cierne opadane listy

tkmotors
Reactions:
Dátum registrácie: 02 Feb 2013, 19:12

cierne opadane listy

Príspevok od používateľa tkmotors »

Zdravim, poprosil by som o radu. Bondaju sa ddarilo pol roka, po nezmenenom mieste ani polievani zrazu postupne zacala cerniet ckoruna a opadavat az zcernela cela. Aky moze byt dovod? Je moznost to este zachranit? Vdaka
Prílohy
IMAG0811-1.jpg
IMAG0810-1.jpg

Používateľov profilový obrázok
RastoS
Administrátor
Reactions:
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Re: cierne opadane listy

Príspevok od používateľa RastoS »

ahoj, černanie listov pri serisse znamena že má priveľa vody a zahnívajú jej korene.

R

ajwn
Reactions:
Dátum registrácie: 13 Mar 2013, 18:28

Re: cierne opadane listy

Príspevok od používateľa ajwn »

cafte, ja mam serrisu foetidu uz asi 8. rok. Je to nadherna rastlina, potrebuje trochu viac starostlivosti a hlavne pravidelnu zalievku. Moja serrisa je celorocne v interiery aj v zime . Serrisa potrebuje pravidelnu zalievku, inak staci ,aby len trochu preschla zem a listy zacnu zltnut a padat.
Ja by som povedal, ze cierne listy mozu byt aj od chladu /aj preliatia, niesu upchate drenazne otvory?/, /ak su naozaj cierne listy a nie zlto-hnede.../ pravdepoobne bol stromcek asi chvilu pri otvorenom okne-dverach a staci par minut studeneho vzduchu a listy s cernaju a drvia sa.. toto je od zimy.
Ak sa strom da do tepla a prisposobi sa zalievka, strom by mal zacat vyhanat nove listy,ale pozor , ak je stale strom bez listou, treba aj menej vody ... Mne sa este nepodarilo preliat serrisu foetidu....
Prílohy
serrisa foetida
serrisa foetida

Napísať odpoveď

Návrat na "Serissa smradľavá - Serissa foetida"