javory v auguste

Daniel-Košice
Dátum registrácie: 26 Máj 2013, 10:45

javory v auguste

Príspevok od užívateľa Daniel-Košice » 28 Júl 2013, 20:56

zdravím , veľmi by ma zaujímalo ako teraz v auguste vyzeraju Vaše Javory. Ja mám 2. Jeden je menší javor poľný a druhý atropurpureum beni maiko ten je ale o dosť väčší. Každý rok su na jar nádherne ale na konci júla sú už hrozne unavene a vyzerajú na h... po minule roky som to pripisoval tomu že boli na priamom slnku ale tento rok som ich mal slušne zatienene , polievam pravidelne , každy večer vydatne postrekujem rozprašovačom, hnojím a zasa sú na milú kedveš [-(
Má ešte niekto taký problem ?

Užívateľov profilový obrázok
lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: javory v auguste

Príspevok od užívateľa lacike » 29 Júl 2013, 10:13

Hej, ja. Postrekovanie nepomaha, ked ich mas na balkone, kde na ne sala teplo z panelu (aj ked su zatienene). Presunul som do zahrady a odvtedy bez problemov..

Daniel-Košice

Príspevok od užívateľa Daniel-Košice » 29 Júl 2013, 15:18

:( ach jaj skoda preskoda . Zahradu nemam =))

ueshiba
Dátum registrácie: 21 Nov 2012, 08:54

Príspevok od užívateľa ueshiba » 30 Júl 2013, 08:23

Ja mám môj burgeráč tiež na balkóne (severná strana) a musim poklopať, ale zatial sa mu darí. Je vo väčšej nádobe substrát ma nie moc priepustný :) polievam ho kazhruba každý den v tomto teple a rosím každé ráno už. Zvykol som večer, ale bol som poučený že to nie je dobré. niekoľko lístkov na konci zožltlo, ale nepripisujem tomu moc veľký význam. Hnojím raz za týždeň. #:-s
Ostávam s pozdravom

平和と調和 の道

Daniel-Košice

Príspevok od užívateľa Daniel-Košice » 30 Júl 2013, 11:49

No inak dnes som isiel okolo jedneho veeeeelkeho javoru polneho a vyzeral rovnako ako moj bonsaj. Kazdy list do polovice suchy a pod nim hromada opadanych akoby uz bol november. Ani stromom v prirode sa teplo ako vidim nepaci :-s no len dufam ze to tie moje stromky velmi neoslabí a v stasti preziju zimu.

lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 30 Júl 2013, 13:26

Daniel-Košice napísal:No inak dnes som isiel okolo jedneho veeeeelkeho javoru polneho a vyzeral rovnako ako moj bonsaj. Kazdy list do polovice suchy a pod nim hromada opadanych akoby uz bol november. Ani stromom v prirode sa teplo ako vidim nepaci :-s no len dufam ze to tie moje stromky velmi neoslabí a v stasti preziju zimu.
Hej, vsak aj ked si pozries tie mensie stromceky okolo auparku v ramci dlazby, tak tam najdes par takych, ktore to teplo proste vzdali. Ked ale kuknes trocha dalej do sadu janka krala, tak tam je secko ok, proste trava, ina mikroklima, dalej od akumulatora tepla..

ivet mikesova
Dátum registrácie: 07 Sep 2010, 20:48

Príspevok od užívateľa ivet mikesova » 30 Júl 2013, 18:58

Stav u javorov, ktory popisujete, mozete 100% pripisat horucemu pocasiu... ale myslim ze sa nemusite obavat, jul je vhodny mesiac na vykonanie defoliacie, takze vsetky listy by som ostrihala a ponechala listovu stopku, v tomto obdobi uz su zarodky novych listkov pripravene a mnohe suche listy odpadnu aj same a nove puciky uz je aj volnym okom dobre vidiet. Super na tom je fakt, ze nove listy vyrastu mensie, odolnejsie voci slnku a krajsie vyfarbene. Len treba stromcek po ostrihani listov nechat na exponovanom slnecnom stanovisku. U mna tiez tento proces prebehol... vsetky listy uz dostatocne prisusene som asi pred 10 dnami ostrihala a strom zenie energiu do novych listov ... ;)

Daniel-Košice

Príspevok od užívateľa Daniel-Košice » 30 Júl 2013, 21:57

no ja som tiež myslel na defoliaciu ale mne sa už zdalo trošku neskoro . bal som sa ci sa stihnu urobiť nove spiace pučiky ale asi je ozaj času dosť pretože vraj má zima tento rok začať veľmi neskoro . a na druhej strane na jednom mojom javore už asi prebehla prirodzená defoliacia :-s takže zajtra sa do toho pustím ...

Napísať odpoveď

Návrat na "Javor - Acer"