Ficus microcarpa lesík na skale

Johny1979
Reactions:
Dátum registrácie: 04 Dec 2019, 20:47

Ficus microcarpa lesík na skale

Príspevok od používateľa Johny1979 »

https://youtu.be/_LKs3pYprrM

Založil som taký menší lesik na skale s ficusmi. Vela ludi nepoužíva FB tak sa podelim aj tu na webe. Ak by niekoho napadli dáke vylepšenia prípadne ine postupy sem s nimi , do buducna sa zíde každá informácia.

Používateľov profilový obrázok
peter
Reactions:
Dátum registrácie: 20 Jún 2017, 23:26

Re: Ficus microcarpa lesík na skale

Príspevok od používateľa peter »

Ak to budeš v budúcnosti upravovať, skús zmeniť polohu - vzdialenosti rastlín v prednej línii (alebo zadnej podľa uhlu pohľadu, tam kde je 6ks) aby neboli rovnaké, nevypadá to prirodzene. + možno aj nejako v priestore upraviť polohu s druhou radou. Z boku mi to príde ako stromoradie v 2 radoch a v strede cesta, lesík je skôr zhluk "náhodne" umiestnených stromov. Možno by pomohlo aj vytvorenie nejakej menšej medzery - lúky, teda väčší priestor medzi skupinkami stromov, a určite by pomohlo aj použitie rôznych veľkostí stromov, ale to dokážeš čiastočne upraviť hlbším strihom niektorých rastlín. Pri lesíku sa zvykne používa nepárny počet stromov, neviem ako to máš celkovo, mne hneď na prvý pohľad bilo do očí 6 v prednej línii a ten pravidelný odstup...

Inak pekná práca aj výber kameňov ;)
zóna 6a

Johny1979
Reactions:

Díky za postrehy :D presádzať to budem dufam až o dáke 4 roky, bude to asi makačka a vtedy zrejme k dákemu pohybu stromčekov prijde. Ako viem o pravidlách párny nepárny, silnejšieho uprostred, nepravidelnosti atd.. len niekedy sa ľahko hovorí a inak koná. Skúsim to trošku rozhodiť ale na živo to vyzera trochu inak, lebo napr je tam aj ta spomínaná "lúčka" , pravý strom je uplne odsadený a hlavne tie kamene uplne rozbíjaju tu sceneriu , keby to bolo na rovnej platni tak vtedy by to bolo dosť zlé. ale beriem a priznám sa som si toho aj vedomý.

Používateľov profilový obrázok
peter
Reactions:
Dátum registrácie: 20 Jún 2017, 23:26

Príspevok od používateľa peter »

Je mi to jasné, že v skutočnosti sa to ťažšie umiestňuje, zavadzajú korene... Fikusom sa dajú dosť razantne strihať korene, ale vždy je to risk. Za 4 roky tam budeš mať riadnu spleť, ale asi nič zvláštne, tenké korene takže by sa s tým vždy malo dať mierne hýbať. Mňa zaujalo to keto na vrchu pod machom, nikdy som s tým nerobil ale vypadá to ako plastelina, pustí to dosť vlahy dnu? Na druhej stane zas nehrozí také odparovanie.
A zvlášť som zvedavý či prežije ten mach vo vnútri v zime, predsa len vlhkosť 40-60% v interiéry je niečo iné ako 90-100% vonku.
zóna 6a

Johny1979
Reactions:

Mach dostane zabrať ale budem rosiť min 4-5 denne a ešte mi prídu z ebayu take ultrazvukové zvlhčovače čo robia paru, su to iba take malé kolieska ktoré šupnem na hladinu. Minulu zimu sa dáky mach dokonca aj tvoril v miskách, ono to dostane naprdel ale na jar sa to podla mňa prebudí. Hlavne v miestnosti kde to mam sa v podstate nekúri a to veľa spraví. Na jar potom vypucujem okna od vodného kameňa a ide sa ďalej.

Napísať odpoveď

Návrat na "Fikus - Ficus"