Ligustrum od kamosa

Majo
Dátum registrácie: 24 Jún 2011, 09:29

Ligustrum od kamosa

Príspevok od užívateľa Majo » 05 Sep 2012, 21:50

Tento ligustrum mam od kamosa. Mrtve drevo nie je urobene, pretoze som tento strom presadzal a tvaroval. Frezovanie- dalsie hybanie so stromom by mu uz len ublizilo. Ale tak za cca 3 mesiace uz budem moct smelo vrtat. Tieto stromy velmi huzevnato rastu.

Majo
Prílohy
ligustrum pred.jpg
Ligustrum po.jpg

Užívateľov profilový obrázok
lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ligustrum od kamosa

Príspevok od užívateľa lacike » 08 Sep 2012, 21:55

Nikto nic nepise, tak skusim. Pozeram, ze ti hlavny kmen uschol a podarilo sa ti vypestovat nieco z bocneho vyhonu od korenov. Som zvedavy, mrtve drevo u listnaca, navyse takeho co zavaluje rany je netradicne (dutiny a pod. je nieco ine ako kus kmena na styl ihlicnana). Byt tebou, tak radsej strcim do vacsej misky a hnojim o dusu pri ponechani tahuna, ligustrum brutalne hrubne..

Majo
Dátum registrácie: 24 Jún 2011, 09:29

Príspevok od užívateľa Majo » 09 Sep 2012, 20:47

Ahoj.

Ten kmen mi neuschol, Uz som taky zobral od kamosa, lebo ho chcel vyhodit. Na fotke sa to nezda, ale vyrasta este na kmeni, nie z korenov. Viem, ze mrtve drevo pri listnacoch rychlo hnije, ale ligustrumy maju trochu tvrdsie drevo. Mrtve drevo u listnacoch je netradicne, ale preco nie... S tahunom by zhrubol, to je pravda, mozno do buducna, nateraz mi to nevadi. mam uz zopar odrezkov, co uz maju po 5 rokoch 3-5 cm kmen:)

Užívateľov profilový obrázok
rasto
Dátum registrácie: 09 Máj 2012, 13:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa rasto » 09 Sep 2012, 21:07

napadla mi jedna taka hriesna myslienka, spravit tanuki z vlasneho kmena...ak by si dokazal ohnut ten zivy kmienok ku tomu mrtvemu, mozno by to stalo za uvazenie...

Napísať odpoveď

Návrat na "Zob vtáči čínsky - Ligustrum chinensis"