Zelkova

adrian
Dátum registrácie: 29 Okt 2012, 11:12

Zelkova

Príspevok od užívateľa adrian » 11 Feb 2017, 17:19

Ahojte všetci,
potrebujem od Vás radu.V lete som si kúpil zelkovu v Lidli lebo tam chúdence len živorili a tak som jednu zachránil.Nechal som ju vonku a krásne ožila no na zimu som ju dal dnu a stále opadáva. Všimol som si, že niektoré lístočky visia akoby na pavučinke, tak asi to budú roztoče.Lístočky sú zelené no suché.Poradte mi prosím, čím mám zelkovu ošetriť ^:)^ myslím že máte viac skúsenosti .Vďaka!

Užívateľov profilový obrázok
lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zelkova

Príspevok od užívateľa lacike » 11 Feb 2017, 19:05

V prvom rade na 99% nemas zelkovu ale brest cinsky. V druhom rade je to interierovka, nie exterierovka. Aj ked vela z nas pestuje tento brest ako exterierovku (vraj to zavisi z ktorej casti Ciny bol dovezeny)

Ak ma pavuciny a teda svilusky/roztocce, co je inak velmi casti skodca, tak mam pre teba dobru spravu. Na fore mame kopec vlakien, kde sa im venujeme, naaapriklaaaad tu:
http://bonsajforum.sk/viewtopic.php?f=31&t=520

sesino
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 19:32

Príspevok od užívateľa sesino » 11 Feb 2017, 19:38

Ahoj, adrian,osprchuj brest, nech opadnú suché listky, a potom ho postriekaj ;)

adrian
Dátum registrácie: 29 Okt 2012, 11:12

Príspevok od užívateľa adrian » 12 Feb 2017, 12:20

Dobre chlapci, tak to skúsim no musím skočiť kúpiť karate lebo som našiel len staré z roku pána 2000.To je už asi preexpirované.
Tak ďakujem.Ahojte

peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od užívateľa peter G » 13 Feb 2017, 18:29

lacike napísal:V prvom rade na 99% nemas zelkovu ale brest cinsky. V druhom rade je to interierovka, nie exterierovka. Aj ked vela z nas pestuje tento brest ako exterierovku (vraj to zavisi z ktorej casti Ciny bol dovezeny)
Ahoj Lacike, viem čo si chcel povedať, preto si myslím, že si prehodil predpony in a ex.?
long live your 盆栽
P.G.

peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od užívateľa peter G » 13 Feb 2017, 18:30

Na roztočce treba rázne.
long live your 盆栽
P.G.

lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 13 Feb 2017, 18:46

peter G napísal:
lacike napísal:V prvom rade na 99% nemas zelkovu ale brest cinsky. V druhom rade je to interierovka, nie exterierovka. Aj ked vela z nas pestuje tento brest ako exterierovku (vraj to zavisi z ktorej casti Ciny bol dovezeny)
Ahoj Lacike, viem čo si chcel povedať, preto si myslím, že si prehodil predpony in a ex.?
Neprehodil :p Brest cinsky je povazovany za interierovku a predsa - sme v sekcii exterieroviek. Na druhej strane nepoznam bonsajistu, co by nemal bresty cinske von. U nas v BA a okoli velmi nemrzne, iba 3x do roka a su toho plne spravy s titulkom "strasna kalamita" :D

Napísať odpoveď

Návrat na "Iné.."