Múčnatka, či iné huby?

Užívateľov profilový obrázok
petra
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 10:47

Múčnatka, či iné huby?

Príspevok od užívateľa petra » 09 Júl 2010, 12:19

Chcela by som sa vás spýtat na osetrovanie proti hubovym ochoreniam- ci striekate preventivne, alebo az pri vyskyte nejakych problemov? Ako su vase stromceky na tom tuto sezonu? Myslim, ze na javore, semenacikoch duba a niektorych rastlinkach som objavila mucnatku. :roll: To iste som si vsimla aj na javorovcoch (Acer negundo) okolo nasho domu... Aky pripravok pouzivate? :?:

sesino
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 19:32

Re: Múčnatka, či iné huby?

Príspevok od užívateľa sesino » 09 Júl 2010, 17:12

Ahoj Petra,klikni si na temu-Brest-Ulmus , a tu naV com je problem , tu najdes popisane co potrebujes :)

petra

Príspevok od užívateľa petra » 12 Júl 2010, 17:30

Dakujem za odpoved, Sesino. Uz som sa na to pozerala, dufam ze som spravne urcila "diagnozu"... Aj tak by ma zaujimalo, ci nieco postrekujete preventivne...

mikus
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 20:26

Príspevok od užívateľa mikus » 12 Júl 2010, 19:09

Pri hubovitých chorobách je dôležité sledovať signalizáciu možného výskytu týchto chorôb.V apríli,máji veľa zrážok,ktoré sa postupne prejavia buď škvrnamy na listochalebo múčnatým povlakom na mladých výhonkoch.Podľa mňa by bolo správne ošetrovať pri prvých príznakoch.

sesino

Príspevok od užívateľa sesino » 12 Júl 2010, 19:17

Ahoj Petra, ja osobne som postrekoval proti molici-Aplautom , a mal som aj roztoce tu som pouzil Omite
no postrekujem len vtedy , ked objavim skodcov :oops: , nie je to spravne, teoria vravi , ze by sa malo postrekovat pravidelne ,
teraz tu mame toto pocasie, poriadne clovek nevie kedy ma postrekovat proti tej "havedi", :evil: listy su este vecer pomerne teple,
ty si nicim postrekovala ?

petra

Príspevok od užívateľa petra » 12 Júl 2010, 22:52

Dakujem za vase nazory! Po miernom googlovani a surfovani som zistila, ze javor zrejme okupuju roztocce, niektore vrby a dubik mucnatka a aby nebolo malo, dnes sa na zantoxyle opalovali molice... tak uz skoro minizoo :roll:
Sesino, doteraz som postrekovala len proti stitnickam Apllaudom, takze ten pouzijem na tie molice, no a skusim nejaky ten fungicid a ked ho uz budem mat doma, tak to zrejme sem- tam fuknem, ak to zaberie. No a este nieco na roztocce, co budu mat... Este raz diky! Pekny vecer! :)

RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od užívateľa RastoS » 12 Júl 2010, 23:13

ahoj, na roztoče treba dávať veľký pozor. mne práve odlistili jeden menší javor behom 3 týždňov. Myslel som že ho zle polievam lebo listy mu schly ale škodcu som nevidel. Až keď bolo neskoro tak sa objavili pavučinky. Brest drobnoslistý od minulého roku radšej postrekujem proti roztočom preventívne raz za mesiac.

R

petra

Príspevok od užívateľa petra » 13 Júl 2010, 10:24

No presne tak, tiez som myslela, ze javor ma malo vody a kym som sa "rozhupala" tak uz ma len par listov! Nemal ich vela ani predtym, ale verim, ze sa z toho este dostane. Asi by som to mala pisat do inej temy, ze? Rasto, ako sa to prejavovalo na tych drobnuckych listkoch brestu? Mam bresty vedla toho javora, zatial sa zdaju OK, len niektore listky zltnu trocha a zilnatina zostava zelena... tak neviem, je to len nedostatok vyzivy, alebo mozno z toho slnka? Alebo to mozu byt tiez tie roztocce? :?: Idem to dnes streknut... :|

RastoS
Administrátor

Príspevok od užívateľa RastoS » 13 Júl 2010, 16:02

ahoj Petra,
preventivne by som postriekal aj ten brest. Na breste ti budu tiez najprv schnut listky z vnutra koruny, budu akokeby stracat farbu a opadavat. na breste sa to lahko da poznat ked si pozries nejaky odpadnuty listok zo spodu a nema cisty spodok ale ako keby spinavy od sivej hliny/prachu. to su malinke roztoce. taktiez ked ti odpadne nejaky listok a ostane visiet na pavucinke tak to uz je pokrocilejsie napadnutie.

R

sesino

Príspevok od užívateľa sesino » 13 Júl 2010, 18:05

URL=http://img143.imageshack.us/i/dsc09839e.jpg/]Obrázok[/URL]

a tu je dalsia choroba :evil: je to hrdza , ci nieco ine ? pomozte
sorry za kvalitu fotky
ps. je to list lipky velkolistej

mikus

Príspevok od užívateľa mikus » 13 Júl 2010, 18:58

Ak máš túlipku umiestnenú vonku môže to byť aj dôsledok dažďov,pretože v ovzduší sa nachádza všeličo.

petra

Príspevok od užívateľa petra » 16 Júl 2010, 08:00

Rasto, dakujem za odpoved- samozrejme, ze jeden brest bol uz napadnuty, s tym postrekom je to horsie, ze teraz teploty neklesaju ani vecer, tak hadam cez vikend pride nejake ochladenie aspon mierne! Pekny den!

RastoS
Administrátor

Príspevok od užívateľa RastoS » 16 Júl 2010, 08:05

Ahoj,
ak mas cas tak to postriekaj rano, kym zacne smazit slnko tak listy urcite vyschnu.

R

mikus

Príspevok od užívateľa mikus » 24 Júl 2010, 21:44

Vždy by povedal,že napadnutý stromček by mal ísť do karantény.Postriekať zakryť sáčkom z PVC a odložiť dotieňa,nikdy nenechať na pôvodnom mieste.

poloo
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:59

Príspevok od užívateľa poloo » 24 Júl 2010, 21:48

Mikus len co zo stromcekom co mam zasadyny normalne v zemi??? Vykopat? Porusim korenovy bal a bude este horsie.

poloo

sesino

Príspevok od užívateľa sesino » 24 Júl 2010, 21:53

no ja si myslim , ze tu si musi stromcek poradit sam, len ak niecim postriekat napr, proti voskam

poloo

Príspevok od užívateľa poloo » 24 Júl 2010, 22:01

Asi tak aj ja to tak vidim. Inak je zaujimave ze jeden druh stromceka mi uplne likviduje a druhy druh co je len 15 cm vedla sa ani nedotkne. Tie duby su fakt na tom asi uplne najhorsie. A co viac uz asi 3 tyzden mi mojich zverencov okupuje krtko. Uz sa na tie kopce v mojej skalke nemozem pozerat. A nie a nie ho chytit. Neviete ako ho aspon odplasit nech sa nastahuje trebars k susedovi :lol: Ale nie robim si srandu susedovi nic take nezelam (ma pekny travnik). :D

poloo

RastoS
Administrátor

Príspevok od užívateľa RastoS » 24 Júl 2010, 23:26

ahojte, ja som tento mesiac prišiel vďaka roztočom o dva mlade javory a jeden citrus ktory ale ešte bojuje. Kúpil som si postrek ktorý by mal pôsobiť všestranne proti savému a žravému hmyzu tak ho budem skúšať čoskoro a dám vedieť.

R

poloo

Príspevok od užívateľa poloo » 25 Júl 2010, 09:49

Inak mate nieco vseobecne fakt osvecene proti hubovym ochoreniam a tiez aj proti skodcom. Nejake presne nazvy ak by sa dali. Viem ze je to takto tazke lebo ten a ten pripravok je iba nato a iny zas na ine. Ale co tak vseobecne zabera.

poloo

samurai
Dátum registrácie: 07 Sep 2010, 22:27

Príspevok od užívateľa samurai » 11 Sep 2010, 23:43

Pozri si na sba- http://bonsai-sba.sk/distribution/viewt ... momentálne bojujem z hnedo čiernymi škvrnamy na listoch,pokračuje to černením konárov a úhynom stromu,,,,likviduje to všetko,no hlavne japan.javory,jablone a aj burgeráče.....treba to streknut Dithane a potom Baycorom........Ak sa nepodarý v počiatku a nedá sa odstrihnuť aspon 30cm,tak chystajte si rozlúčkovú reč....!

Napísať odpoveď

Návrat na "Choroby a škodcovia"