chvostoskoky v substráte alebo čo to je ???

Peter26
Dátum registrácie: 02 Feb 2018, 14:25

chvostoskoky v substráte alebo čo to je ???

Príspevok od užívateľa Peter26 » 08 Nov 2018, 19:52

Ahojte prednedávnom som si kúpil bonsaj Sečuánske korenie stromček som presadil do zmesi akadama, zeolit a sanza dneska som si všimol keď som ho dnes polial ako vytiekla voda do podmisky tak som si všimol vo vode malé biele larvy s nôžkami nie som si istý či sú to chvostoskoky ale podľa obrázku to vyzeralo dosť podobne. Má niekto z vás s týmto skúsenosti ??? a ako sa toho zbavím ? Niekde som čítal na fóre že pridali kus mospilanu do zálievky a zabralo to len nemám s tým skúsenosti či to neuškodí aj stromčeku.
Prílohy
2973.JPG

Užívateľov profilový obrázok
lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: chvostoskoky v substráte alebo čo to je ???

Príspevok od užívateľa lacike » 08 Nov 2018, 21:07

Mospilan je postrek na stromy proti skodcom, co inhibuje nervove prenosy u hmyzu (ak si dobre pamatam, suvisi to nejako s chytinom). Rastliny nastastie nic take nemaju a preto je dany produkt aj registrovany v SR, co znamena, ze presiel roznymi formalnymi kontrolami. Bol by to zvlastny postrek, co skodi samotnej rastline ;-)

Spaet k teme. Postrek zaberie, rovnako ako by zabralo Karate. Otazka je skor, ci to ma zmysel riesit ten hmyz. Ked nebude mat z coho zit, aj tak vykape. Zrejme to bude pozostatok zo stareho substratu. Inak, na akom substrate to je na fotke? To nevyzera byt anorganika.

Peter26
Dátum registrácie: 02 Feb 2018, 14:25

Re: chvostoskoky v substráte alebo čo to je ???

Príspevok od užívateľa Peter26 » 08 Nov 2018, 22:04

Nie to je len ilustračne foto nevedel som to odfotiť lebo je to to strašne malé. Preto sa pýtam či to neuškodí stromčeku keď je to v substráte. V starom substráte boli dokonca aj dve dážďovky dosť veľké keď som to presádzal.

Napísať odpoveď

Návrat na "Choroby a škodcovia"