Môj Ficus Gingsen bonsai po cca 10 rokoch

mino
Reactions:
Dátum registrácie: 15 Máj 2017, 11:55

Môj Ficus Gingsen bonsai po cca 10 rokoch

Príspevok od používateľa mino »

Gingsen Fikusy nepovažujem za atraktívne stromčeky na bonsaje - prídu mi dosť gýčové. Pred 10 rokmi som to samozrejme vnímal inak. No predsa po tých rokoch pestovania, sa mi ten môj začína konečne páčiť, tak ho tu zdieľam, možno sa niekomu bude páčiť tiež :)

Niekedy v 2009..
Obrázok

Po pár rokoch
Obrázok

cca 2017
Obrázok

Súčasnosť
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
peter
Reactions:
Dátum registrácie: 20 Jún 2017, 23:26

Re: Môj Ficus Gingsen bonsai po cca 10 rokoch

Príspevok od používateľa peter »

Keď porovnávam prvý a posledné obrázky, zdá sa mi že tam pribudli vzdušné korene v strede a napravo. Alebo sú to stiahnuté konáre do zeme? A ešte jedna otázka, podľa veľkosti a tvaru listov to vyzerá na originál Ginseng, ani štepy po vrúbľovaní tam nevidieť ako to obvykle býva, to takto v tej dobe predávali?

lacike
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lacike »

Vsak na poslednej fotke krasne vidno, kde je povodny kmen a co je nastepene. Len su pekne spojene a rozlisis to uz iba farbou (seda vs hneda). Nie vzdy stepia retusu na kmen :-)

mino
Reactions:

peter napísal:
20 Feb 2021, 17:11
Keď porovnávam prvý a posledné obrázky, zdá sa mi že tam pribudli vzdušné korene v strede a napravo. Alebo sú to stiahnuté konáre do zeme? A ešte jedna otázka, podľa veľkosti a tvaru listov to vyzerá na originál Ginseng, ani štepy po vrúbľovaní tam nevidieť ako to obvykle býva, to takto v tej dobe predávali?
Tie korene tam narástli samé, nie sú to konáre. Konáre nie sú navrúbľované, ide naozaj o originál Gingsen konáre. V tej dobe predávali aj s navrúbľovanými, ale tento som niekde vystihol origoš, už si ale nespomeniem kde. Mám ešte jeden s navrúbľovanými konármi, niekedy ho sem hodím ;).

mino
Reactions:

lacike napísal:
21 Feb 2021, 09:00
Vsak na poslednej fotke krasne vidno, kde je povodny kmen a co je nastepene. Len su pekne spojene a rozlisis to uz iba farbou (seda vs hneda). Nie vzdy stepia retusu na kmen :-)
Možno to tak vyzerá z fotky, ale konáre sú origoš. Ani najmenší náznak štepenia. Ale to vidno dobre asi len naživo.

peter
Reactions:
Dátum registrácie: 20 Jún 2017, 23:26

Príspevok od používateľa peter »

mino napísal:
21 Feb 2021, 15:39
Tie korene tam narástli samé, nie sú to konáre. Konáre nie sú navrúbľované, ide naozaj o originál Gingsen konáre. V tej dobe predávali aj s navrúbľovanými, ale tento som niekde vystihol origoš,
Tie nové korene sú podľa mňa perfektný úspech ak si to nepestoval niekde v skleníku :ymapplause:. Možno pomohol aj ten mach... Ono sa to dá vypestovať aj s tých nových štepených keď sa vrch komplet odstráni, často z koreňa vyrašia nové origo konáre.

mino
Reactions:

peter napísal:
21 Feb 2021, 19:02
mino napísal:
21 Feb 2021, 15:39
Tie korene tam narástli samé, nie sú to konáre. Konáre nie sú navrúbľované, ide naozaj o originál Gingsen konáre. V tej dobe predávali aj s navrúbľovanými, ale tento som niekde vystihol origoš,
Tie nové korene sú podľa mňa perfektný úspech ak si to nepestoval niekde v skleníku :ymapplause:. Možno pomohol aj ten mach... Ono sa to dá vypestovať aj s tých nových štepených keď sa vrch komplet odstráni, často z koreňa vyrašia nové origo konáre.
Súhlasím s tým machom. Udržoval v okolí vyššiu vlhkosť. Inak moja skúsenosť - platná pri minime pôdy a konkrétne zeolitu, v ktorom je pestovaný. V podstate sa správa sukulentne. V tých koreňoch je zásoba vody a zistil som, teda mám odskúšané, že mu sem tam nevadí, keď ho aj dlhšie nepolejem. Naopak niekedy ho nechám v mise s vodou až do polky misky aj niekoľko dní, pričom voda je trochu zohriata z radiátora, na ktorom je v nej ponorený. Nikomu to však neodporúčam, ale tomuto môjmu sa to celkom páči a reaguje na to super.

Napísať odpoveď

Návrat na "Fikus - Ficus"