Cakanie na zazrak

Používateľov profilový obrázok
poloo
Reactions:
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:59

Cakanie na zazrak

Príspevok od používateľa poloo »

Mate niekto skusenosti so segereciou ktora preschla? Mam jednu a nevyzera to snou dobre.Suche listy a ziadny naznak zivota. Skusil som strihnut vetvicku a vykazovala trochu zelenej farby. Pouzil som aj bonsaj elixir a teraz len cakam. Pozbiera sa z toho?

poloo

mathew
Reactions:
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Cakanie na zazrak

Príspevok od používateľa mathew »

Polo, mam podobny problem. Ani jednu sagereciu som este nemal dlhsie ako rok. Najkrajsi odrezok ktory mi robil velku radost mi uschol asi pred tyzdnom. Myslim ze mi ho spalilo slnko. Mam dva v jednom kvetinaci ale uschol mi len jeden. Polievane su rovnako takze myslim ze to je slnkom. Ako dlho ju mas?

poloo
Reactions:

Zadovazil som si ju asi v aprily tohto roku. Darilo sa jej vsak skvele. Rastla ako z vody. Cital som ze znesie viac vody tak som jej doprial a evidentne jej to prospievalo. Avsak som musel na 5 dni odist z domu a moja rodinnka na nu nejak zabudla. Ked som prisiel tak som ju nasiel v hroznom stave. Uvidim, budem cakat ci sa z toho nespameta ako ligustrum. Ten po podobnej skusenosti krasne ozil.
Esteze ze mam z nej asi 3 odrezky a tym sa dari zatial fajn. Uvidime dokedy.

poloo

mikus
Reactions:
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 20:26

Príspevok od používateľa mikus »

Môžem potvrdiť,že sageretie vypestovaná z odrezkov je naozaj životaschopná.Taktiež som si kúpil jednu rastlinku,ktorej sa dobre darilo,mala dlhé výhonky,ktoré som použil na rozmnoženie.Po dvoch rokoch sa odrezkom darí veľmi dobre,odrezky som strčil najprv do stimulátora rastu,a potom do zeme.Žiaľ materská rastlina vydržala práve len dva roky.Naozaj si myslím,že chyba kúpených stromkov v supermarketoch je v ích zlej aklimatizácií.Niekde som čítal,že bonsaje z východu,predtým,ako sa dostanú do predajní ,niekde vo Francuzsku a v Holandsku sa aklimatizujú na naše ze,mepisné pásmo.Myslím však,že záleží,ako kvalitne sa aklimatizujú.

poloo
Reactions:

No ten moj rehabilitant uz asi skonal. Stale cakam ale nejaví znamky zivota. Ide skusit odstrihnut hrubsie vetvicku ci este nenajdem troska zelenej zivej hmoty. Mam este v zasobe bonsaj elixir ale asi to uz bude zbytocne.Mam to este skusit?

poloo

mikus
Reactions:
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 20:26

Príspevok od používateľa mikus »

pre interierové bonsaje je dôležité letnenie,ale tiež je dôležité umiestnenie rastlín na pôvodné miesto po letnení,možno práve v tomto robíme zásadné chyby,keď v dôsledku získania nových rastlín robíme v byte rekonštrukcie a rastliny poprehadzujeme a nútime ich prispôsobovať sa novým podmienkam.

Napísať odpoveď

Návrat na "Sagerécia - Sageretia theezans"