Zber materiálu na úpravu bonsai

Martin49
Dátum registrácie: 28 Mar 2016, 14:45

Zber materiálu na úpravu bonsai

Príspevok od užívateľa Martin49 » 29 Mar 2016, 01:26

Ahojte, rád by som začal so zbieraním materiálu(stromov) z prírody na úpravu bonsai v okolí/priamo v Bratislave. Ak by ste mi vedeli poradiť konkrétne miesta, s ktorými máte skúsenosti, poprípade ak by to bolo nutné, tak aké povolenia by som na to od úradov potreboval. Za každú radu vopred ďakujem! :)

Užívateľov profilový obrázok
lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zber materiálu na úpravu bonsai

Príspevok od užívateľa lacike » 29 Mar 2016, 08:53

Cau,

konkretne miesta ti nikto neporadi, pretoze, hmm, no, pretoze by si mu tam chodil vyhrabavat vhodne stromceky :D Toto je jedna z veci, ktoru musis najst sam, alebo ta tam niekto musi zobrat a byt ochotny ukazat svoje miesto.

Konkretne povolenie na zber nie je. Vykopavanie v prirode (resp. pozemkoch patriacich statu) je zakazane. Vies sa ale dohodnut s majitelom pozemku napr. aj ustne. Najcastejsie to ale prebieha v "sedej zone", kde sice majitel o vykope nevie, ale v zasade mu to vykopavanie nema preco ex-post vadit, aj ked by ti normalne povolenie nedal (kamenolomy, druzstevne pozemky, ktore su klcovane tak ci tak, strkoviska a pod.), pretoze by zodpovedal za tvoje zdravie, alebo musel riesit papierovacky..

Dalsia vec je, ze ak si zaciatocnik, tak chodit do lesa bez niekoho skuseneho je nezmysel. Pre teba je najvhodnejsie zajst do zahradnictva, kde najdes rovnake druhy stromov, ale uz zapestovane v tegliku a pripravene na tvarovanie (co po vykopani 2 roky nemas robit, iba polievat a cakat). Z klubu pojdeme niekedy teraz do jedneho velkeho, kde maju vyborne ceny. Zastav sa zajtra, ak chces.

Martin49
Dátum registrácie: 28 Mar 2016, 14:45

Príspevok od užívateľa Martin49 » 29 Mar 2016, 11:31

Ďakujem za cenné rady! :) Mne ide najmä o to, aby som niekedy počas vykopávania nemal zbytočné problémy. A ďakujem aj za pozvanie do klubu! Neviem, či to však budem tento týždeň stíhať ale ak by si mi vedel povedať, kde sa ten klub nachádza resp. kedy sa stretávate bolo by to úplne super lebo som tu celkom nový.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Užívateľov profilový obrázok
lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 29 Mar 2016, 17:26

http://www.bonsai-danubius.sk/co-kde-a- ... tretnutia/

Gesendet von Chrome @ Lenovo ohne Tapatalk oder etwas anderes das ich nicht mag

Fredo
Dátum registrácie: 07 Nov 2015, 23:56

Príspevok od užívateľa Fredo » 29 Mar 2016, 20:34

Super vedieť :) Ani som nevedel že sa tu takto stretávate, tak budúci mesiac skočím pozrieť aj ja ak je vítaný každý jedinec čo sa zaujíma o bonsaje ;;)

Napísať odpoveď

Návrat na "Iné.."