Vyschnuty bonsaj

Miska612
Reactions:
Dátum registrácie: 15 Jan 2021, 14:35

Vyschnuty bonsaj

Príspevok od používateľa Miska612 »

Ahojte prosím o radu. Doniesla som si po vianociach domov carmonu, asi pred týždňom som si všimla že okolo nej lietajú stale musky a lozia po kvetináči, hline a všade okolo niekde som čítala že na tie mušky pomáha voda s jarou tak som to teda postriekala. A to som veru robiť nemala :(( vyzeralo to ze mušky zmizli ale bonsaj začal schnut a odpadávat :( pohnojila som ho a čakám, verím že sa z toho dostane. Už na ňom neostal ani 1 zelený list :( dnes som sa rozhodla že ho polejem poriadne - ponorenim a na moje prekvapenie sa z hliny začali vyplavovat hnusne male biele až priesvitne červiky :-s bola som zhnusena.. Momentálne vôbec netuším prečo začal schnúť - mušky, jar, červíky? :ymtongue: :-?

Prosím o každú radu, nie som skúsená pestovatelka ale zo stromčeka som sa veľmi tešila teraz už neviem ako ho zachrániť 😣

raveco
Reactions:
Dátum registrácie: 05 Aug 2019, 07:27

Re: Vyschnuty bonsaj

Príspevok od používateľa raveco »

Keď som začínal s bonsajmi tiež som to skúšal s carmonou a mal som tie isté problémy ako ty. Skúšal som aj bonsaj elixír, ale nič nepomohlo. Tak som s carmonou skončil. Ale ak môžem poradiť čo najskôr ju presaď do nového substrátu, použi buď pôdnu zmes alebo Akadamu, zeolit, Terramol ....

Používateľov profilový obrázok
RastoS
Administrátor
Reactions:
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Re: Vyschnuty bonsaj

Príspevok od používateľa RastoS »

Ahoj, treba sa pripravit na to ze uz to pravdepodobne nerozchodi. Carmona je pomerne narocna na pestovanie v nasich podmienkach (su tu borci ktori ju ale pestuju uspesne, zavidim :) ). Je hakliva na preschnutie aj preliatie ale tie cerviky ktore popisujes rastline neskodia, pozieraju hnijuce zlozky pody co napoveda ze carmona bola dlhodobo preliata a tipujem ze ked sa ju pokusis presadit tak ju vyberies uz bez korenov (co je zhnite odpadne).

R

Napísať odpoveď

Návrat na "Choroby a škodcovia"