Tamariška - Tamarix

Užívateľov profilový obrázok
mathew
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:30
Kontaktovať užívateľa:

Tamariška - Tamarix

Príspevok od užívateľa mathew » 15 Sep 2010, 21:21

pestujene niekto aj tamarisky? V knihe "Bonsaje" od Tomlinsona je jeden nadherny exemplar. Tento rok na jar som zasadil do zahrady 4 zakorenene odrezky. Doma v kvetinaci mi rastli pomaly ale ked som ich dal do volnej zema tak sa velmi vysvihli. Rastu naozaj rychlo.

sesino
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 19:32

Re: Tamariška - Tamarix

Príspevok od užívateľa sesino » 15 Sep 2010, 21:31

ja som mal tamarisku v zahrade , no dal som ju prec, nejako sa mi nepacila

Havrann
Dátum registrácie: 09 Sep 2010, 13:45

Príspevok od užívateľa Havrann » 15 Sep 2010, 21:35

Na jednu sa chystam co rastie pri cisticke odpadovych vod. Tamariske sa tiez hovi ze rastie ako vrba. Raz som vetvicku hrubu 1cm odrezal len tak na prechadzke a dal do pohara s vodou. Za par tyzdnov pustila krasne biele korene. Smola bola ze som ju tam dal v novembri :( . Na jar budem ponarat viac vetviciek a pustim sa do pestovania. Na jar pojdem vykopat tu pri cisticke.
Marián Šimkovič
Danubius bonsaj klub Bratislava

mikus
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 20:26

Príspevok od užívateľa mikus » 15 Sep 2010, 22:03

Tamariska sa mi nezdá veľmi vhodná na bonsaj,vytvára dlhé výhinky,ktoré sa slabo vetvia,podobne ako vrba babylonská.

Šimon
Dátum registrácie: 09 Júl 2019, 21:06

Príspevok od užívateľa Šimon » 12 Júl 2019, 15:17

Ahojte. Som tu novy a zatial len studujem o bonsajoch co sa da a obcas hladam vhodny material na prechadzkach... Jeden idealny material by sa nasiel na nasej predzahradke...

Mama sa chce onedlho zbavit cca 20 rocnej Tamarisky. Kmen vysoky 1m, pri zemi priemer kmena 18 cm, dute vnutro ale vyhana po celej dlzke kmena. Co by ste poradili?

Moja predstava je ziskat 2 stromy. Vrchnu cast potopit a spodnu klasicky vykopat. Hlavne z tej spodnej casti vidim priestor na pekny strom kvoli otvorenemu vnutru, vid. obrazok. Aky je vas nazor? Kedy Tamarisku potapat a kedy kopat? Da sa vobec tak siroky kmen potopit? Dakujem za rady.
Prílohy
tamarix.jpg
Tamarix

Eduard Novotný
Dátum registrácie: 02 Mar 2013, 19:34

Príspevok od užívateľa Eduard Novotný » 12 Júl 2019, 23:30

Ahoj. Ak ju chceš vykopať tak skoro na jar keď už nebudú hroziť mrazy a chrániť potom pred zamrznutím nové výhonky ak by hrozili aprílové mrazíky. Ale malo by to obrašiť. Dobré je ju mať v studenom skleníku ak máš takú možnosť. Ja som tento rok jednu kopol a zatiaľ sa drží. No uvidíme po zime, to bude asi rozhodujúce či prežije. Ak sa rozhodneš vzdušne potápať tak logicky ju nemôžeš vykopať. Nech sa darí.

Napísať odpoveď

Návrat na "Iné.."