Ligustrum chinensis - ako začať

dominik
Dátum registrácie: 13 Júl 2014, 23:41

Ligustrum chinensis - ako začať

Príspevok od užívateľa dominik » 26 Júl 2014, 17:37

Zdravím, na fóre som nový,bonsaje ma velmi fascinujú a pačia sa mi,no nejak bližšie som sa k nim nedostal.
Pred nedávnom som dostal ligustrum.
Rastie pekne,nemam s nim žiadne problémy, ale na fóre som čítal že by sa mali presádzat z toho substrátu v ktorých boli v obchode,tak som si zohnal zeolit do ktorého by som ho presadil. Ale chcel by som mu vypestovať krajšiu korunku
a rychlejší spôsob by bol ho zasadit do väčšej nádoby - bujnejší rast. Alebo by postačilo nechat ho v miske ktorú ma teraz + zeolit a hnojit,následne strihať(ako?)? Na fóre som čítal niečo aj o defoliácií, no obávam sa že niečim takým by som mu ublížil.
Ďakujem za odpoved.
https://plus.google.com/photos/10345439 ... pHOgb2mgAE

Užívateľov profilový obrázok
lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ligustrum chinensis - ako začať

Príspevok od užívateľa lacike » 27 Júl 2014, 10:26

Ahoj,

k jednotlivym bodom:
- zasadit do cisteho zeolitu je fajn, ale tvoj bonsaj je prilis maly a navyse je to na vodu narocny vtaci zob, bolo by fajn do zeolitu primiesat napriklad raselinik a tiez nim pokryt aj cely povrch. Raselinik sa da kupit suseny v zahradnictvach. Na temu presadzania si urcite precitaj detaily a az potom nieco rob.
- na bujny rast je fajn vacsia miska (nie vsak extremne vacsia), na druhej strane, ligustrum rastie ako besne, takze to netreba a moze to byt naopak kontraproduktivne - produkuje tolko korenov, ze treba kazdorocne presadzat a ked ho nechat prilis rozbujniet, budes mat problem vratit casom stromcek do povodnej misky
- defoliacia sa robi na to, aby stromcek vyrasil blizsie ku kmene z vetvicky a tym sa podpori celkove zahustenie (ked mas na 5cm 3 vetvenia, tak to je 8 vetviciek, ked tam su vetvenia iba 2, tak to su iba 4 vetvicky), stromcek vsak musi byt v kondicii, nahnojeny, nie po presadeni a robi sa to iba v lete. Cize tento rok ak ides presadzat to uz nestihas.

dominik
Dátum registrácie: 13 Júl 2014, 23:41

Re: Ligustrum chinensis - ako začať

Príspevok od užívateľa dominik » 29 Júl 2014, 19:31

Ďakujem za odpoved,tak defoliaciu teda necham tak,len ho presadím a zastrihnem korienky,tie už troška trčia z misky a necham ho rásť.

Napísať odpoveď

Návrat na "Zob vtáči čínsky - Ligustrum chinensis"