Ako na lesík

Ribo
Reactions:
Dátum registrácie: 08 Apr 2016, 16:05

Ako na lesík

Príspevok od používateľa Ribo »

Ahojte,
som večný začiatočník a stojím teraz pred dilemou čo s "lesíkom" ktorý mi rastie "neškolený" a neudržiavaný na parapete už cca10 rokov. Tým že sa mi už podarilo vyhubiť niekoľko mojich experimentálnych "bonsajov" mám strach spraviť zásah do života tohto posledného. Je vypestovaný z vetvičky fikus -benjamina čo bol ako "príloha" ku kytici. Mám pripravenú väčšiu misku ako je tá v ktorej je teraz, aj substrát na presádzanie.
A teda s čím by som mal začať (asi s presadením), a kedy a ako upraviť korunky? Prečital som toho dosť na internete, aj knižky preštudoval, aj videa som si pozrel a vyzerá to byť jednoduché, ale po mojich predchádzajúcich skúsenostiach mám obavy, že to nedopadne dobre. Prosím o radu. Prikladám fotá mojho "výpestku".
Ďakujem
Prílohy
DSC_0482w.jpg
DSC_0483w.jpg
DSC_0484w.jpg
DSC_0486w.jpg
DSC_0488w.jpg

ajwn
Reactions:
Dátum registrácie: 13 Mar 2013, 18:28

Re: Ako na lesík

Príspevok od používateľa ajwn »

Caf Ribo, nooooo material mas pekny na skupinovu vysadbu, aj pekne zapestovany.
Nemusis sa bat, ide jar, pockaj este na trosku teplejsie a slnecne pocasie, to bude asi o par dni,
potom strom presad. Pred presadanim strom nepolievaj aspon 3 dni. Prezri korene a pripadne ich skrat ak bude treba.
Zeminu vyber podla vlastneho uvazenia, aj podla toho v akej zemine stromy rastli do teraz. Najdes tu rozne texty v com dobre rastie fikus. Nezabudni na spodok misky dat strk a az potom zeminu. Skrateniu korenov tiez nemusis mat obavy, nevhodne, hnile stare korene odstran, cistymi a ostrymi noznicami. Vyber pohladovu stranu, strom v mise nasteluj, pripadne upevni drotom a zasyp zeminonu. Mal by si prezriet a.skratit aj korunu, ak budes kratit korene. Opatrne zaliat a ak mas co najviac slnecne a teple miesto doma, tak ho tam postav. Ak mu velmi neskratis korene, neprelejes, nebude mat pod 10C! / 15C, tak v pohode prezije a bude rasit nove puky a ty sa budes tesit...

Ribo
Reactions:
Dátum registrácie: 08 Apr 2016, 16:05

Re: Ako na lesík

Príspevok od používateľa Ribo »

Ahoj, ďakujem za odpoveď a rady. Na teplo si asi týždeň musíme počkať. Stromček mám na kuchynskom okne -smer západ slnko od cca 13.00, lodžiu, kde budem letniť, na východ - slnko tak do cca11,00. Inak mám dosť obmedzené priestory (panelák v Rači), lebo na lodžii sú hlavne letničky, muškáty a bylinky.
Ešte raz díky za rady a povzbudenie. Výsledky potom ukážem.

Napísať odpoveď

Návrat na "Fikus - Ficus"