javor

rasto_23
Dátum registrácie: 08 Sep 2015, 12:42

javor

Príspevok od užívateľa rasto_23 » 08 Sep 2015, 13:28

ahojte, chcel by som poradit co s javorom v zahrade, neviem ani aky je to presne druh. minuly rok mi polka vykapala, tak som ho zostrihal a tento rok divam, ze ma celkom pekny kmen na bonsai, problem je ze nikdy nebol strihy a vyzera dost zdivene. oplati sa tento strom vykopat a pokusit sa z toho urobit bonsai alebo je to podla vas marne?? alebo je to na moc dlho? aky je vas nazor. v pripade potreby urobim dalsie fotky. zatial dakujem
Prílohy
IMG_0654.JPG
IMG_0655.JPG
IMG_0656.JPG
IMG_0657.JPG
IMG_0658.JPG

Užívateľov profilový obrázok
peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Re: javor

Príspevok od užívateľa peter G » 08 Sep 2015, 14:02

Ahoj Rasťo, je to javor dlaňolistý (Acer palmatum)...nejaký zelený kultivar a pekný. Spodok kmeňa je zaujímavý, mnohí by sme sa takémuto materiálu potešili.
Ak chceš z toho bonsai, čaká ho kruté zrezanie, vykopanie-korene asi budú hodne hlboko, presadenie do bedne alebo na záhon...dopestovať novú koreňovú sústavu čo sa potom do niečoho vmestí a dopestovať novú korunu. Ale prečo nie?.
Začať sa dá najskôr na jar, dovtedy sa dá nájsť veľa info ako na to. Nech sa darí.
long live your 盆栽
P.G.

Havrann
Dátum registrácie: 09 Sep 2010, 13:45

Príspevok od užívateľa Havrann » 08 Sep 2015, 17:31

Ak mas obavy z vykopania, môžeš vzdušne potopiť aby si mal nové kratšie korene. Ak ti zavadzá a chceš ho dať preč ja by som to skúsil.
Marián Šimkovič
Danubius bonsaj klub Bratislava

peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od užívateľa peter G » 08 Sep 2015, 17:54

Tak tak. Strom je taký, že z neho vzd. potápaním môžeš získať dobrého materiálu aj na rozdávanie...alebo potopiť od zeme, ale zbytku by bola asi škoda. To však až v máji.

Teraz by sa dalo aspoň zistiť, či sa dá vykopať naraz, postupne a či vôbec. Obhrabaním či opatrným obkopaním kmeňa.
long live your 盆栽
P.G.

Napísať odpoveď

Návrat na "Javor - Acer"