serissa - strih

mike_sramek
Reactions:
Dátum registrácie: 15 Apr 2014, 09:58

serissa - strih

Príspevok od používateľa mike_sramek »

Ahojte,

poradte mi, ako by ste upravili tento strom?
hlavne sa neviem rozhodnut co s tou pravou stranou, dve vetvy s podobnym tvarom...
je to uz starsi strom, moc sa uhybat neda,,,a velmi by to poskodilo peknu koru

dik :)
Prílohy
20140624_192315.jpg

ajwn
Reactions:
Dátum registrácie: 13 Mar 2013, 18:28

Re: serissa - strih

Príspevok od používateľa ajwn »

caf, dopoucujem nechat serissu volne rast , dopestovat konare v strednej a nizsej casti ,tieto konare by som potom dotvaroval podla potreby, hornu cast by som este prestrihal trochu, vydratoval a dal vrcholu uz teraz tvar, dalsie jemne konariky by som dopestoval..
co sa tyka ohybania, drotom mozes poskodit koru,/ale da sa pouzit/ ktora je naozaj pekna na tychto stromoch, bud opatrny pri starsej kore, alebo drot pouzivaj na jemne konare....
tiez mozes pouzit aj svorku na ohybanie konarof,tiez musim narabat ale opatrne kvoli kore, prikladam foto, kde mam pouzite na myrte taketo dve svorky.
Prílohy
myrta- pouzite svorky na ohybanie konarov
myrta- pouzite svorky na ohybanie konarov

ajwn
Reactions:
Dátum registrácie: 13 Mar 2013, 18:28

Re: serissa - strih

Príspevok od používateľa ajwn »

...prikladam, nejake fotky po tvarovani a strihu serissy, pouzite droty/niesu napnute,ale volnejsie,aby sa neposkodila kora/, rozne zavazia a tiez pouzivam drot, aby som zachytil konar a ohol ho ako potrebujem.... teraz budem uz iba cakat na rast novych konarov a tvarovat ich, co potrva asi 3-4 roky, takze az potom zacne serissa vyzerat nejako k svetu a podobat sa na bonsai...
sesino tu pisal , ze skoro kazdy ma doma serissu,tak by som ich rad videl a asi nie len ja, tiez aj z dovodu, ake tvary im davate,
ci su to vsetko iba tvaru metla?, alebo klasika potocene, ake sa daju kupit v bonsai obchode..
Prílohy
Serissa Foetida 6-2014,1 .jpg.jpg
Serissa Foetida 6-2014,2  .jpg.jpg
Serissa Foetida 6-2014,3 .jpg.jpg
Serissa Foetida 6-2014,4 .jpg.jpg

Napísať odpoveď

Návrat na "Serissa smradľavá - Serissa foetida"