Rozmnozovanie Sageretia theezans

tom1990
Reactions:
Dátum registrácie: 05 Sep 2011, 13:54

Rozmnozovanie Sageretia theezans

Príspevok od používateľa tom1990 »

AHojte vedel by mi niekto poradit ako pestovat Sageretia theezans z odrezkov? Budem rad ked sa podelite o svoje skusenosti, ci uz pozitivne alebo aj negativne, lebo aj na tych sa clovek uci.
Sice som si precital dajake knihy ale nenasiel som tam ze aku podu pouzit na rozmnozovanie a ci sa rozmnozuju pod sklom (napr. v akvariu ) alebo len tak ze sa napichaju odrezky do pody a zaleju .
dakujem

Používateľov profilový obrázok
lacike
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať používateľa:

Re: Rozmnozovanie Sageretia theezans

Príspevok od používateľa lacike »

Podla:
http://www.e-bonsai.sk/5_sageretia.htm
Sa to robi takto:
Odrezky pomerne ľahko zakoreňujú, preto ich po zostrihnutí môžeme pozapichovať do vlhkého piesku, alebo sa odporúča i zakoreňovanie v pohári vody (2-4 týždne). Dôležitá je pri tom teplota 20-30°C.

Ja som skusal odrezky nechat vo vode aj v hrubom piesku s kokosovym vlaknom a nechytil sa ani jeden. Listky sa "zharmonikovali" a nakoniec uschli cele odrezky. Bolo to toto leto, takze teplota bola urcite aspon 20 stupnov. Mozno bol niekto uspesnejsi :ymblushing:

tom1990
Reactions:

Velmi pekne dakujem za tvoj nazor...skusim oba sposoby a mozno este niekto daco napise tak skusim aj to :D

tom1990
Reactions:

Dnes som si ostrihal moj prvy bonsai (Sageretia theezans)....a pokusam sa o vypestovanie z odrezkou. niekore som dal zakorenit vo vode , niektore do piesku a daco aj do bonsajovej pody...Uvidime co sa chyti a co pohynie ...

mathew
Reactions:
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mathew »

Ja som zakorenoval v pohari s vodou. Vsetko islo krasne. Z 10tich odrezkov zakorenilo asi 8. Ked uz mali poriadne korene tak som ich zasadil do substratu a to bol konec. Vsetky mi uschli. Ostal mi jeden posledny a bojim s ho zasadit do substratu :)
Kupil som si taky maly okenny foliovnik tak este skusim to. ked nie tak nic. Ako hovoria ostatny - treba pestovat domace rastliny - nie cudzokrajne. ;)

poloo
Reactions:
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:59

Príspevok od používateľa poloo »

Mne pustili korene asi tri odrezky tiez v pohari z vodou. Po zasadeni do substratu este viac ozili. Uvidime ako preziju zimu.

Napísať odpoveď

Návrat na "Sagerécia - Sageretia theezans"