Blede skvrnite listy

Užívateľov profilový obrázok
mathew
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:30
Kontaktovať užívateľa:

Blede skvrnite listy

Príspevok od užívateľa mathew » 13 Aug 2010, 07:36

Ahojte, asi pred dvoma mesiacmi som zasadil do substratu zakoreneny odrezok Vtacieho Zobu. Nove listy ktore vyrastli su take zvlastne. vecer pripnem fotku. Su uplne bledo zelene a su na nich tmavsie skvrny. Tie listy su take skvrnite a miestami akokeby zvadnute a okraje listov su mierne skrutene. vyzeraju choro. Nieje to na vsetkych listoch. Myslim ze iba na novom prirastku. Uz sa mi to kedysi stalo ale neviem co som vtedy urobil a zmyzlo to. Zrejme je to vyzivou.

Mate niekto podobnu skusenost?

mikus
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 20:26

Re: Blede skvrnite listy

Príspevok od užívateľa mikus » 14 Aug 2010, 20:55

Skus prihnojiť a umiestniť ho do tieňa.Pozri,či nie su pod listami molice alebo vošky.

mathew
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:30
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mathew » 15 Aug 2010, 18:25

pozrel som a ziadny hmyz som nenasiel. Substrat je dost vlhky ale kedze mam ten vtaci zob vo foliovniku na okne tak ho polievam asi 1x za dva tyzdne. Zapichol som mu do substratu 1/3 REM tycinky pre bonsaje a dam ho von z foliovnika na miesto s rozptylenym svetlo. Doteraz som ho mal na zapadnom okne kde slnko svieti od 15:00 az do vecera.

tu je fotka:
Obrázok

petra
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 10:47

Príspevok od užívateľa petra » 16 Aug 2010, 12:48

No ja neviem, ale mne to pripomina nedostatok nejakeho prvku v pode mozno, alebo nemali v tom foliovniku aj ine rastliny nejake problemy- nemohla by to byt nejaka virusova infekcia? Mozno Mikus alebo niekto bude vediet viac... :?:

mikus

Príspevok od užívateľa mikus » 16 Aug 2010, 13:41

Neviem,či to nebude chloráza,nedostatok železa,či by nepomohlo hnojenie stopovými prvkami.

petra
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 10:47

Príspevok od užívateľa petra » 17 Aug 2010, 12:51

co by ta REM tycinka, co tam Mathew pridal mohla teoreticky pomoct, ci?

mikus

Príspevok od užívateľa mikus » 17 Aug 2010, 13:00

Je to hnojivo so stopovými prvkami,ktoré pôsobí pomaly a dlhodobo.

palged27
Dátum registrácie: 01 Jún 2013, 18:33

Príspevok od užívateľa palged27 » 09 Aug 2015, 19:35

Caute...v poslednej dobe mam problem s malym ligustrom.Pred mesiacom som ho presadil,lebo miska bola plna korenov.Korenovy bal som rozobral a korene zakratil.Ako drenaz som pouzil zeolit.Ako substrat mix raseliny a beznej vzdusnej muskatovky .Vsetky nove listky,ktore sa objavia su bledozelene - niektore maju zltasty nadych.

Starsie listy maju na spicke akoby hrdzavu skrvnu (fotka 2).Z preliatia to nebude,lebo polievam opatrne - aj ked ligustrum je smadny druh.Hnojim kristalonom a sriedam to s Vital.Complexom.Tak co s tym ?Osobne by som to tipol na nedostatok niektoreho z prvkov aj ked hnojenim sa tomu malo predchadzat.
Prílohy
DSCF4018.JPG
DSCF4050.JPG

RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od užívateľa RastoS » 09 Aug 2015, 23:14

hoj, môže byť že sa mu nepáči kyslosť pôdy. akú si dal tú rašelinu?

palged27

Príspevok od užívateľa palged27 » 10 Aug 2015, 04:51

Cau Rasto.beznu raselinu z kvetinarstva.Ale tej raseliny som dal len tak symbolicky...celkovo si vsak myslim,ze nieco vadne na tom substrate bude,takze ti davam za pravdu.Tak co stym ?je nieco na odkyslenie ?alebo to budem musiet riesit presadenim ?aj ked to beriem ako krajne riesenie.Nemoze byt problem v zeolitovej drenazi? zeolit by mal mat skor negativne Ph .

lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 10 Aug 2015, 07:17

Negativne ph neexistuje (0-14), zeolit nema kysle pH, ale skor neutralne.

Ako casto hnojis? Ze ci nezadrziava ta raselina privela hnojiva, ak hnojis napr. denne.

Chlorozou sa u mna spociatku zacali prejavovat aj svilusky. Skus aj nejaky postrek, resp. skontrolovat. No a chlorozou a prejavuje aj to, ked uz nemaju korene kam rast - co by ale nemal byt tvoj problem.

palged27

Príspevok od užívateľa palged27 » 10 Aug 2015, 07:28

Cau Lacike.Jasne,myslel som neutralne Ph ;) Hnojim tak 1x tyzdenne,kedze ide o organiku.Aj na nedostatok miesta pre korene som myslel,ale kedze som presadzal len nedavno a zastrihaval som korene,vylucil som tuto moznost.To s tymi sviluskami je to zaujimave.Na spodnych listkoch som si vsimol male akoby hrdzave bodky.Tak zrejme dojde aj na chemiu...vdaka za postreh.

ueshiba
Dátum registrácie: 21 Nov 2012, 08:54

Príspevok od užívateľa ueshiba » 10 Aug 2015, 12:41

Ja by som ho z toho substrátu vybral a dal do nového cisto len terramol a zeolit 1:1. mne v tom ide tak ze nestíham zakracovat. polievam každý druhý deň, 1x týždenne hnojím. Presádzal som ho asi pred pol rokom a už je plná miska korenov.
Ostávam s pozdravom

平和と調和 の道

lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 10 Aug 2015, 20:34

urcite nic nevytahovat. ked uz bolo presadene, tak na tento rok mu bol udany osud.

peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od užívateľa peter G » 10 Aug 2015, 21:11

Ahoj palged27, koľko sme tu laborovali o substrátoch a Ty si to zasadil do niečoho takéhoto?
Počkal by som ako sa s tým vyrovná. Aspoň kým neprejdú tie šialené teplá. Presádzal som aj v lete fikusy, borovice... V pohode. Ligustrum rastie ako z vody, preto ak niekto presadí fikus 2x za rok s redukciou hrubých koreňov, myslím, že aj tu by to šlo, ak sa nechytí. Ale len ak bude zimovať v byte.
long live your 盆栽
P.G.

palged27

Príspevok od užívateľa palged27 » 11 Aug 2015, 06:40

Cau Peter.Aj nadalej som zastancom anorganiky so vsetkymi jej vyhodami,ale asi by sa malo pristupovat ku kazdemu druhu osobitne.Znie to tak frazovito,ale isto mi das zapravdu,ze upolievat v tychto horucavach male ligustrum v malej bonsajovej miske s cisto anorganickom substrate resp.aj s primesou nejakej tej organ.zlozky je prinajmensom narocne.Zvlast ked je stromcek na parapete vystaveny znacnej palave.Mam este dalsie 2 ligustra zasadene presne v rovnakej zmesi a dari sa im dobre,lenze tie su v klasickych hlbokych kvetinacoch,takze tazko porovnavat,lebo tam je to so zabezpecenim vlhkosti odlisne.zatial s presadzanim pockam a uvidime.

Napísať odpoveď

Návrat na "Zob vtáči čínsky - Ligustrum chinensis"