"Kupanie" bonsajov

Ernest
Dátum registrácie: 26 Máj 2018, 21:25

"Kupanie" bonsajov

Príspevok od užívateľa Ernest » 26 Máj 2018, 21:40

Zdravim, som zaciatocnik, mam 2 bonsaje (ficus retusa a cajovnik). Ficus mi v bonsajcentre kazali ihned presadit, co som urobila, no pravdepodobne som prilis natlacila hlinu. Ked sa snazim bonsaj poliat, voda mi stoji, az sa vylieva z crepnika. Preto spm zvolila moznost kupania-ponorim crepnik do vedra s vodou tak, ze hladina je cca v polovici crepnika. Takto mi nasava vodu aj 45 a viac minut, kym je akadama na povrchu tmava. Robim to kazdy druhy den, nakolko je bonsaj na balkone na priamom slnku. Myslite si, ze je to ok? Zatial sa mu dari, pusta nove listy
Cajovnik som nepresadzala, ten ked zalejem zvrchu, pekne voda preteka az cez diery na dne. Pri fikuse mi to takto nejde. Dakujem :)

Užívateľov profilový obrázok
lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: "Kupanie" bonsajov

Príspevok od užívateľa lacike » 29 Máj 2018, 14:37

Je to substratom, ak je tam vela raseliny alebo kokosoveho vlakna, tak tym trva chvilu, kym zacnu nasiakat vodu (voda ma svoju kapilaritu a vzlinavost, substrat zase vlakna). Potom jej naberu az az. Jednym riesenim je navlhcit postrekovacom vrch substratu, drobne kvapky pretecu pomedzi vlakna a potom uz sa voda neubrani a je "natiahnuta" do substratu. Cize to nebolo "natlacenim vela substratu", ale vyberom.

Ponaraj komplet misku, aby bola pod vodou cela, aj substrat. Usetris cas, vysledok rovnaky ako teraz. Ze ci to nie je prilis casto tazko povedat. Ak je substrat pod povrchom suchy, treba zaliat a robis to teda spravne.

Napísať odpoveď

Návrat na "Starostlivosť"