BUXUS-Krunuspan

Užívateľov profilový obrázok
poloo
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:59

BUXUS-Krunuspan

Príspevok od užívateľa poloo » 31 Júl 2010, 22:23

No ako pekne sa nam tu tu forum rozbehlo. Tak pridam aj ja jeden test. Rozpraval som sa s koleginou v robote a ta mi hovorila ze sa jej nedarilo rozmnozit krunuspan. Tak som rozmyslal ze to skusim. Od znamych som si dnes zobral 12 odrezkov a skusil som jeden pokus. 6 odrezkov som dal do cisteho zeolitu a z mikrotenoveho sacku som urobil taky mikroslenik. Dalsich 6 odrezkov som vlozil do kokosoveho vlakna a pridal som aj praskovy stimulator. Na vrch kvetinaca som pouzil plastovu flasu.
Mate niekto skusenosti z buxusom?
Chcete si tipnut ako to dopadne? Fakt som zvedavy kde bude vacsia uspesnost zakorenenia teda ak vobec nejaka bude :lol:

poloo

Re: BUXUS-Krunuspan

Príspevok od užívateľa poloo » 31 Júl 2010, 22:34

Sorry zabudol som pripnut fotky tak tu su:
Obrázok
Obrázok

RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od užívateľa RastoS » 01 Aug 2010, 09:31

ahoj, ja som to tiež skúšal a úplne bez úspechu. nikdy sa mi buxus zakoreniť nepodarilo. zvyčajne keď sa totiž dáva zakoreňovať tak by to mali byť jednoročné výzreté výhonky. pri buxuse som ale neskôr čítal že právie tieto nikdy nezakorenia a že konáre musia byť staršie. ja som to vzdal po tom ako som objavil veľký kopec semenáčikov pod naším buxusom. :)

R

mathew
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:30
Kontaktovať užívateľa:

Re: BUXUS-Kruspan

Príspevok od užívateľa mathew » 01 Aug 2010, 15:06

Ja som tiez tento rok koncom zimy odobral 6 odrezkov a tiez sa mi ich nepodarilo zakorenit. Dva som zakorenoval v perlite, dva vo vode a dva v obyc. substrate. Odoberal som konceky vetviciek, takze zrejme to boli mlade rocne vyhony. Na buducu jar zoberem vyzretejsie. Ale najprv sa popozeram aj ja po semenacikoch.

mikus
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 20:26

Príspevok od užívateľa mikus » 01 Aug 2010, 19:12

www.garten.cz>index>keřelistnatestalezelene,skús nájsť radu pre krušpán.

sesino
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 19:32

Príspevok od užívateľa sesino » 10 Aug 2010, 22:06

pani , to mate asi tak-ja som obstrihaval buxus, a len tak zo zvyku som popichal odstrihnute kusky do zahrady, nic nestratim,a skoda je to zahodit, no a po nejakom case, ked som uz na to aj zabudol som nasiel 2/3 vetviciek zakorenenych :) ked to nechces tak sa to podari ;)

poloo

Príspevok od užívateľa poloo » 10 Aug 2010, 22:11

A boli to mlade vyhonky ci uz nejake starsie a vyzretejsie? To je tak. Prehnanou starostlivostou sa da viac pokazit ako zachranit

sesino

Príspevok od užívateľa sesino » 10 Aug 2010, 22:20

boli to len male vetvicky-dlhe prirastky, a s tou starostlivostou mas 100% pravdu :D

poloo

Príspevok od užívateľa poloo » 10 Aug 2010, 22:30

Dnes som pozeral tie odrezky a vyzeraju zatial ze sa drzia v obydvoch sklenickoch. Uvidime dokedy. V nedelu som pichol do zeme aj 4 vyzrete konariky tak uvidime ci z nich nieco bude. Inak buxus ma taku charakteristicku vonu. Co poviete. Vonia to alebo smrdi? Mne asi ta druha moznost. :lol:

sesino

Príspevok od užívateľa sesino » 10 Aug 2010, 22:35

na to ti dam odpoved zajtra, teraz sa mi uz nechce ist von :D

poloo

Príspevok od užívateľa poloo » 10 Aug 2010, 22:36

V pohode.Do zajtra vydrzim ;)

mikus

Príspevok od užívateľa mikus » 11 Aug 2010, 08:10

Podľa mňa najistejší spôsob rozmnožovania krušpánu je udrezať z materskej rastliny kúsok bočného výhonku aj s neakým korienkom.Na cintorínoch a iných verejných miest ích je vysadených dosť.Čo sa týka rozmnožovanie odrezkami,povedal by som ,že polovyzreté.

sesino

Príspevok od užívateľa sesino » 11 Aug 2010, 21:40

a to by si sa nebal, keby sa ta fuxus z cmitera zacal strasit :D :D :D

mikus

Príspevok od užívateľa mikus » 11 Aug 2010, 21:58

Bývam 20 metrov od cintorína dlhé roky,sem tam zájdem aj na neaké huby a vôbec mi to nepripadá divné.Cintorín je jediné miesto kde sa človek môže cítiť bezpečne,myslím tým aj živích ľudí.

sesino

Príspevok od užívateľa sesino » 11 Aug 2010, 22:03

:D :D :D , ty mozes popod plod potopit vela buxusov, aj na predaj

mikus

Príspevok od užívateľa mikus » 12 Aug 2010, 08:31

Z toho čo som doteraz vypestoval som nikdy nič nepredal,jedine daroval,ale aj to som rozmýšľal komu,pretože som mal na srdci to,čo sa s ním stane a ešte aj po rokoch sa zaujímam ako sa stromkom darí.

poloo

Príspevok od užívateľa poloo » 08 Nov 2011, 08:45

Po dlhej dobe som nasiel tuto temu a tes dopadol tak ze 5ks buxusu rastie v kokosovom vlakne. Ostatne uschli. Este treba zistit ako vyzeraju korene ale to az na jar

jakubko
Dátum registrácie: 29 Júl 2012, 15:06

Príspevok od užívateľa jakubko » 29 Júl 2012, 15:23

tak takto clapci , venujem sa pestovaniu rastlín len krátko ale dám vám zaručený recept ako rozmnožiť krušpán. Takže odoberajte odrezky tak aby mali aj časť z minuloročného prírastku, ten zapustí korene , čiže také 10- 20 cm dlhé výhonky od konca , odoberajte od konca júna až do konca augusta . Najlepším substrátom bude piesok , alebo riadne piesčitá zem, v celodennom tieni niekde vonku na severnej strane domu. Odrezky namočte do vody potom do stimulátora rastu korenov a vložte ich do jamky v ktorej ich prihrniete a riadne pritlačíte, nepichajte ich silov do zeme lebo by stimolátor mohol zísť dole , zalejte a polievajte ked treba . Vtomto prostredí by malo byť dostatočne vlhko takže ich ani netreba prikrývať nejakými pohármi a sáčkami , ak ale chcete možete mi sme to tak nerobili, ani nebolo treba , takto popichané odrezky možete presadiť zakorenené asi na rok na jesen ale ja by som počkal aj dlhšie . Záruka zakorenenia je asi 70 % . Presne takto sa mi podarilo rozmnožiť velmi úspešne aj tuje (gulatú aj stlpovytú)

creo
Dátum registrácie: 17 Feb 2013, 08:52

Príspevok od užívateľa creo » 26 Feb 2016, 23:11

Ahojte, špekulujem stale nad tými stromami v miske, ked tak sedim a fajčím na balkóne, a zrazu aha, oci mi padnú na moj buxus sempervirens, mám ho od strednej školy, možete mi poradiť čo s ním ďalej
Obrázok
Obrázok

Odoslané pomocou Tapatalk

peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od užívateľa peter G » 27 Feb 2016, 00:12

...obnovené vlákno...už nám idú obrázky?

Rozmnožovanie presne ako písal Jakubko. Mama nareže odrezky, pichne ich na jeseň za dom do zeme a vráti sa po ne ďalší rok na jeseň. Žiadny stimulátor.

Creo, neviem ako dlho si od strednej školy, keďže ju spájaš s týmto buxusom. Je to krásny stromček, nádherná živá koruna, vidno že prosperuje... Ako by sa Ti páčilo, keby sme odpísali - zrezať všetko nad prvými listami, alebo pod nálepkou od kofči? Nechaj ho asi ako je.
long live your 盆栽
P.G.

Napísať odpoveď

Návrat na "Iné.."