Ako hnojit?

Používateľov profilový obrázok
RastoS
Administrátor
Reactions:
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Re: Ako hnojit?

Príspevok od používateľa RastoS »

na Orave u rodičov, na Orave u svokrovcov, u Ďura, u Rasťa, u mňa, počuj nerozťahuješ sa ty príliš? :D

lacike
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lacike »

RastoS napísal:na Orave u rodičov, na Orave u svokrovcov, u Ďura, u Rasťa, u mňa, počuj nerozťahuješ sa ty príliš? :D
Nie, zda sa mi, ze to je tak akurat :D B-)

rasto
Reactions:
Dátum registrácie: 09 Máj 2012, 13:05
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa rasto »

RastoS, neboj sa, vezmeme si z toho nejake uroky, uz sa chystam nieco mu nevratit :)

mohykan
Reactions:
Dátum registrácie: 06 Feb 2013, 21:44

Príspevok od používateľa mohykan »

lacike s tou podmiskou sa asi inspirujem...lebo kazdy tyzden zamatam terramol z balkona ktory vyplavi :-D

Chumo
Reactions:
Dátum registrácie: 28 Jún 2013, 19:58

Príspevok od používateľa Chumo »

Docital som sa tu, ze Lacike a RastoS hnoja 4nasobnymi davkami hnojiva. Raz za tyzden. Ja s tym prave experimentujem. Pouzivam Kristalon start (2odmerky na 10 litrov vody1x za tyzden)
+ granulovany organicky slepaci a kravsky hnoj za slabsiu hrst na kazdu misku raz za 6 tyzdnov.

Stromy rastu znamenite , ale aj tak vo mne drieme myslienka, ci by som nemal zvysit davky.

O kolko by sa teda dali este zvysit davky aby som si stromy nespalil.

Vsetky stromy mam v Zeolite+ 10% hrubej raseliny.

Aj vy mate toho roku tolko slimakov?

rasto
Reactions:
Kontaktovať používateľa:

Chumo napísal:
Stromy rastu znamenite , ale aj tak vo mne drieme myslienka, ci by som nemal zvysit davky.

O kolko by sa teda dali este zvysit davky aby som si stromy nespalil.

Ta otazka o kolko zvysit davku, aby si este nespalil, ta je super :) Konarik mozes ohybat tesne po moment, kym nepraskne...
Ak Ti stromy rastu pekne a nevykazuju ziadne znamky nedostatku, naco zvysovat davky? Myslim ze to pojde viac do penazi a casu.
Ak to nerastie uplne idealne tak ako si predstavujes, mozno treba hladat pricinu aj inde, nie len v hnojeni - polievanie, substrat, slnko- stanovisko.

Chumo
Reactions:

Ano rastu znamenite... Ale neviem ci by zvysenym hnojenim este viac neporastli. Doteraz som hnojil odporucanou koncentraciou a rastliny rastli, pridal som organicke hnojivo a zdvojnasobil davku a rastu este lepsie... Ale otazka je, ci by sa to este nedalo vygradovat... Som v stadiu, ked potrebujem prirastky, takze ak zvysenie na 4nasobok zvysi a zlepsi rast, tak preco nie...

Financie su sice dolezite, ale to je o prioritach... Jedno/dve balenia hnojiva naviac mesacne ma nezabije. Stoji pomaly ako krabicka cigariet, ktoru fajciari vyfajcia za den...

Stromy mam vsetky na plnom slnku v cistom zeolite... Su zdrave a chrochtaju si... Ale preco ich este nepodporit, ak by to zvladli...

rasto
Reactions:
Kontaktovať používateľa:

Tak treba skusat, co sa do nich vojde :)
Ono vsade pisu, ze ked pouzivas priepustny anorganicky substrat, tak je takmer nemozne prehnojit to, ale 100%-ne by som tomu neveril. Napr. minuly rok som si popalil listy na niektorych bukoch, ktore boli prefektne v kondicii. Po letnom strihu vyhnali nove konariky, a ked som hnojil na list, mlade vyhonky to popalilo a zdeformovalo. Takze bol by som s tym prehnojovanim opatrny. AK mas zabehnuty dobry system a stromy pekne ficia, naco menit zabehnuty rytmus?

RastoS
Administrátor
Reactions:
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od používateľa RastoS »

ahoj, ja by som nešiel už do zvyšovania dávky. 4 násobok je už tak dosť. čo môžeš ale bezpečne urobiť je hnojiť častejšie.
ja som teraz prešiel na systém odporúčaná dávka každé druhé polievanie. ak chceš vyskúšaj 4 násobok 2 krát za týždeň.
pointa je v tom že pohnojím, ďalším poliatim vyplavím hnojivo čo ostalo, ďalšie poliatie ide zase dávka hnojiva. Okrem toho ešte na vrch substrátu dávam granulované hnojivo. zatiaľ to funguje bez problémov.
odporúčam ešte do každej zálievky pridať vitality complex ;)

R

moonraingirl
Reactions:
Dátum registrácie: 19 Apr 2016, 15:07

Príspevok od používateľa moonraingirl »

Prosím vás, ako je to s používaním bežného hnojiva na izbové rastliny (Rozkvet)
Nekúpila som bonsajove hnojivo, lebo som sa dočítala, ze je to vpodstate predražené hnojivo na izbové rastliny, ničím špeciálne.
Lenže niektoré články tvrdia, že na bonsaje ho treba 2-3x viac rozriedit ako je Odporúčaná dávka, inde píšu, že dávať normálne podľa návodu.
Ako to teda je?

Odoslané z G7-L01 pomocou Tapatalku

Eduard Novotný
Reactions:
Dátum registrácie: 02 Mar 2013, 19:34

Príspevok od používateľa Eduard Novotný »

Ak máš bonsaj v zemine tak hnoj podľa návodu na hnojive, nič tak nepokazíš.

moonraingirl
Reactions:

Eduard Novotný napísal:Ak máš bonsaj v zemine tak hnoj podľa návodu na hnojive, nič tak nepokazíš.
Ďakujem, budem podľa návodu teda.

moonraingirl
Reactions:

Ešte som sa chcela spýtať, či sa dá občas na spestrenie hnojit aj sušenými granulami z kravského hnoja? Používame ich bežne na záhrade.

Odoslané z G7-L01 pomocou Tapatalku

Chumo
Reactions:

Vsetko co smrdi, je pouzitelne... :-D Ja striedam kravske so slepacimi a konskymi... Kazdych sest tyzdnov...

moonraingirl
Reactions:

Chumo napísal:Vsetko co smrdi, je pouzitelne... :-D Ja striedam kravske so slepacimi a konskymi... Kazdych sest tyzdnov...
A dávaš to namiesto chemického kvapalného ci používaš obidva?

Chumo
Reactions:

Kristalonom polievam raz tyzdenne az raz za 5 dni, som to ustalil na 3 odmerky na 10 litrov...

Okrem toho este tie granulovane kravo/sliepko/kono bobky sypnem za hrst kazdy mesiac az 6 tyzdnov....... Ale nie nejak presne, ked ma napadne tak posypem...

moonraingirl
Reactions:

Chumo napísal:Kristalonom polievam raz tyzdenne az raz za 5 dni, som to ustalil na 3 odmerky na 10 litrov...

Okrem toho este tie granulovane kravo/sliepko/kono bobky sypnem za hrst kazdy mesiac az 6 tyzdnov....... Ale nie nejak presne, ked ma napadne tak posypem...
Výborne. Pozerám že ten kristalon je aj na okrasné dreviny, tak ho skúsim zohnať. A okrem toho budem dávať tie bobky ako vravíš.

peter G
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od používateľa peter G »

Chumo, zostáva Ti po tej organike na substráte nejaký balast a odsraňuješ to? Zostatky hnojiva v košíkoch sa dajú ľahko vysypať, ale kde nie sú košíky, to je horšie. Niekde sa dá vymeniť vrchná časť substrátu, ale v malých a plytkých miskách to nejde...len pinzetou...
long live your 盆栽
P.G.

Chumo
Reactions:

Neriesim, nic neodstranujem... Vsetko ostava tam, po dvoch-troch rokoch sa to presadi a da sa novy substrat... Stary pouzivam potom na yamadori, len ho niekolkokrat poriadne premyjem...

Male misky zatial nemam... Zase tak dlho bonsaje nepestujem, aby som mal nejake hotove bonsaje.. :-?

peter G
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od používateľa peter G »

Dík, no malé na malé.
long live your 盆栽
P.G.

Napísať odpoveď

Návrat na "Starostlivosť"