Fikus ginseng rada

Patrik199
Reactions:
Dátum registrácie: 11 Apr 2020, 13:06

Fikus ginseng rada

Príspevok od používateľa Patrik199 »

Zdravicko som tu novy a chcem sa spytat ci by ste tento fikus ginseng niejak preriedili abo nechali ho tak ako je ?? Posledna fotka je z minuleho roka co som ho trosku tvaroval ako zaciatocnik
Za rady dakujem
Prílohy
8787F7FC-1B49-4BC4-9EF5-1E0FA367139D.jpeg
64477949-060E-4F50-9E76-A5C54E30CCA3.jpeg
307F970E-7AE9-47FB-A167-B1EBD4D37A19.jpeg
B7FD21AF-F923-4924-9E9B-3C86C9AE8DB0.jpeg

Používateľov profilový obrázok
peter
Reactions:
Dátum registrácie: 20 Jún 2017, 23:26

Re: Fikus ginseng rada

Príspevok od používateľa peter »

Ahoj, osobne by som ho prestrihal a hlavne presadil do vzdušnejšieho substrátu, ;) Moje fikusy už majú jarný strih za sebou...

Jozko65
Reactions:
Dátum registrácie: 14 Feb 2021, 10:41

Príspevok od používateľa Jozko65 »

Dobrý deň, dostal sa mi do rúk velmi zanedbaný Fikus, dlho bol sám v jednom dome a nikto sa oň nestaral. Jedného dňa mi kamarát zavolal, že či si ho nechcem zobrať, lebo sám mám dosť stromčekov a tento by potreboval niekoho kto má na také veci čas. Síce celý opadal a konáriky mu vyschli, ale na kmienku som našiel zrnko nádeje.
Na jednej foto je vidieť malý zelený klíčok, potreboval by som radu niekoho kto sa vyzná omnoho viac ako ja, že či to má ešte cenu.
IMG_2807.jpg
image.jpg

lacike
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lacike »

S velkou sancou nie. Jednak je vacsina stromu sucha a jednak ten maly vyhon este mohol strom vytlacit z poslednej energie. Pride mi nepravdepodobne, ze by si ho dokazal zaliat tak, aby si tu poslednu trochu korenov neutopil alebo nepresusil. Je to velka misa, vacsina korenov je mrtva, je velmi lahke utopit a zaroven velmi tazke urcit, ze co este zije.

V kazdom pripade, za pokus to snad stoji. Minimalne ako experiment. Ale pekny fikus z toho uz nebude, skor dobry pocit.

Jozko65
Reactions:
Dátum registrácie: 14 Feb 2021, 10:41

Príspevok od používateľa Jozko65 »

Dakujem za odpoved, ten klicok rastie, uz teraz je dlhší a mohutnejší, kmeň iba rosim rozprašovačom, uvidíme co bude ďalej, je škoda že som ho nestihol zobrať v decembri.

peter
Reactions:
Dátum registrácie: 20 Jún 2017, 23:26

Príspevok od používateľa peter »

S polievaním, rosením to naozaj nemusíš moc preháňať, strom znesie asi aj dlhšie sucho.
Jeden príbeh http://www.bonsaihunk.us/ficusforum/Fic ... que18.html ja ten tvoj by to mohol ešte rozdýchať..

Napísať odpoveď

Návrat na "Fikus - Ficus"