Pomoc substrat

Mirka906
Reactions:
Dátum registrácie: 04 Mar 2019, 14:05

Pomoc substrat

Príspevok od používateľa Mirka906 »

Ahojte chcela by som vas poprosit o radu. Chystam sa 1.krat presadit moj ficus ginseng po precitani viacerych prispevkov som sa rozhodla pre zeolit a teramol vedelu by ste mi ale poradit aku frakciu a ake mnozstvo potrebujem na presadenie jedneho ficusu? Popripade kde ho zozenidm a este kde by som zohnala sietku a drot :) dakujem pekne za odpovede

Používateľov profilový obrázok
Michal71
Reactions:
Dátum registrácie: 07 Aug 2014, 21:51

Re: Pomoc substrat

Príspevok od používateľa Michal71 »

Sieťku a drôt zoženieš napr v baumaxe, kinekuse, Obi, alebo v podobných obchodoch z rozličným tovarom. Množstvo substrátu závislý od veľkosti misky, radšej trocha viac, aby ti nechýbalo. Ja používam veľkosť zŕn okolo 5 mm a myslím ze je dostatočná, voda neostáva v miske a substrát je vzdušný.

ma1eus
Reactions:
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 11:20
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ma1eus »

mna by napr zaujimalo ci je podla vas lepsi zeolit alebo teramol a preco
pripadne mix? to sa mi zda zbytocne

Michal71
Reactions:

Teramol aj zeolit sú vzdušné anorganické substráty, ktoré nezadrzuju vodu a bonsaje v nich nie sú ako v blate. Ja používam tento mix na fikusy už viac rokov a som s nim spokojný. Samozrejme tým, že voda sa rýchlo dostane z misky, treba viac polievať ako pri organickom substrate a samozrejme aj viac hnojit. Ale mam aj bonsaje, ktoré sú v organike(väčšinu exteriéroviek), ale aj vtedy do organiky pridávam zeolit1:1.

lacike
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lacike »

Zeolit je neutralny a drzi dost vela vody. Zozenies kdekolvek. Je dost tazky, vo velkych nadobach je to cista smrt, neodnesies strom sam :D

Teramol je kysly a drzi menej vody (nasiakne rovnako, ale iste mnozstvo uz nepusti von). Nezozenies hocikde a zvycajne iba vo velkych baleniach. Je lahky, ked nie je este nasiaknuty vodou, niektore kusky aj plavaju..

Kombinuje sa preto, aby si mal hmotnostne lahsi substrat. Pri malych miskach je cisty zeolit uplne v pohode volba.

Mirka906
Reactions:
Dátum registrácie: 04 Mar 2019, 14:05

Príspevok od používateľa Mirka906 »

Dakujem Vam za odpovede :)

Michal71
Reactions:

Ďakujem Lacike, zasa som o niečo múdrejší.

Napísať odpoveď

Návrat na "Fikus - Ficus"