Mimove Itoigawy

Užívateľov profilový obrázok
Mimo
Dátum registrácie: 15 Mar 2016, 09:51
Kontaktovať užívateľa:

Mimove Itoigawy

Príspevok od užívateľa Mimo » 31 Okt 2019, 15:02

Ci pana po dlhšom čase som sem klikol a pes ešte furt zdochnuty.
Škoda.
No keď nikto nezdieľa pozdieľam ja a aspoň si pokomentujte keď už sa nechcete podeliť so svojími výtvormi.
Tohto roku som sa trošku bavkal s Itoigawami. Krásny relax.
6672_z1.jpg
IMG_5132.jpg
6670c_z3.jpg
Itoigawa2obloha.jpg
6669c_z3.jpg
FB_IMG_1570818010143.jpg
_251_z1.jpg
1.jpg

Mimo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mimove Itoigawy

Príspevok od užívateľa Mimo » 31 Okt 2019, 15:04

Pre poslednú je plán takýto:
p3.jpg

peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od užívateľa peter G » 02 Nov 2019, 20:47

Ahoj Mimo, pekné borievky. Niekde je zatiaľ moc jinov, ale odstrániť sa dá vždy.

Osobne som mal zlý rok. Aj som chcel vraždiť, ale jediná obeť by som bol ja sám...
Po zime som nenašiel ani 1 z mojich borievok nažive. Boli zimované ako mnoho x rokov doteraz, v záhone... Communiska, shimpaku aj mladé itoiawy.

V júni po prvých horúčavách mi odišli obe malé japonské biele borovice... Nejaké časti mugo...

Počas leta... nejaké extrémne horúčavy neboli, ale stále 35 a sucho... problémy s mnohými listnáčmi... javormi... malý smrekovec v čudu...žiadnu potentilu som nevedel udržať pri živote, dve pekné odišli.

Toto balkónové pestovanie fakt nemá chybu, zabite ma ale stromky držané v interiéry prežívajú a vyhrávajú, tu nemám žiadne straty paradoxne.

A čo sa týka druhov na balkóne, tiež dospievam k nejakému zoznamu čo áno a čo nie. A blíži sa to k suptrópom!

O škodcoch a hlavne roztočcoch na balkóne ani nehovorím... tri prípravky a stále sa vracali.

Mám ešte dosť stromkov, nejaké projekty a nejaké plány. Nejaké som po troch rokoch obrobil u mami v záhone a sú na čakačke... Nejaké mám označené na vykopanie... Ale toto bol ozaj zlý rok a preto som menej prispieval. Chce to dom alebo aspoň záhradu.
long live your 盆栽
P.G.

Mimo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mimo » 04 Nov 2019, 11:17

Ahoj Peťo,

tak to je smutné.
Mne odišli po zime akurát nejaké čínske bresty.
Najviac boleli tie z môjho penjingu číslo 5, ktoré boli už celkom vyčačkané a moje najobľúbenejšie.
3 sezóny rástli krásne, 4tú už nevypukali.
Nasadil som tam nové, no už nikdy to nebude to, čo to bývalo.
Najhoršie na tom je, že si neviem vysvetliť prečo - zimované ako predchádzajúce zimy okolo nuly, predjarný postrek 2 krát bol, určite nepreschli v zime ... neviem. Myslel som že stále sa to dá diagnostikovať, ale pri týchto brestoch teraz fakt netuším.
Jeden malý prežil 3 mesiace pod nulou vonku kde išlo až do -20°C pred rokom či dvoma, tieto pekne zazimované a kaput.
Pomaly sa už asi budem venovať len naším stromom, ktoré sa dajú zimovať normálne vonku pod snehom.

Eduard Novotný
Dátum registrácie: 02 Mar 2013, 19:34

Príspevok od užívateľa Eduard Novotný » 04 Nov 2019, 14:15

Ahoj. Správna úvaha o pestovaný len našich druhov. Domáce je domáce ;) a aj s nimi je dosť starosti tak načo sa trápiť s cudzokrajnými. Ak aj sú tak bez kvalitnej starostlivosti sú časom odsúdené na zánik, nie každý si na to môže vytvoriť podmienky.

peter G

Príspevok od užívateľa peter G » 06 Nov 2019, 19:30

Mimo napísal:
04 Nov 2019, 11:17
Ahoj Peťo,

tak to je smutné.
Mne odišli po zime akurát nejaké čínske bresty.
Najviac boleli tie z môjho penjingu číslo 5, ktoré boli už celkom vyčačkané a moje najobľúbenejšie.
3 sezóny rástli krásne, 4tú už nevypukali.
...
Pomaly sa už asi budem venovať len naším stromom, ktoré sa dajú zimovať normálne vonku pod snehom.
To sú tie z Water&land penjingu? Tie už mali pekné siluety bez listov, večná škoda. Za 4 roky pekná práca, preto mám rád malé stromy.

Je to smutné, ale čo narobíš? Naše stromy... mne odchádzajú predovšetkým naše... Niečo sa musí diať. Zimovanie som mal predtým takmer sto pro. Nič som nezmenil. Len že sú v záhone 70 km od mojho bydliska a to hovorí za veľa. Keď prší tu, nemusí tam...
Parviflory... chalani ma upozorňovali, že vydržia u nás pár rokov, škoda času a peňazí. No ale problémy s listnáčmi v lete na balkóne som doteraz také nemával. Javory mám cez 10 rokov a malý smrekovec mal ešte hádam viac. Posledné dve letá...

Ale nič to, hovorme o Tvojich borievkach. Mne sa lúbi hlavne prvá a predposledná, tá v miske. Z kade berieš takýto fajn materiál?
long live your 盆栽
P.G.

Mimo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mimo » 07 Nov 2019, 07:55

Áno to su tie :(

No keď stromčeky máš tak ďaleko tak niet divu, bez možnosti každý jeden denne skontrolovať by som sa tomu nevenoval vôbec.

Itoigawy mám z Libčan, teraz majú v ponuke aj lacné mladé prútiky, možno by sa oplatilo nakúpiť zo 20 a nasadiť do záhrady na pár rokov :)

peter G

Príspevok od užívateľa peter G » 07 Nov 2019, 11:22

Mimo napísal:
07 Nov 2019, 07:55

No keď stromčeky máš tak ďaleko tak niet divu, bez možnosti každý jeden denne skontrolovať by som sa tomu nevenoval vôbec.
Oni tak ďaleko len zimujú, doteraz to veľarokov fungovalo 🤔
Mimo napísal:
07 Nov 2019, 07:55

Itoigawy mám z Libčan, teraz majú v ponuke aj lacné mladé prútiky, možno by sa oplatilo nakúpiť zo 20 a nasadiť do záhrady na pár rokov :)
Ďakujem, mám od nich aj notifikácie. A tie prútiky nie je zlý nápad. Potočiť kmene a pichnúť do zeme...
long live your 盆栽
P.G.

Napísať odpoveď

Návrat na "Borievka - Juniperus"