bonsaje z ovocných stromov

Katka
Reactions:
Dátum registrácie: 19 Júl 2012, 21:21

Re: bonsaje z ovocných stromov

Príspevok od používateľa Katka »

Dobry den,
nedalo by sa stvorit bonsajku aj z niecoho specialneho? Napr. : bambus, vanilkovnik, mandarinkovnik, citronovnik,
gastanovnik alebo bananovnik? Ktory z nich by mohol prezit ako bonsaj?

Používateľov profilový obrázok
RastoS
Administrátor
Reactions:
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od používateľa RastoS »

ahoj, teoreticky sa dá spraviť bonsaj z každého stromu resp. kríku.
hodil som to do googla a vyšlo:
bambus - áno a celkom zaujímavé.
vanilkovnik - nenašiel som žiadne takže sa bežne asi nerobia.
mandarinkovnik/citronovnik - všeobecne citrusy sa veľmi zle tvarujú ale možné to je.
gastan - určite áno, bol dokonca aj na Bonsaj Slovakia 2012.
banánovník - nie kedže sa jedná o palmu a nerozvetvuje sa.

ide o to že niektoré rastliny sú na tvorbu bonsajov menej vhodné, buď preto že sa komplikovane tvarujú alebo sa nedajú tvarovať alebo sa nedajú zmenšiť listy a pod. druhy ktoré sú najčastejšie vidieť ako bonsaje sú samozrejme tie najvhodnejšie.

R

rasto
Reactions:
Dátum registrácie: 09 Máj 2012, 13:05
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa rasto »

Bonsaje z citrusov sa robia z druhu Fortunella Hindsii, ale u nas som este take nieco nevidel, iba na nete. napr. TU:
http://nelsonortegamiami.blogspot.sk/20 ... ndsii.html

Katka
Reactions:
Dátum registrácie: 19 Júl 2012, 21:21

Príspevok od používateľa Katka »

Dakujem velmi pekne za rady...urcite to skusim s tym bambusom, ak ho niekde zozeniem a dnes som si zasadila kostku zo slivky a semiacka z jablone. Caka ich dlhy proces ale o to viac sa z nich budem tesit. Inak kde sa da zohnat taky hotovy parrockovy bonsaj s velkym B? Cez internet a vystavy? Ci to vsetci zacinate od semiacka resp. konarika? Lebo ten bambus by som velmi rada prijala do rodiny :)

lacike
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lacike »

Katka napísal:Dakujem velmi pekne za rady...urcite to skusim s tym bambusom, ak ho niekde zozeniem a dnes som si zasadila kostku zo slivky a semiacka z jablone. Caka ich dlhy proces ale o to viac sa z nich budem tesit. Inak kde sa da zohnat taky hotovy parrockovy bonsaj s velkym B? Cez internet a vystavy? Ci to vsetci zacinate od semiacka resp. konarika? Lebo ten bambus by som velmi rada prijala do rodiny :)
Bonsaje zozenies bud v baumaxe (cinsky import, treba precitat forum, aby si vedela ci s nimi po kupe) alebo hornbachu (co je predrazeny material z bonsai centrum v libcanoch). No a potom kopec roznych bonsai centier, ktorych odporucany zoznam najdes tu:
http://bonsajforum.sk/viewtopic.php?f=7&t=464
http://bonsajforum.sk/viewtopic.php?f=7&t=463

Napísať odpoveď

Návrat na "Ovocné stromy"