Mirabelka

Používateľov profilový obrázok
mathew
Reactions:
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:30
Kontaktovať používateľa:

Mirabelka

Príspevok od používateľa mathew »

Mikus, ty si spominal ze pestujes Mirabelku. Pusta nove vyhony aj zo stareho dreva? Nasa zahrada susedi so zahradou o ktou sa nik nestara a videl som za plotom asi 2m vysoku mladu mirabelku. Kedze okrem styroch zakorenenych zasadenych odrezkov Tamarisky nemam ziadne vonkajsie bonsaje asi by som skusil pestovat tu Mirabelku. V zahrade mame jednu ale to uz je starsy asi 4-5m vysoky strom. Asi to nieje moc narocna rastlina.

mikus
Reactions:
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 20:26

Re: Mirabelka

Príspevok od používateľa mikus »

A spravíš na jar hrubý rez tek sa správajú ako ostatné ovocné stromy.Vyženie tzv.divina,ktorú je možne využiť a vhodne upraviť.Behom sezony mirablka raší niekoľkokrát,preto je potrebné ju pravideľne zaštipovať.

mathew
Reactions:
Kontaktovať používateľa:

Divina to su pruty?

Mam taky plan ze by som ju na buduci rok koncom zimy vykopal a preniesol do nasej zahrady a tam zasadil do zeme a obstrihal. Ked pojdeme na zahradu tak ju odfotim a upnem to sem. Nemam ziadne skusenosti s exterierovimi bonsajmi ani s ovocnymi stromami takze kazda rada bude pre mna dobra.

mikus
Reactions:

To sú tie dlhé výhony,ktoré narastú po hrubom reze ovocných stromov a z ktorých sa vytvorí nová koruna.

mikus
Reactions:

Nedávno som mal malú diskusiu na bonsai-dnes.cz,ohľadom sadenia stromkov do záhrady s Kolaciom.Ja som tvrdil,že ak sa stromček vráti do pôdy na zhrubnutie kmeňa,tak dôjde aj k zmohutneniu koreňov,ích predlženiu,a už bude problém stromček dostať znovu do misky.On ma presviedčal,že to tak nemusí byť,ak koren stromku obalíme pletivom.Koreň síce zhrubne,ale celkove sa nezvačší,a vlásočnice prerastu cez pletivo.Vyskúšaj to.

mathew
Reactions:
Kontaktovať používateľa:

Kedy je ten najlepsi cas na prenesenie stromceka. Je to na zaciatku jary alebo na jesen?

a este jedna vec. Ten stromcek je do dvoch metrov vysoky. Chcel by som ho bud vzdusne potopit alebo hlboko zrezat.
- ked zrezem dvojmetrovy stromcek asi 20 cm nad zemou, vyzenie nove vyhony?
- da sa mirabelka vzdusme potopit?

mikus
Reactions:

Neviem,či taký veľký stromček sa hodí ešte upravovať na bonsaj.Ovocné stromky nemajú takú dlhú životnosť.Neviem,či by nebolo vhodné nájsť neaký výmlatok.....odpoveď na dotaz:nerobiť obidve veci naraz,to by bol šok.Na jeseň presadiť,aspoň rok počkať,aby dobre zakorenila a potom urobiť zrezanie.Po zrezaní vyraší veľa výmlatkov,ale bude to dlho trvať než z toho niečo bude,ak sa predtým neobjaví glejotok.....Osobne by som taký veľký stromček využil na ovocie.

mathew
Reactions:
Kontaktovať používateľa:

povodne som ho chcel na ovocie ale potom som tu nasiel temu Mirabelka to ma inspirovalo. Myslim ze lepsie bude ked sa nepodari dzem ako bonsaj :lol:

mikus
Reactions:

Za dlhých zimých večerov by celkom dobre padol ten džem.

Napísať odpoveď

Návrat na "Ovocné stromy"