Japonsky javor - odrezky

frehley
Dátum registrácie: 26 Dec 2012, 14:36

Re: Japonsky javor - odrezky

Príspevok od užívateľa frehley » 17 Jan 2013, 11:02

niekde na webe som čital že max v april .to urobyš ado 3 mesiacov ak nezakoreni tak už vobec

Užívateľov profilový obrázok
RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od užívateľa RastoS » 17 Jan 2013, 12:48

asi máš na mysli vzdušné potápanie. pozri tu na fóre sa už o tom nakecalo dosť. na javore by to šlo, pravdepodobne za pár mesiacov ak to spravíš dobre ;). ja by som to vyskúšal, pri najhoršom sa naučíš ako sa to robí :)

R

peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od užívateľa peter G » 03 Mar 2015, 20:01

Ahojte, lepšie oživiť staré vlákno, ako vyrobiť nové podobné. Hľadal som veľa, často ma to hodilo sem, tak pokračujem tu.

Minulý rok som kúpil pár vysnívaných variet acer palmatum. Pri zrezávaní bola kopa odpadu, bolo mi ľúto to vyhodiť, tak som odrezky našupal do perlitu a do perlitu s prímesou rašeliny. Celé som to dal pod fóliu... Jednalo sa o Deshojo a Sango-kaku. (tento rok skúsim vzdušné potápanie). Prejavy rastu boli slabé, len pár nových listov. Prišla jeseň a s zima, nechal som to v chlade nie v mraze, pár x som to cez zimu polial.
Z diskusií na webe mám akurát poznatky, že z odrezkov to je slabé, nerastie...
Ale dnes som ich našiel pučiace. Maximálne opatrne som ich povyberal, najdivnejšie že nemali žiadne viditeľné korene. Polovica išla do anorganického substrátu a polovica späť do perlit+rašelina. Môžu odrezky takto prežívať a dá sa čakať, že z toho niečo bude?
Je to všetko len v rovine pokusu, či to ide, napíšte ak máte s javormi z odrezkov skúsenosti.
long live your 盆栽
P.G.

RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od užívateľa RastoS » 03 Mar 2015, 22:17

ahoj, ak sú odrezky dobre uskladnené tak bez problémov prečkajú zimu a na jar začnú rašiť. či aj zakorenia to už záleží od druhu, vhodných podmienok a životaschopnosti odrezku. mne takto javor poľný vyhnal normálne listy a potom odišiel, keď som ho vytiahol tak odrezok nemal žiadne korene, šiel iba zo zásob.

R

peter G

Príspevok od užívateľa peter G » 03 Mar 2015, 22:54

Ahoj Rasťo, z tohto som vychádzal, z teórie množenia z odrezkov, či zelených/drevnatých...jarných/letných/zimných...uskladňovania v zime...
Na prekvapkanie vyrašili, doložím či z toho niečo bude.
long live your 盆栽
P.G.

maros
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 21:26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa maros » 04 Mar 2015, 09:48

Ja mam jedwn palmatum a ked ho striham tak sem tam nejake konáriky pichnem do zeolitu. Dva take stromceky uz mam. Takze asi sa to da zakorenit. Na jeseň som ich teraz napchal do substrátu desiatky. Uvidím koľko sa chytí.

rasto
Dátum registrácie: 09 Máj 2012, 13:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa rasto » 04 Mar 2015, 09:55

Ja mam dobru skusenost so vzdusnym potapanim. Palmatum aj dissectum funguju bez problemov.

peter G

Príspevok od užívateľa peter G » 04 Mar 2015, 10:07

Vzdušné potápanie je u týchto javorov úplne v pohode. Pár som ich už takto robil, tento rok potopím aspoň 4-5 konárikov. Tak vidím, že na odrezky budeme čakať viacerí :) .
long live your 盆栽
P.G.

rost
Dátum registrácie: 20 Aug 2012, 21:56

Príspevok od užívateľa rost » 07 Mar 2015, 22:49

pozrel som video grahama potera urobel som to tak a balicky mam treti rok tento som sa este nedival lebo tam mam snech ale nezda sa ze by sa nieco udialo vraj som to mal este priskrtit drotom ale za pokus nic nedas mozes len ziskat drzim palce

Napísať odpoveď

Návrat na "Javor - Acer"