sčernanie listov

Používateľov profilový obrázok
sesino
Reactions:
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 19:32

Re: sčernanie listov

Príspevok od používateľa sesino »

no to je niecio ine :) sorry,

matoo
Reactions:

Príspevok od používateľa matoo »

hh pomohlo zalivanie kazde 2 alebo 3 dni dakujem

sesino
Reactions:

nechcem utvorit novu temu , tak to dam sem, stretol sa uz niekto s takymto niecim ? krutenie listov,tu je to na lipke, pozrel som vsetko-roztoce to niesu, malo svetla, ci polievanie alebo hnojenie tiez nie , inac toto som mal na lipke aj vlani, no teraz to vypada vaznejsie :( listy sice neopadavaju, ale niektore zacinaju zltnut, a to je este skoro, ci to moze bit tymto pocasim ;)
Prílohy
DSC04425.JPG

mirecc
Reactions:
Dátum registrácie: 16 Dec 2010, 13:19
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mirecc »

Ahoj sesino ja by som skúmal v prvom rade koreňový bal, (čo na fotke nieje vidieť :-B ). V akom je zasadená substráte? Kedy bola presadená?
Miro Malych

sesino
Reactions:

mirecc
je zasadena v zeolite, teramole, a raseline, do tohto substratu som ju presadzal na jar

ppatrik
Reactions:
Dátum registrácie: 01 Okt 2020, 13:06

Príspevok od používateľa ppatrik »

Dobrý deň,

chcel by som vás poprosiť o radu. Kúpil som si pred dvoma týždňami fikus (chcel by som Vás poprosiť, viete ho niekto identifikovať,aký druh fikusu to je? :D :ymblushing: - názov nebol uvedený,bol kúpený v obi).
Po pár dňoch ako som si ho priniesol začali černať lístky..či už v strede alebo aj po okrajoch..všimol som si na lístkoch malé oranžové (predpokladám že aj živé) organizmy...
prebehol som aj nejaké témy, nikde nebol obrázok škodcu,ktorý by sa podobal na toho "môjho" ..alebo nejde o škodcu ale problém je v niečom inom? nepresádzal som ho zatiaľ, polieval som ho dvakrát, až keď sa zdal substrát suchší..v pondelok som ho aj pohnojil (hnojivom na fikusy)..

ďakujem za každú radu :ymblushing:
Prílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

RastoS
Administrátor
Reactions:
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od používateľa RastoS »

ahoj, podľa mňa to je ficus retusa.
Ten škodca neviem ale černanie listov pri fikuse som zažil iba keď namrzol, čo sa asi teraz ešte nemôže stať.
Každopádne postrekom proti savým a žravým škodcom nič nepokazíš (napr. Karate CS5).

R

Napísať odpoveď

Návrat na "Choroby a škodcovia"