Zaujimavy Javoriiik

Užívateľov profilový obrázok
rasto
Dátum registrácie: 09 Máj 2012, 13:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zaujimavy Javoriiik

Príspevok od užívateľa rasto » 11 Mar 2014, 22:23

Ahoj Mato, Ivet to nespravila zle, urcite tym nic nepokazis. Osobne by som sa snazil zachovat ten dvojkmen, co sa sam ponuka. Skusil by som spravit nieco taketo...
Prílohy
09032014777EDIT.jpg

lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 12 Mar 2014, 10:48

Ja by som siel podla rastovho navrhu. Ten od Ivet neuvazuje, ze ten strom je podstatne vacsi a zavalenie takych ran bude trvat roky, navyse bude nepekne. Radsej tie hrube casti ponechat ako specialitu stromu a zvrchu ich ofrezovat do stratena s mrtvym drevom nafarbenym do siva, aby nesvietilo (tak ako to robi Walter Pall alebo Julo Kolesar) ;)

ivet mikesova
Dátum registrácie: 07 Sep 2010, 20:48

Príspevok od užívateľa ivet mikesova » 12 Mar 2014, 11:46

Pri takychto velkych rezoch nikdy nefantazirujem o nejakom zavalovani ran, tam musi clovek ratat s vytvorenim uro ( dutiny ) ktora je pre vzhlad stareho listnace typicka. S tym teda problem nemam. Skor mi vadi, ze ten ponechany druhy hruby kmen opticky velmi rozsiruje a nie je dobre nasadeny. Takze byt to moj strom, mam v tom jasno ;;) . Ale o tom to vsetko je, kazdemu sa paci nieco ine :p a tak to ma byt. Drzte sa....

Martin S
Dátum registrácie: 13 Jan 2011, 11:38

Príspevok od užívateľa Martin S » 12 Mar 2014, 19:11

No podla mna je rastov navrh za jedno prirodzenejsi (stromovejsi)pre tento strom a za druhe nebude problem ho realizovat nakolko kostra a zaklad su dane a ked narasi bude uz len dolezite zakladat na skoro istom vetveni kdesto ivetkyn navrh je sice pekna predstava ale pocita s niecim to tam nieje a mozno nebude plus dve obrovske neprirodzene ura nad sebou ktore s pohladu aj tak nebudu ziadou ozdobou pre tento strom nakolko ich zelen zamaskuje .
V popdstate len opakujem co som pisal na zaciatku tohoto vlakna ked bol strom vlese uy tam som navroval nechat oba kmene.

matematema
Dátum registrácie: 07 Máj 2012, 11:05

Príspevok od užívateľa matematema » 24 Mar 2014, 14:23

CAute priatelia,

diki za rady. Priklanam sa k Rastovmu navrhu. Myslite ze by som ho ml este teraz zrezat ??

rasto
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa rasto » 25 Mar 2014, 12:22

keby bol moj, zrezem este kusok, Asi takto:
Prílohy
09032014777_matemate rez.jpg

rasto
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa rasto » 07 Apr 2016, 13:44

Matemate, zije Ti tento javor ? Ako sa dari ?

Napísať odpoveď

Návrat na "Javor - Acer"