mugo Wintergold - laboratórny

peter
Dátum registrácie: 20 Jún 2017, 23:26

mugo Wintergold - laboratórny

Príspevok od užívateľa peter » 15 Apr 2019, 16:21

Dostala sa mi táto trpasličia forma, keďže to s mugami akosi moc ešte neviem, chcem vás poprosiť o rady ako s ním začať a pokračovať na balkóne, hlavne aby to prežil. Chcem zistiť či má vôbec zmysel pestovať tento druh u mňa, mal by zniesť aj polotieň, tak dúfam že snáď áno.
Chcem na ňom otestovať zastrihávanie a spätné pučanie, ale prvoradé je aby to vôbec prežil :)
Spodné 2 vetvy som pritiahol len kôli foteniu, ak by malo prísť drôtovanie tak asi len v správnom čase (jeseň/zima?)
Prílohy
Pinus mugo Wintergold1 20190415 POHLADY res.JPG
pohlady
Pinus mugo Wintergold1 20190415 NADHLADres.JPG
nadhlady

Užívateľov profilový obrázok
Michal71
Dátum registrácie: 07 Aug 2014, 21:51

Re: mugo Wintergold - laboratórny

Príspevok od užívateľa Michal71 » 16 Apr 2019, 14:22

Ja by som ho teraz nedrôtoval ani nestrihal, iba by som ho presadil do lahkého substrátu (ja dávam zeolit), poriadne by som ho hnojil a na jeseň prestrihal ihličie, aby sa svetlo dostalo do koruny. Podporí to rast spiacich pukov a až budúci rok by som riešil nejaké tvarovanie. Tolko odo mňa,ale sú tu aj skúsenejší bonsajisti, tak možno ti poradia niečo iné. V bonsajistike sa netreba ponáhľať.

peter
Dátum registrácie: 20 Jún 2017, 23:26

Príspevok od užívateľa peter » 24 Apr 2019, 17:45

K stromu som sa dostal keď už mal predĺžené sviečky s rozvíjajúcimi novými ihlicami tak neviem či by už bol presaditeľný :-?
Zatiaľ sa to dá zalievať, tak presádzať budem až budúci rok niekedy skôr na jar, ak by bolo zle tuším sa dá aj v neskorom lete koncom augusta.
Určite ihličie na jeseň trocha prestrihám a vytriedim nové puky ak ich bude veľa.

Užívateľov profilový obrázok
Michal71
Dátum registrácie: 07 Aug 2014, 21:51

Príspevok od užívateľa Michal71 » 24 Apr 2019, 18:34

Tak môžeš vymeniť aspoň vrchnú tretinu substrátu, to koreňom neublíži. A hlavne veľa slnka a hnojit raz za 2 týždne. Veľa zdaru prajem, borovica vyzerá super, je to dobrý materiál.

Napísať odpoveď

Návrat na "Borovica - Pinus"