Ligustrum orezanie az na kmen

Chumo
Dátum registrácie: 28 Jún 2013, 19:58

Ligustrum orezanie az na kmen

Príspevok od užívateľa Chumo » 17 Jún 2014, 16:36

Ahoj,

moj vtaci zob kupovany v kvetinarstve typicke Sko, vyska asi 50cm priemer kmena mozno 5-7cm... Fotku zial nemam...

Rad by som upravil rozmiestnenie vetiev aj ich rozkonarenie, vetvam chyba konicita a pohyb uz uplne...

Preto by som chcel niektore uplne odstranit a niektore silno skratit. Nezaobide sa to ale bez 99% odstranenia vsetkej zelene.

Potrebujem aby obrasil na kmeni aby sa dalo vybrat nejake ine umiestnenie vetiev....

Momentalne casto nahodi nejaky pupen na kmeni, ale vacsinou v spodnej casti medzi nebari a prvou spodnou vetvou, kde to nepotrebujem. Podporil by takyto zasah obrasenie kmena po celej dlzke?

Kedy mam takyto zasah urobit?

Nebude to pre inak velmi zdravy a silny strom fatalne?

Užívateľov profilový obrázok
RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Re: Ligustrum orezanie az na kmen

Príspevok od užívateľa RastoS » 17 Jún 2014, 23:21

ahoj, fotka by sa fakt hodila ale poďme k otázkam.
puky ti budú na vtáčom zobe rašiť tam kde bude svetlo takže ani netreba odstraňovať všetok obrast, stačí ak poriadne presvetlíš kmeň a vetvy na ktorých potrebuješ dostať puky von.
silný a zdravý strom bez problémov zvládne celkové odlistenie, popri tom môžeš aj zakrátiť a odstrániť konáre. ligustrum nemá problém vyrašiť aj zo záložných pukov a zvyčajne ich má dosť. vhodná doba na takýto zásah už podľa mňa je.

R

Chumo
Dátum registrácie: 28 Jún 2013, 19:58

Re: Ligustrum orezanie az na kmen

Príspevok od užívateľa Chumo » 18 Jún 2014, 06:20

Dakujem za skvelu odpoved...

Napísať odpoveď

Návrat na "Zob vtáči čínsky - Ligustrum chinensis"