Môj fusion projekt Ficus

mino
Reactions:
Dátum registrácie: 15 Máj 2017, 11:55

Môj fusion projekt Ficus

Príspevok od používateľa mino »

Ahojte. Tento fikus som cca pred 15 rokmi spravil tak, že som pospájal viacero mladých výhonkov fikusu dokopy. Poprepletal som ich medzi sebou a oblepil samolepiacou páskou. Takto som ich nechal zrastať asi 5 rokov. Výsledok je celkom pekný stromček. Momentálne sa ho snažím dostať viac do formy, aby to nebola len taká netvarovaná metla. Dúfam, že sa bude páčiť ;)

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Eduard Novotný
Reactions:
Dátum registrácie: 02 Mar 2013, 19:34

Re: Môj fusion projekt Ficus

Príspevok od používateľa Eduard Novotný »

Šikovný spôsob ako za relatívne krátky čas dostať sa u nás k objemnejšiemu kmeňu na fikusoch. Dobré :-BD

mino
Reactions:
Dátum registrácie: 15 Máj 2017, 11:55

Príspevok od používateľa mino »

Eduard Novotný napísal:
26 Feb 2021, 11:48
Šikovný spôsob ako za relatívne krátky čas dostať sa u nás k objemnejšiemu kmeňu na fikusoch. Dobré :-BD
Áno, do budúcnosti to chcem skúsiť ešte s nejakými našimi druhmi. Jednotlivé zrastené kmienky vyzerajú efektne a po tých cca 15 rokoch už ani moc nevidno, že to vzniklo zrastením. Inak takto nejak vyzerali tie fikusy, keď som ich kúpil v Baumaxe

Obrázok

lacike
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lacike »

S nasimi druhmi su najlepsie asi javory (burger). Ak chces skusit fikus, tak retusa je podstatne lepsia

Eduard Novotný
Reactions:
Dátum registrácie: 02 Mar 2013, 19:34

Príspevok od používateľa Eduard Novotný »

Ak by si túžil ešte po vzdušných koreňoch tak odporúčam omotať cez leto bavlnenou handrou kmeň a mať ho navlhčený. Po troch týždňoch by mohli byť. Ale pre istotu vyskúšaj na niečom skúšobnom na nabratie skúseností. Mne tak fikus v práci cez dovolenku celkom pekne nahodil aj keď potom som ich neriešil a nechal zaschnúť, nechcelo sa my bojovať s klimatizáciou.

Napísať odpoveď

Návrat na "Fikus - Ficus"