agát

cheese head
Dátum registrácie: 20 Júl 2015, 16:20

agát

Príspevok od užívateľa cheese head » 21 Júl 2015, 20:45

pestuje niekto agát?počul som že má už v útlom veku hrubú kôru.Ale odporúčam množiť vzdušným potápaním lebo mladé stromčeky majú neestetické tŕne ktoré naviše sťažujú aj strihanie a podobne:)Taktiež vraj vylučuje prírodný herbicíd ktorí môže vyhubiť okolité rastlinky a mach.To sa však stane len ak sa to nakoncentruje v miske a dá sa tomu predísť častým presádzaním.

Užívateľov profilový obrázok
peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Re: agát

Príspevok od užívateľa peter G » 21 Júl 2015, 22:09

Ahoj, agát je invázna rastlina, takže áno, asi dokáže potlačiť okololité rastliny, vo voľnej pôde...množí sa rýchlo a nekontrolovateľne koreňovými odnožami, ale je to extrém. V miske v pohode, bok po boku s rôznymi rastlinami.
long live your 盆栽
P.G.

Užívateľov profilový obrázok
RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Re: agát

Príspevok od užívateľa RastoS » 23 Júl 2015, 15:28

ahoj. ja mam 3 ročný vysadený v záhrade. má už takých 15cm priemer tak som ho už musel na jar trochu priskrtit a zrezať. je koniec júla a už má zase cez 3m na výšku. tie koreňové výhonky sú otravné, rastie mi to všade. až do vzdialenosti niekoľkých metrov. na jar pôjde už do nejakej bedničky nech si toľko nevyskakuje. ostatné rastliny a stromy okolo neho nemajú problém, okrem toho že im tieni. kôru má inak agát peknú.

Napísať odpoveď

Návrat na "Iné.."