ginkgo

Užívateľov profilový obrázok
mikus
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 20:26

ginkgo

Príspevok od užívateľa mikus » 21 Sep 2010, 19:36

Zatiaľ o tomto zástupcovi nepadlo ani slovo.Nie je záujem?Dlho trvá než sa vyformuje na prijateľný tvar,ale listami dokáže upútať v každom ročnom období.V tomto období má krásne žlte vyfarbenie.Zaujímavý ihličnan,ktorý sa na ihličnan vôbec nepodobá.

Havrann
Dátum registrácie: 09 Sep 2010, 13:45

Re: ginkgo

Príspevok od užívateľa Havrann » 21 Sep 2010, 20:01

Presne tak je to ihlicnan a nema vobec ihlicie v uvodzovkach :-). Tak v mojej zahrade rastu 3 ks . Nechavam ich volne rast nech pekne kmen zhrubne.
Marián Šimkovič
Danubius bonsaj klub Bratislava

Rudi
Dátum registrácie: 31 Aug 2010, 23:06

Príspevok od užívateľa Rudi » 21 Sep 2010, 20:02

Ja mám od jari v záhrade strčené jedno ginko. Nechal som ho volne rásť aj keď rastie do strapata. Pripnem foto z jari. Aktuálne až zajtra. Na jar ho chcem dať do misky a trocha zastrihnem.
Prílohy
P6170009.JPG

Havrann
Dátum registrácie: 09 Sep 2010, 13:45

Príspevok od užívateľa Havrann » 21 Sep 2010, 20:03

pekny kus tie moje maju pred sebou este dlhu cestu
Marián Šimkovič
Danubius bonsaj klub Bratislava

Rudi

Príspevok od užívateľa Rudi » 21 Sep 2010, 20:08

Aj taký mám jeden, no ten pôjde do predzáhradky, nech si tam rastie.

sesino
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 19:32

Príspevok od užívateľa sesino » 21 Sep 2010, 20:43

ja mam 2 ks, no zarial nejdem z nich rovit bonsaje

RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od užívateľa RastoS » 22 Sep 2010, 09:21

ahojte, ja mám jedno ginko zasadené vo dvore na chate ale vôbec sa mu nedarí. typujem zlú pôdu. je tam ťažká zle priepustná ílová zemina. na jar ho skúsim presadiť lebo posledné dva roky tam len živorí.

R

Rudi

Príspevok od užívateľa Rudi » 26 Sep 2010, 12:49

Skúšal som odfotiť terajší stav môjho ginka, no chcelo by to spraviť pozadie a na to nie je čas. Tak aspoň detail kmeňa.
Prílohy
GB 09 2010.jpg

mikus

Príspevok od užívateľa mikus » 26 Sep 2010, 16:08

ginkgu sa takto olupuje kôra,je často s prasklinami,nemalo by to vadiť.

jube
Dátum registrácie: 28 Feb 2011, 09:49

Príspevok od užívateľa jube » 01 Mar 2011, 13:34

Ginkgo mám treťí rok . Dostal som ho vypestované zo semena , ako desať cm rastlinku. Momentálne má ,cca 3Ocm a dalej ho nechcem pustiť. Je celoročne vonku a každý rok sa modlím , aby prežilo zimu. JA CHCEM JAAAAAR!!!!!!!!!!

mathew
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:30
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mathew » 06 Mar 2011, 20:45

ako je to so zakorenovanim odrezkov alebo so vzdusnym potapanim u Ginka? Stoji to za pokus alebo je to pre zaciatocnika strata casu ?

Rudi

Príspevok od užívateľa Rudi » 06 Mar 2011, 20:56

Nič nedáš za pokus. Ak máš odrezok, treba ho strčiť do stimulátora a pod flašu do zakoreňovača. Je tu však jeden problém. Bude Ti dlho trvať, kým Ti zhrubne. Ja mám tiež jeden z ceruzkáča (kúpený v záhradkárstve), no keď som natrafil na tento, čo som sem dal fotky, hneď som ho bral. Na jar skúsim pozrieť tomu záhradníkovi, od ktorého ho mám, lebo som mu videl ešte dva. Ak ich ešte má, tak ich vezmem na výmenu.

jube

Príspevok od užívateľa jube » 07 Mar 2011, 21:27

V Baum..e zoženieš celkom slušné stromčeky a ich velkosť nepresahuje 30cm. Neviem kolko za ne chcú , ale pred rokom cca20€.Ak ti nevadí ,že je to v Baum..e . Ja mám ginkgo zo semena a budem , sakra dlho čakať na poriadny pník. Zajtra pridám foto a zbadáš o čom tu tukám.

mathew
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:30
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mathew » 08 Mar 2011, 08:55

Baumax nie, ani vidiet ani pocut. Tam pojdem jedine ak vycerpam uplne vsetky ine moznosti. Tych zdieracov podporovat nebudem. Bol som sa pozret v Tr. Teple na druzstve (Flora) a maju tam jedno ginko. Radsej pockam a kupim si odtial. Povedali mi ze ked pockam este mesiac tak budu mat nove rastliny. Tento rok si chcem zaobstarat nejake vonkajsie bonsaje.

jube

Príspevok od užívateľa jube » 08 Mar 2011, 20:52

Chápem a súhlasím. Tiež radšej nakupujem u odborníka.Ja len ,že som to tam zbadal , tak ......... . A tu je tá moja halúzka .
Obrázok

mikus

Príspevok od užívateľa mikus » 09 Mar 2011, 07:04

ginko má problém v tom,že sa dosť ťažko rozvetvuje,po zastrihnutí vrcholú rád vyženie nový vrchol,ktorý pokračuje v raste,radšej ako bočné konáriky

jube

Príspevok od užívateľa jube » 09 Mar 2011, 08:23

Vo vrchnéj časti je asi 5-6 spiacich pukov. Nechám ich vyhnať a uvidíme čo daléj. Pravdepodobne začnem nové výhonky tlačiť dolu. Je tiež možné , že vyženie niečo nižšie a v to prípade pôjde vrch preč . To je moja predstava dnes , ale čo bude zajtra.......?

RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od užívateľa RastoS » 09 Mar 2011, 10:16

ahoj jube,

ja som skúšal (skúšam) spraviť bonsaj z orecha, ten má podobný štýl rastu ako opisuje mikus. po zastrihnutí sa nerád rozvetvuje ale iba pustí jeden nový konár na samom konci. čo som zistil za pár rokov je že rozvetvenie sa dá dosiahnuť ale....
stromček som pestoval vo voľnej pôde bez strihu koreňov a teda hodne bujne rástol
vetvenie som dosiahol tak že som konár nechal narásť na poriadnu veľkosť a potom som ho zostrihol asi tak na desatinu jeho dĺžky
hlboký rez celeho stromčeku.
držím palce s ginkom.

R

jube

Príspevok od užívateľa jube » 09 Mar 2011, 17:10

RastoS napísal:ahoj jube,

ja som skúšal (skúšam) spraviť bonsaj z orecha, ten má podobný štýl rastu ako opisuje mikus. po zastrihnutí sa nerád rozvetvuje ale iba pustí jeden nový konár na samom konci. čo som zistil za pár rokov je že rozvetvenie sa dá dosiahnuť ale....
stromček som pestoval vo voľnej pôde bez strihu koreňov a teda hodne bujne rástol
vetvenie som dosiahol tak že som konár nechal narásť na poriadnu veľkosť a potom som ho zostrihol asi tak na desatinu jeho dĺžky
hlboký rez celeho stromčeku.
držím palce s ginkom.

R
Ako som písal . Počkám čo sa udeje , kde vyšlahne výhonky a potom to budem riešiť. Je celkom možné , že ho vytiahnem z misky a šup s ním do bedničky. (tá bednička je viac /menej realita)
Obrázokzelená-Predpokladané výhonky
červená-možnosť č.2 /a idem od začiatku/ a ešte možnosť č.3 - príroda si aj tak bude robiť čo chce

landerfwc
Dátum registrácie: 26 Aug 2015, 13:54

Príspevok od užívateľa landerfwc » 26 Aug 2015, 14:16

Ahojte,

dostal som do daru ginko. Je vysoké asi 50 cm, tvorí ho len jeden hlavný konár obrastený listami. Nakoľko na záhrade nemám dostatočne veľa miesta aby som nechal rásť ako vo voľnej prírode, napadlo ma z neho spraviť bonsaj. Presadil som ho do kvetináča s priemerom asi 30 cm, do záhradného substrátu. Na spodok som dal kamene ako drenážnu vrstvu.

V pestovaní bonsajov som úplný začiatočník. Vedeli by ste mi poradiť ako ďalej postupovať pri jeho tvarovaní? Ako ste písali vyššie, je problém dosiahnuť aby viac nerástol do výšky. A čo s prezimovaním? Jeho vek odhadujem na 3 roky. Fotku pridám neskôr.

Ďakujem Vám za pomoc :)

Napísať odpoveď

Návrat na "Iné.."