Zimovanie

Užívateľov profilový obrázok
RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Zimovanie

Príspevok od užívateľa RastoS » 31 Aug 2010, 13:58

ako a ktoré bonsaje zimujete?

mikus
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 20:26

Re: Zimovanie

Príspevok od užívateľa mikus » 31 Aug 2010, 19:29

Prevažnú vačšinu stromkov zimujem zasadením do voľnej pôde v záhrade,niektoré chúlostivejšie a hlavne japonské javory v studenom skleníku,ale zasadené v pôde,bytové podľa možnosti.

RastoS
Administrátor

Príspevok od užívateľa RastoS » 31 Aug 2010, 19:55

hmm, ja som naše dreviny dlho zimoval v pivnici ale stávalo sa mi že mi preschli a nebolo tam ani tak chladno takže ešte zima ani neskončila a už mi začínali pučiť. tak som jeden rok vyskúšal zimovať ich priamo na balkóne zabalené len novinami a niektoré som dal do polistyrénovej krabice a vyplnil novinami a prežili to bez najmenších problémov. potom som jeden rok skúsil nechať ich neobalené a tiež bez problémov všetky prežili. treba však podotknúť že bývam v bratislave kde zimy rozhodne nebývajú "tuhé" a tiež že keď teplota bola pod nulou dlhšie ako 3 dni tak som ich preniesol na chodbu v paneláku kým sa opäť neoteplilo.

R

mikus

Príspevok od užívateľa mikus » 31 Aug 2010, 21:13

Rasto,na toto doplatilo dosť bonsaistov,ktorí podcenili zimy.Je pravda,že súčasné zimy sú mierne,ale bude to stále,a potom môžu na to doplatit naše bonsaje.Ja svojím spôsobom zimujem už 20 rokov a nemienim meniť svoje zvyky.Ukladať do rôznych krabíc z polystyrenu,vyplnenie povedzme perlitom,novinami je vhodné pre tých,ktorí nemajú ine možnosti,ale nedoporučil by som zľahčovať spôsob zimovania.

sesino
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 19:32

Príspevok od užívateľa sesino » 01 Sep 2010, 09:34

no priatelia, teraz , ked klesla teplota, som dal moje fikusy,( ktore som letnil von), do garaze, nie este dnu, lebo ma vlani oklamalo pocasie, skor som zazimoval,no a borovice, borievky a ine stromky, tiez zakopavam do zeme, a korunku zakryjem este cecinou , osvecilo sa mi to ;)

mathew
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:30
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mathew » 01 Sep 2010, 11:53

Ja mam dve borievky a tie zimujem na balkone obalene polystyrenom a novinami. Tamarisky som zasdil do volnej zeme.

ZuzanaS
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 21:27

Príspevok od užívateľa ZuzanaS » 01 Sep 2010, 19:07

Ak sa smiem spytat, ake su este moznosti zimovania v byte? :)

RastoS
Administrátor

Príspevok od užívateľa RastoS » 01 Sep 2010, 22:00

balkón, chodba, pivnica, chladnička :D

R

mikus

Príspevok od užívateľa mikus » 02 Sep 2010, 20:01

Neponáhľate sa tak trochu?Pozrite si podľa literatúry,kedy zazimovať.

sesino

Príspevok od užívateľa sesino » 02 Sep 2010, 20:24

mikus, ano pravda je , za by sa mali bonsaje zazimovat na jesen, no ale da sa to povedat teraz, ked napadlo 50 cm snehu, a v Tatrach boli prizemne mrazi :?: no to bonsajom tazko vysvetlis ;) , ze je este len IX. mesiac, a este je cas na zimovanie :D a mozno sa opat otepli, ako vlani, a ja som bonsaje zazimoval skor, a potom prisli dost velke tepla, :x no fikusi, carmona a serisa uz boli v byte , a vonkajsie som mal uz tiez pozakryvane, no co uz, tomuto sa rozkazat neda

poloo
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:59

Príspevok od užívateľa poloo » 02 Sep 2010, 22:07

Ja este tiez cakam ale tiez sa aj obavam ze jedna necakana snehova fujavica mi znici vsetko moje usilie

mikus

Príspevok od užívateľa mikus » 03 Sep 2010, 03:22

Máte pravdu,pri bytových bonsajoch je trebe byť opatrnejší.

sesino

Príspevok od užívateľa sesino » 03 Sep 2010, 18:23

no a opat je tu slnko :) no to je pocasie :x niektore fikusi(benjamnky), som dal este von , no ostatne , uz necham tak, neoplati sa ich prenasat , a potom carmona, ale aj serisa su bytovky,

Zuzka, ty byvas v cinziaku? s tym mam tiez skusenosti, lebo aj ja som byval 8 rokov, no pravdu povediac, tam som mal mensie straty , ako v RD ;) , tam mas bonsaje stale na ociach :D a zimoval som tiez na balkone, ale borovice v pivnici blizko okna

ZuzanaS

Príspevok od užívateľa ZuzanaS » 03 Sep 2010, 18:37

Ahoj sesino :) ano, byvam v bytovke...no musim sa priznat, ze ked som mala prve bonsaje, ani som nevedela, ze ich treba nejako specialne zimovat :( a pravdupovediac mam teraz strach kupit si bonsaj, ked uz pisete o zimovani a ja s tym nemam ziadne skusenosti...nechcem aby mi zas uhynul

sesino

Príspevok od užívateľa sesino » 03 Sep 2010, 19:09

ale ,ale kolegyna :D :D :D , ziaden strach, tak ako tu bolo uz par krat spomenute, kup si fikus , (taky predpestovany)aby si si mohla tvarovat podla seba, to je moja skusenost,

ZuzanaS

Príspevok od užívateľa ZuzanaS » 03 Sep 2010, 19:25

Dakujem za podporu :) a ano, bude to fikus, len este neviem kedy presne si ho zadovazim :)

sesino

Príspevok od užívateľa sesino » 03 Sep 2010, 19:34

Zuzka , a odkial si ? mozno by som ti poradil niektoreho z kamaratov, popripade sa s nimi skontaktoval, urcite by sa nejaky pekny fikus nasiel

ZuzanaS

Príspevok od užívateľa ZuzanaS » 03 Sep 2010, 19:45

Som z Vranova nad Toplou, ale momentalne studujem v KE, takze tu aj byvam. :) Chystam sa uz par dni navstivit to Bonsai Centrum, len mi do toho stale nieco pride. :D

petra
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 10:47

Príspevok od užívateľa petra » 03 Sep 2010, 21:28

Zuzi, presne ako píše Sesino, keď nechceš investovať do "hotového" bonsaja, kúp si mladý fikus, hoci v prvom kvetinárstve, nauč sa "s ním žiť" a keď si budeš veriť, tak z neho bonsaj začneš vytvárať sama a budeš mať z neho ešte väčšiu radosť, ako keby si si ho kúpila. Ja sa tiež pokúšam ísť tou cestou, žiaľ, som stále akosi na začiatku... :lol: Tak do toho!

sesino

Príspevok od užívateľa sesino » 04 Sep 2010, 10:30

no a uz tu mame na fore jedneho z najlepsich pestovatelov bonsajov v KE, :D uz som spomynal , ze mam od neho f. retusu, ktory krasne rastie , a mam uz aj niekolko zakorenenych odreskov,
Zuzka, Petra ma 100% stromky , urcite sa najdu aj na predaj ;)

Napísať odpoveď

Návrat na "Starostlivosť"