Ligustrum padanie Listov

Užívateľov profilový obrázok
rasto
Dátum registrácie: 09 Máj 2012, 13:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ligustrum padanie Listov

Príspevok od užívateľa rasto » 17 Apr 2014, 13:39

Ak si pripol obrazok, tak sa mi nezobrazuje. Podla mna, tvoj stromcek vykazuje vsetky priznaky premokrenia. Presadil by som do vzdusnejsieho substratu. Je tu okolo toho kopec clankov, postuduj.

tibor122
Dátum registrácie: 27 Apr 2012, 14:05

Príspevok od užívateľa tibor122 » 17 Apr 2014, 14:23

Zobrazuje sa uz dobre ten obrazok? Som ho nahral na iny webserver. Mimochodom, da sa nahravat obrazok aj priamo na toto forum? nenasiel som ziaden odkaz alebo postup.

Bulva
Dátum registrácie: 27 Júl 2013, 19:16

Príspevok od užívateľa Bulva » 17 Apr 2014, 14:59

Pokud si tam viděl červíky a mušky tak to jsou smutnice. Larvy jsou bíle a mají takovou černou čepičku, na ně neexistuje žadný kvalitní způsob jak se jich zbavit v hlíně (kromě vysušení). Ty mušky můžeš nachytat na takové žluté lepivé desky, které se normálně prodávají v květinářství nebo ve velkých hobby marketech.

Smutnice se objevují v hlíně, která je příliš mokrá, takže pokud je tam máš tak ti bonsaj chřadne kvůli tomu, že ji přelíváš. Jak sis tu bonsaj přinesl tak si ji měl hned přesadit a to samé bych taky udělal i teď. Nejenom, že ji zasadíš do něčeho lepšího, kde ji tam snadno nepřeliješ, ale pokud dobře vymyješ hlínu z kořenů, tak se zbavíš i smutnic. Ligustrum doma nemám, tak nevím do čeho se sadí, ale to tady určitě bude.

Havrann
Dátum registrácie: 09 Sep 2010, 13:45

Príspevok od užívateľa Havrann » 17 Apr 2014, 19:20

ten substrat okammzite vymen - je to riadny humus, substrat je jednoznacne premokreny
Marián Šimkovič
Danubius bonsaj klub Bratislava

RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od užívateľa RastoS » 17 Apr 2014, 22:27

ďalší problém okrem spomínaného premokrenia máš so svetlom. ligustrum potrebuje veľmi veľa svetla. 3m od okna by bolo tak akurát pre tieňomilné rastliny. O nedostatku svetla svedčí aj ten dlhý výhonok na vrchu. Ligustrum jedine na okennej parapete.

R

tibor122

Príspevok od užívateľa tibor122 » 18 Apr 2014, 16:14

Ten vysoky vyrastok som nechal naschval, chcel by som ho potom zakorenit. Ostatne vyrastky som odstrihol. Skusim ho dat niekde blizsie k oknu, len manzelka ma na parapete orchideje.
Na presadenie mam akadamu 2-5mm, zeolit 2-3mm a substrat na bonsaje od AGRO, pripadne este zeminu zo zahrady. Myslite, ze mozem dat pomer akadama - zeolit- AGRO 1:1:1 ? Alebo to Agro radsej nedavat?

Havrann

Príspevok od užívateľa Havrann » 18 Apr 2014, 20:58

ja som v zivote nemal akadamu a moje stromy krasne rastu. Miesam si vlastny substrat 80% liapor, zeolit, antuka, kamenna drt a 20% zeminy zo zahrady. Chalani tu na pokeci zacali pouzivat teramol.
Marián Šimkovič

tibor122

Príspevok od užívateľa tibor122 » 19 Apr 2014, 10:48

OK. Pisal som to preto, lebo tie substraty mam doma, kedze som to daval do akvaria-teda akadamu a zeolit. Kazdopadne stromcek som uz presadil, uvidim ako sa mu bude darit. Este by som sa spytal ako riesite letne obdobie ked idete na 10 dni prec a nema kto polievat. Minuly rok som tak prisiel o Carmonu.

Havrann

Príspevok od užívateľa Havrann » 19 Apr 2014, 11:13

par nadsencov si robilo zavlahovy system ale najlepsie je dohodnut sa so susedom surodencom kamaratom aby chodili polievat. Nic lepsie ma nenapadlo. Praktizujem to uz viac ako 10 rokov a uhyn stromov je minimalny - 2 ks rocne. Pri pocte viac ako 100 stromov to nie je az take zle.
Marián Šimkovič

tibor122

Príspevok od užívateľa tibor122 » 21 Apr 2014, 21:16

Radil som sa este v predajni bonsajov ohladom toho padania listkov. Koniec listov zacne cernat, postupne uschne cely a odpadne. List ale nezltne, hned zacina cernat. V obchode mi odporucali postriekat listy roztokom vody s jarou, pomer asi 10:1 (jari iba malo). Vraj je to nejake ochorenie, parazit alebo nieco take. Jarova voda by to mala dezinfikovat. Zatial mam stromcek presadeny, dal som ho na parapet a obral tie napadnute listy. Zatial som nestriekal nicim. Mate s tym roztokom skusenosti? Pripadne myslite, ze to mozem kludne nastriekat?

Napísať odpoveď

Návrat na "Zob vtáči čínsky - Ligustrum chinensis"