Loropetalum

Používateľov profilový obrázok
peter G
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Loropetalum

Príspevok od používateľa peter G »

Loropetalum chinense var. 'Rubrum'.
Aj takto vítam príchod jari. Začalo kvitnúť v chladnom zimovisku, pred 2 dňami som ho dal do tepla a takáto explózia kvetov. Je to mladá rastlina, asi 2 roky u mňa. V podstate nenáročná. V lete je ešte krajšia, slnko zafarbí listy do bordova. Zimovanie ako subtropická rastlina. Drevo neuveriteľne tvrdé a krehké.
Prílohy
IMAG0205res.jpg
long live your 盆栽
P.G.

rost
Reactions:
Dátum registrácie: 20 Aug 2012, 21:56

Re: Loropetalum

Príspevok od používateľa rost »

pekny moc

peter G
Reactions:

Presadili by ste loropetalum ešte teraz?
long live your 盆栽
P.G.

ma1eus
Reactions:
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 11:20
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ma1eus »

mal si ju v lete aj na priamom slnkku? alebo ju mas podobne ako cinske javory

peter G
Reactions:

Ahoj, pestujem ho ako interiérovku na V okne, zimujem ako subtropickú. Našiel som aj možnosť presadiť v lete/na jeseň. Ale bez redukcie koreňov, čo nebolo treba lebo išlo do >. Presadené. Substrát terramol+ láva+ 50% kanuma kvôli pH. Počkám kým začne rásť, prinajhoršom podržím dlhšie v teple pred zimovaním.

Vychádzal som z toho, že keď som vykopal lipu v októbri, nemala veľa koreňov. Začiatkom zimy mi ju mierne vyvrátili nejaké vtáky a mala množstvo nových bielych korienkov... Takže stromy vedia koreniť aj na jeseň.
long live your 盆栽
P.G.

peter G
Reactions:

Tak po presadení už znova rastie, netreba mu ani predĺžiť vegetačné obdobie.
long live your 盆栽
P.G.

ma1eus
Reactions:
Kontaktovať používateľa:

mne teraz takto kvitne
mam ju len tento rok od konca leta mal som ju vonku nie na priamom slnku teraz v nutri v izbe bohuzial nemam miestnost na zimovanie ale mam ju v spalni kde mam vacsinou tmu a kurim iba minimalne aj s olivovnikom a granatovnikom
Prílohy
Fotografia-0016.jpg

peter G
Reactions:

Ahoj, keď v spálni, tak pozor na tú tmu:

Temperature: USDA Zones 7A-10A. Terrifically heat tolerant. Growers estimate that the plant is hardy to about 10 degrees and perhaps as cold as 5°F (-15°C). The white-flowering varieties seem to be a bit less cold hardy. Great care should be taken for the winter months. Loropetalum will do well indoors for the winter if given plenty of light. It does not need a dormancy period. Don’t winter outdoors as a bonsai, as the roots will not like to be frozen. ...citované, dal by som ho pekne k oknu.
Ak sa môžem spýtať, ako Ti tam prezimujú olivy a granátovníky a akú tam máš teplotu?
long live your 盆栽
P.G.

ma1eus
Reactions:
Kontaktovať používateľa:

diky za radu
vies co olivovnik aj granatovnik rastie granatovnik mi zhodil vacsinu listov ked bol este na balkone a teraz vyhodil nove vyhonky skoro ako na jar co asi nebude idealne ale minulu zimu ked som ho nehal (iny strom) na balkone tak uz sa na jar neprebral a to som ho mal pred tym dva roky vonku. tak isto aj oliva mijednu zimu neprezila, ale tuto co mam som uz jednu zimu mal u mna v izbe a zvladla to. este mam aj oleander takto isto tiez prvykrat a tiez mi jeden nezvladol zimu ale tobol iba odrezok ziadna velika skoda. Ten mi ide kvitnut.

a teplotu to neviem a nehavam ked idem do robty na vetracku okno tak sa trocha ochladi ael kvety mam dalej od okna na skrini
a zaluzie mam cez den dvihnute takze svetlo maju

tak ze ak som pochopil Loropetalum by som mal pestovat podobne ako citrusy? v lete vonku aj ked asi nie na priamom slnku a v zime na parapete slnecnej. vyskusam

peter G
Reactions:

Všetko sú to rastliny subtrópov, teda ocenia aspoň krátky vegetačný kľud. Preto sa pýtam, lebo nemám skúsenosť...len pokus s granátovníkom dávnejšie. Vydržal tak 2 sezóny, ale problém mohol nastať aj inde ako v zimovaní.
Loropetalum nevravím v zime nutne na slnku, ale aspoň na svetle. Keď je v teple, určite nie v tme.

Rastliny čo úspešne zimujem v studenej práčovni mám aj na parapete aj na stolíku vedľa pootvorenej vetračky a nevadí im to. Hlavne že tam nemrzne a nefúka. Ale v spálni by Ti to mohlo robiť neželané rozdiely teplôt, to je pravda. Nech sa darí.
long live your 盆栽
P.G.

ma1eus
Reactions:
Kontaktovať používateľa:

aktulane foto
Prílohy
20160320_131917.jpg
20160320_131608.jpg

ma1eus
Reactions:
Kontaktovať používateľa:

musim este premysliet zimovanie :D
v zahrade mame pivnicu je to len taka jama netusim kolko tam byva cez zimu stupnov ale ze dedko tam kedysi skladoval jablka tak to by moholo byt fajn

inak ten pred tym co som mal odisiel zrejme kvoli nezimovaniu
ma niekto skusenost ze ho ma cely cas v byte niekde na parapete na jednom mieste?
Prílohy
IMG_20201004_161146.jpg
IMG_20201004_161134.jpg

Napísať odpoveď

Návrat na "Iné.."