Čerešňa

macko2310
Reactions:
Dátum registrácie: 12 Okt 2012, 23:03

Čerešňa

Príspevok od používateľa macko2310 »

prosim Vas ako nalozit s takouto ceresnou ? :)
kmen je asi 2,5 cm hruby
fotka nieje bohvieco :)
Prílohy
IMG_20160608_193321.jpg

Používateľov profilový obrázok
palged27
Reactions:
Dátum registrácie: 01 Jún 2013, 18:33

Re: Čerešňa

Príspevok od používateľa palged27 »

ahoj...v prvom rade si treba uvedomit,ze ceresna je EXTERIEROVKA,takze tomu musis prisposobit cele pestovanie.
Postuduj v podsekcii "Ovocne stromy" http://www.bonsajforum.sk/viewforum.php?f=24

Zalezi na tebe,ci povazujes napr.hrubku kmienku za konecnu.Exterierovky sa vacsinou hodia niekde do zahonu a zopar rokov nechavaju volne rast,aby nabrali na objemoch,vytvorila sa nejaka ta koruna a pod.Az potom sa pristupi k umiestneniu do nejakej nadoby.V kvetinaci nevytvoris podmienky ako niekde vonku a nedosiahnes taky intenzivny rast.

Havrann
Reactions:
Dátum registrácie: 09 Sep 2010, 13:45

Príspevok od používateľa Havrann »

Austrálska čerešňa mi takto cez víkend rozkvitla
Prílohy
Austrálska čerešňa - kópia.jpg
Marián Šimkovič
Danubius bonsaj klub Bratislava

ma1eus
Reactions:
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 11:20
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ma1eus »

to je interierovka?
krasna

Havrann
Reactions:

Ja si myslím že nie je interiérová rastlina. Je to pôvodná rastlina z Austrálie preto teraz zakvitla. V tomto období je v Austrálii Leto preto zakvitla. Rastlina to ma v sebe zapísané kedy ma kvitnúť aj keď je na Slovensku.
Marián Šimkovič

lacike
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lacike »

Havrann napísal:
12 Dec 2017, 18:01
Rastlina to ma v sebe zapísané kedy ma kvitnúť aj keď je na Slovensku.
Ma to v sebe zapisane, no nijako to nesuvisi s hemisferou. To by sa dost na figu pestovali rastliny prinesene z opacnej hemisfery. Taka kukurica, ci obilie by kvitli v Australii vyhradne na jesen a dozrievali v zime..

Existujuca rastlina samozrejme pokracuje cyklom podla miesta, kde povodne rastla. No vie si rocny cyklus prisposobit, ak ma spravne a vyrazne stimuly. Co rastlina v interiery nema (chuda si mysli, ze ma leto vlastne cely rok).

Havrann
Reactions:

ahoj Lacike mám ju 4 roky a teraz konečne takto krosne zakvitla. O tejto rastline sme sa bavili aj na klube viac krát a vždy mi bolo povedané že bude kvitnúť len v decembri. Od apríla je vonku až do novembra. Poraď ako by si ju ty pestoval? Rád sa k niečomu novému priučím. Koruna pekne rastie ale kmeň je stále rovnaký už 4 roky. Raz som ju chcel vyhodiť respektíve darovať. Teraz som použil tie tyčinky z OBI Rakúsko a zdá sa mi že jej to len prospelo.
Marián Šimkovič

peter G
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od používateľa peter G »

Ahoj Marián, s tým kvitnutím asi nespravíme nič. Takisto mi kvitne v zime ako Tebe, plus Eugenia myrtifolia, to je tiež nejaká exotická čerešňa, volajú ju brush cherry..

Aby stromček nejako silnel, musel by rásť v záhrade, čo si v prípade tohto druhu nemôžme dovoliť. Ale môžme im dať o číslo väčšiu misku a nechať rásť nejaké obetné časti... Čistá teória, u mojej nemám miesto ani na väčšiu misku. Zato eugenia rastie ako z vody (mám ju už cez 10 rokov), skôr ako bytová rastlina, ale hrubne pomaly. Ak by som z nej niečo chcel, musel by som zrezať neskutočne nízko, tak ju radšej nechávam rásť a možno raz...
long live your 盆栽
P.G.

Havrann
Reactions:

Pôvodne bola v malom kvetináči tak som ju pred rokom presadil do 5l kvetináča. Tyčinky som dal pred mesiacom a niečo, tak v januári prihnojím. Na jar presadím do 10l kýbľa a uvidím ako bude rásť. Mám dilemu či má význam ju v lete hnojiť keď v Austrálii je zima. Vtedy by mala odpočívať. Naozaj som ju chcel dať preč ale teraz keď tak zakvitla už si ju nechám. Časom nájdem v byte miesto a bude tam v zime, nech sa kocháme krásou kvetov.
Marián Šimkovič

RastoS
Administrátor
Reactions:
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od používateľa RastoS »

ahoj, je to čisto o stimuloch ako písal lacike. Asi všetci poznáme rastlinu zvanú vianočný kaktus ktorá vlastne nie je kaktus. Vieš ju veľmi jednochudo donútiť aby zakvitla. stačí ju na nejaký mesiac dať na chlad, potom preniesť do tepla a o ďalší mesiac neskôr sa tešíš z kvetov. je úplne jedno či je leto, jar, jeseň alebo zima. stačí aby mala správne podmienky a myslela si že prišla jar.
čo sa týka vašich rastlín zjavne ste tie stimuly splnili práve na jeseň (možno to je nízkymi nočnými teplotami ktoré zrazu prestanú keď ju prenesieš dnu).

ty keby si vycestoval do austrálie tak tam tiež nebudeš teraz behať v zimnej bunde ;)

R

Napísať odpoveď

Návrat na "Ovocné stromy"