Ficus retusa - rady a tipy

Sony
Dátum registrácie: 27 Sep 2017, 21:03

Ficus retusa - rady a tipy

Príspevok od užívateľa Sony » 27 Sep 2017, 21:57

Ahojte, pred pár dňami som si kúpila svoj prvý bonsaj, je to druh Ficus retusa.
Bol kúpený v čajovni, kde majú samostatnú miestnosť pre bonsaje a pekne sa o ne starajú, takže vyzerá zdravý a v dobrom stave :)

Obrázok

Ako mi poradili, hneď na druhý deň som ho zaliala, voda bola vlažná a prevarená. Ešte nebol hnojený, ale čoskoro sa na to chystám v intervale každé dva týždne. V dome máme približne 22°C, takže si nemyslím, že je to chladno, ale v akej teplote sa fikus asi musí zdržiavať?
Chcela som sa spýtať na nejaké rady hlavne o zalievaní, dočítala som sa, že ho stačí poliať iba raz za týždeň asi 150-200ml vody, ale neviem, či to nie je málo. A tiež som chcela vedieť, či máte niekto skúsenosť s presunom bonsajov na dlhšie trasy, beriem si ho do bytu a v aute strávi okolo 500km, tak ho chcem čo najviac ušetriť, aby to zvládol.
Na aké miesto by som ho mala približne umiestniť? Viem, že je to najlepšie hneď pri okne, aby mal dosť svetla, ale mám pod ním radiátor a nechcem, aby bonsaju pri kúrení škodil suchý vzduch (čítala som, že je to pre rastliny dosť škodlivé). Stačilo by mu svetlo pár metrov od okna, alebo je to málo?
Ďakujem za všetky odpovede a rady :)

Užívateľov profilový obrázok
RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Re: Ficus retusa - rady a tipy

Príspevok od užívateľa RastoS » 29 Sep 2017, 06:57

ahoj, tuto nájdeš nejaké základné informácie čo sa týka fikusov: viewforum.php?f=11

fikus je jedna z mála rastlín ktorej miesto nad radiatorom vôbec nevadí. na čo si treba dávať pozor sú prudké zmeny teploty = vetranie. vtedy ho treba odložiť niekde ďalej na chvíľu. Cestovanie vôbec nevadí, my vozíme stromy niekedy aj 900km za víkend.

prežije ti aj ďalej od okna (viac ako 2m by som ale nešiel) každopádne sa mu nebude dariť tak dobre ako priamo na okne.

R

Napísať odpoveď

Návrat na "Starostlivosť"