zlatý dážď

cheese head
Dátum registrácie: 20 Júl 2015, 16:20

zlatý dážď

Príspevok od užívateľa cheese head » 22 Júl 2015, 15:54

má niekto skusenosti so zlatym dažďom?Je to pekna rastlina a kvety vyniknú v ultramarínovo modrej miske podľa tvaru no ovalna mu ide

Užívateľov profilový obrázok
lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: zlatý dážď

Príspevok od užívateľa lacike » 22 Júl 2015, 20:01

Ake skusenosti konkretne? Je to super rastlina na jar, ked kvitne skor ako ma listy. Mam pocit, ze sa pestuje obdobne ako vtaci zob a nezavaluje rany. Kukni napr. blog waltera palla, on tusim nejake ma.

rasto
Dátum registrácie: 09 Máj 2012, 13:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa rasto » 23 Júl 2015, 09:08

Dovolim si nesuhlasit, vtaci zob aj zlaty dazd zavaluju celkom kvalitne, co doma pozorujem ;)
Skusenost mam kratku, ale co som vypozoroval, je ze ked sa nechaju rast tahune, zavaluje pekne rany. Zlaty dazd je blbovzdorna rastlina, celkom dobre sa rozkonaruje, obraza zo stareho dreva. Mam dva kusy a vidim ze stare drevo sa rychlo rozpadava a hnije. Znesie aj v tomto pocasi plne slnko. Uvidime ako to bude so zivotnostou konarikov, ci nebudu nejake po zime odchadzat, ako na breziach a vrbach, topoloch a inej havedi...A na jar pekne kvitne :D

peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od užívateľa peter G » 23 Júl 2015, 10:14

Súhlasím, konár občas po zime odíde, ale nie nejako dramaticky ako u vŕb vo veľkom počte, predsa sú duté... Na jar s kvetmi nemá chybu. Ak sa pestuje ako malý bonsai, má potom nepomerne veľké listy.
long live your 盆栽
P.G.

Napísať odpoveď

Návrat na "Iné.."