to bude niekoľkokrát opakovať,skúšal som to aj pri moliciachapomohlo to,po vystriekaní som rastliny dal letniť

sesino
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 19:32

Príspevok od užívateľa sesino » 09 Jún 2011, 09:50

chcel som postriekat , no nemalo to vyznam, tu v okoli TO , temer stale poriadne prsi !!!, aj teraz leje az strach :(
cize mikus , nemusim pouzit ten tvoj sposob nicenia vosiek ;)

peterburda

Príspevok od užívateľa peterburda » 13 Jún 2011, 12:19

Ja bojujem s voškami 8% octom. Pomer voda : ocot - cca 10: 1. Zaberá to. Nestriekaj to na slnku.

Havrann
Dátum registrácie: 09 Sep 2010, 13:45

Príspevok od užívateľa Havrann » 13 Jún 2011, 13:19

Marián Šimkovič
Danubius bonsaj klub Bratislava

bodkacik

Príspevok od užívateľa bodkacik » 21 Júl 2011, 00:43

no moju carmonu napadli vosky ale vsimol som si ich skoro tak som kupil http://www.shop4gardens.com/garden-cent ... 750ml.html postriekal som 2 krat a karmona ani nevie ze tie vosky mala #-o

peterrrpn
Dátum registrácie: 26 Mar 2013, 08:40

Príspevok od užívateľa peterrrpn » 26 Mar 2013, 08:45

Toto je stare vlákno ale snáď to niekomu pomôže momentálne ma tiež trápia vošky použil som zarobený prípravok SUPER CHAMPION K účinná látka deltamethrin 0,03g/kg (0,003%) no nepomohol teraz skúšam spomínanú Actaru.

lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 26 Mar 2013, 09:54

Hej, len daj bacha na to, ze actara nie je kontaktna, takze vysledok nebude okamzity a je vhodne ju kombinovat s niecim kontaktnym pre okamzity ucinok (actara sa postara o vajicka, tzn. dalsiu vyliahnutu generaciu a iny insekticid o tu sucasnu, co vajicka kladie).

Napísať odpoveď

Návrat na "Choroby a škodcovia"