bonsaje z ovocných stromov

Používateľov profilový obrázok
mikus
Reactions:
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 20:26

Re: bonsaje z ovocných stromov

Príspevok od používateľa mikus »

Podľa literatúry existuje niekoľko hrušiek,ktoré majú plody veľkosti 2-3 cm,ale zaradiť ích medzi okrasne by som si netrúfal:hruška vrbolistá z oblasti Turecka,hruška,calleryana zo strednej Číny.Možno by sa medzi okrasné stromky dali zaradiť:hruška verecunda,plody s priemerom 1 cm,pochádza z oblasti Číny a Japonska,hruška yedoensis,plod tak isto s priemerom asi 1 cm,pochádza z Japonska.To sa ím potom rodí krásne staré bonsaje z hrušiek!

samurai
Reactions:
Dátum registrácie: 07 Sep 2010, 22:27

Príspevok od používateľa samurai »

inak ešte sa dá očkovať,až je miazga na podpniku.....já som dneska ešte očkoval 2 druhy a zajtra dalšie......to len pre info....
Prílohy
perpetu everest,2,5cm....
perpetu everest,2,5cm....
odroda naočkovaná,čiže neznáma...velokosť plodov 3cm
odroda naočkovaná,čiže neznáma...velokosť plodov 3cm
očkované,2,5cm.....bez cedule je to neisté ááá su to stare stromy.....
očkované,2,5cm.....bez cedule je to neisté ááá su to stare stromy.....
Naposledy upravil/-a samurai v 19 Sep 2010, 22:35, upravené celkom 1 krát.

Rudi
Reactions:
Dátum registrácie: 31 Aug 2010, 23:06

Príspevok od používateľa Rudi »

Chcelo by to pridať k obrázkom odrody a mierku na porovnanie veľkosti.
Ja pridám jednu s malými jabĺčkmi - MALUS POM ZAI Courtabri, ktorú som si tohto roku kúpil v Krakovanoch. Žial, kvitnúť som ju ešte nevidel. A neviem presne nakoľko je odolná mrazom.
Prílohy
MALUS POM ZAI Courtabri
MALUS POM ZAI Courtabri
P9180002.JPG

samurai
Reactions:

ja mám od tial everestku ,rezkovanec a večší strom ,z ktorého je foto-z krakovan,ale vo veselom sa dá zohnať aj inéé,zdá sa mi že pomzajka má dosť velkélisty...áááááááá napísať názov ,alebo ho určiť je tažké!večšina je pozbieraná v okruhu 60km mojho bydliska a mnohé ani liter.neuvádza ani na nete niesú,tak aspon velkosť plodov možno poteší....

bonsai4
Reactions:
Dátum registrácie: 04 Sep 2010, 20:08

Príspevok od používateľa bonsai4 »

...Juraj a nejaké na predaj nemáš :?: .....samozrejme zapestované v črepníku , s podrobným popisom a návodom pestovania :D
...zatiaľ každý rok v jeseni chodím okolo Nitry....ale ešte ani raz sme sa nestretli :cry: :lol:

samurai
Reactions:

niečo sa určite nájde ,ale nájsť mna doma je problém........len neviem čo máš na mysli, velkosť a farba jablčka?!Inak sa dá z Veselého alebo krakovan objednať v celkom slušných cenách,,,,,

bonsai4
Reactions:

...niečo malé na SHOHIN-ček....ukážeš aké máš....a vyberieme niečo vhodné :)

samurai
Reactions:

Bonsai 4,po 15 idem po stromky do Veselého,mám tam odložené okr,jabloky ak chceš možem ti dáku doniesť cena okolo 5-7 euro za kus....::::profesor sprenger-ten bude asi drahší.....,red sentinel,goden gem,golden hornet-......

bonsai4
Reactions:

...Juraj som ti vďačný,ale ja ten stromček musím vidieť a posúdiť :-? .....cena a názov sú až na druhom mieste [-X
...inak koncom mesiaca idem do Močenku (30.10 -1.11),ak by si mal čas tak by som ťa mohol navštíviť :D
...pokukám,počudujem sa a možno sa mi niečo zapáči :)...istotne sa u teba niečo najde :-?

samurai
Reactions:

este som nedožeu,áá dohovie de ja vtedy budem:::!

bonsai4
Reactions:

.... :(...........

Matelko
Reactions:
Dátum registrácie: 19 Aug 2010, 19:51

Príspevok od používateľa Matelko »

Ahoj mne sa veľmi páči Malus haliana-okrasná jabloň jej plody nebudu rásť veľmi veľké, ale iba 1-3cm jabĺčka. Už mesiac zháňam tento druh jablone. Inak toto foto je z Nitrianskej Bonsajovej školy.
bonsai-skola-nitra-03.jpg

mikus
Reactions:

často sa vysádzajú v parkoch,lahko sa množia semenami

samurai
Reactions:

(často sa vysádzajú v parkoch,lahko sa množia semenami)relatívne áno,ale čo ti vyraste zo semienka?!!!!prakticky zídený mat . - rastl.zo semienka si ponecháva mat.vlastnosti tak 15-20%....budeš pestovať a nevieč čo to bude za zviera......može byť nový podruh alebo čosik nápodobné ale može to málo rodiť-možno vobec....(špatne opelitelné)atd,jednu som Halovu zakupil na Morave,tiež som nemohol zohnať ,jednu mám a aj som z nej naočkoval...ale na ktorom podpíku je hmmm.to sa dozviem na jar alebo po prvej ukážke plodov......v auguste budem určite halovu očkovať,už budú aj podpníky zo semienok .....mám aj já zo semienka,listy má ako mat.rastl.možno až na jar zarodí bude nova sorta....... :-?
Matelko,bud si ju zakúp v bonsaj obchode alebo ked vydržíš 2 sezony......budeš môct si z nej spraviť autorský bonsai(dáš mu svoj tvar)

mikus
Reactions:

niekedy je dôležítá aj tá lotéria,čo bude keď bude a to čakanie

samurai
Reactions:

nooo áno,pri javoroch zo semienka je furt prekvapenie,ale tu by išlo o rast,popr.tvar a farbu listov......,pri jabloniach možu byť problémy z rodivostou a aké budú jablčka...?hmmm ani srnka netuší......Ale v každom prípade ako doprovodná aktivita pri pestovaní,,beriem ....jar hádam ukáže cca za 3-4 roky najneskor by mala byť ukážka,no pri plánke zo semienka lit.uvádza kapánek viac!!!tieto čo mám maju 3 sezony a vidím už aj kvetné puky ,tak ked to vypučí podám hlásenie!Z jablonkami sa hrám cca tak 5 rok,takže ešte mám zopár nezodpovedaných otázok......(do neskúša na nič nedojde!)Mal som v bonsai miske 4 borovice,5rokov zimované na stejnom mieste,ááá jedna daždivá jar a ožklo ihličie a pápá....tak som presedlal na jablonky..... #-o rozmnožujem a snažím sa dopestuvať si cca 20 druhov ,a z tých prvých si urobím bonsai,velkosti šohin,popr.str.velkosti.....na borovice som nezanevrel ale jablonky sú moja doména...!

mikus
Reactions:

jeden čas som rozmnožoval slivky mirabelky,tích je tiež niekoľko farebných druhov sliviek,ale prišiel jeden veľmi suchý rok a pošli

samurai
Reactions:

Ták,čo som slúbil plním, pre Mikusa a vostatek......!Ako som už spomínal jablonky mám z jablčok ,z ktorých som vybral semienka(čas vhodnosti je ked su už opadnuté skoro polohnilé!!),nehal som ich presušiť na novinách a cca za 2 týdne na jesen som vysial...do járčeka som dal piesok,na piesok semienka a tiež som ich prikryl pieskom, potom zlahka zeminou......tieto maju druhú sezonu.....prečo tento príspevok?Však posúdte sú z jablčok jablone halovej a sú panašované listom,jedna je do červeno fialova a druhá má okraje biele ako panašuvaný fikus......zatial plody su len víziou,,,.........,,,
Len okrajom, zo semienka mám 3 kusy a práve po 3 rokoch mám prvú ukážku na dvoch ,(paradoxom je že z jedného jablčka zišli dve zelenolisté a jedna červenolistá...)no som zvedavý aké budú jablčka.... teta jesen to ozrejmííííí..tak sa držte....
Prílohy
na krajoch listov si pochutnali sliznáci ,ktorý pri upršanom počasí majú hody....
na krajoch listov si pochutnali sliznáci ,ktorý pri upršanom počasí majú hody....
červená panašovaná.jablonka.jpg

mikus
Reactions:

ako vidieť,príroda je nevyspytateľná,ale je to zaujímave,len aby to vydržalo na celej rastline

samurai
Reactions:

no to je aj moje prianie ešte som takéto čosik u jabloní nevidel,u japan. javorov je to bežné....áá som zvedavý aké to bude mať plody-jablčka:farbu a velkosť,....... :-?

Napísať odpoveď

Návrat na "Ovocné stromy"