praskajuci javor

Daniel-Košice
Dátum registrácie: 26 Máj 2013, 10:45

praskajuci javor

Príspevok od užívateľa Daniel-Košice » 26 Máj 2013, 11:50

zdravím priatelia, zaujímali by ma Vaše skúsenosti z javormi... Mám doma jeden červený atropurpureum-beni maiko, ako bonsai ho pestujem cca 7 rokov. Problem je že tu a tam každy rok víjde zopár vetvičiek z listami ktore niesu tak vykrojene ako by mali ale pripomínaju klasicky atropurpureum.Vyzerá to potom divne ako by boli v miske zasadene 2 rôzne stromy. Dá sa s tým niečo robiť?
A mimochodom to sú všetky javori take hrozne neohybné :-? drôtovanie a tvarovanie je peklo. Teraz som si kupil jeden zo záhradníctva, vysoký asi 30 cm , drobnulinke listy ,pekne zahusteny , ideálny na bonsaj. No ale skoro som prišiel o nervy keď som ho drôtoval. Už tenke konáriky boli tak zdrevnatene že pri najmenšom ohybe praskali. stiahol som to šteparskou páskou ale nieje veľmi spokojní lebo listy usichaju ...

Užívateľov profilový obrázok
rasto
Dátum registrácie: 09 Máj 2012, 13:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: praskajuci javor

Príspevok od užívateľa rasto » 27 Máj 2013, 10:43

listnáče neohneš ako nejakú borievku, pravda...skús tvarovať hlavne rezom, prípadne sťahovaním konárov dole. Drôtoval by som maximálne dvojročné konáre, aj to je riziko že pri trošičku badateľnom ohybe to praskne...

Napísať odpoveď

Návrat na "Javor - Acer"