Ficus ginseng bonsai čierne bodky

Používateľov profilový obrázok
Michajela13
Reactions:
Dátum registrácie: 02 Jún 2019, 14:14

Ficus ginseng bonsai čierne bodky

Príspevok od používateľa Michajela13 »

Dobrý deň, potrebovala by som pomôcť s mojim Bonsai ficus ginseng. Ma čierne škvrny po listoch, stačí ze sa ho dotknem a listy padajú samé. Prečítala som si nejaké príspevky a nie som o nič múdrejšia.
IMG_20190602_141230.jpg
Ďakujem za odpovede.

ma1eus
Reactions:
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 11:20
Kontaktovať používateľa:

Re: Ficus ginseng bonsai čierne bodky

Príspevok od používateľa ma1eus »

nie je prelievany?
posli fotku substratu zeminy
a skus ho dat na balkon na slnko uz zima hadam nebude idealne postupne daky polotien par dni a potom plne slnko

Michajela13
Reactions:

IMG_20190604_195450.jpg
ma1eus napísal:
03 Jún 2019, 10:45
nie je prelievany?
posli fotku substratu zeminy
a skus ho dat na balkon na slnko uz zima hadam nebude idealne postupne daky polotien par dni a potom plne slnko
Ďakujem za odpoved. Práveže ho vôbec neprelievam, musela som ho nechať vysušiť keď prišiel z obchodu a darilo sa mu fajn. Balkón nemám ale tróni na okne, kde je aj slnko cez žalúzie. Nie veľa. Mohol by to byt parazit.?
Prílohy
IMG_20190604_195445.jpg

ma1eus
Reactions:
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 11:20
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ma1eus »

podla fotky sa mi zda ze substrat je premoceny
odporucam presadit do anorganickeho substratu pripadne substratu urceneho pre bonsaje
zaluzie zdvihnut! cim viacej slnka tym lepsie

lacike
Reactions:
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lacike »

Ma ta miska drenaznu dieru?

Nevy
Reactions:
Dátum registrácie: 03 Jan 2020, 23:40

Príspevok od používateľa Nevy »

Presne s týmto teraz bojujem, ficus kupeny asi pred cca 2 mesiacmi začali opadávať listy na ktorých boli hnedé fliačky. Zrejme to bolo kvôli prepravnému substrátu a prelievaniu. Pred týždňom som ho presadil do substrátu Agro CS ku ktorému som pridal keramzit. Mam ho na parapete okna aby mal čo najviac svetla. No opadávanie stále pokračuje. Čo som si ale všimol tak na stromčeku sú nové zelené výhonky, z ktorých však časť uz sčernela a odumrela. Mám ešte počkať kým sa strom aklimatuzuje na nový substrát alebo sa to nejako sa mu dá pomôct aj nejako inak ?

Michajela13
Reactions:

Dobrý deň. Presne toto sa dialo. Popravde a neviem ci je to vhodné robiť na zimu takéto drastické zmeny, ale ja som ho vtedy ostrihala úplne na drevo. O tri týždne vyhnal celý stromček plno nových zdravých listov (až doteraz sa pekne drží) . Už som nevidela pointu ho nechať trápiť a reku posledná možnosť bude takáto dramatická zmena. Ale radšej sa obráťte na niekoho skúsenejšieho.
Good luck. 🤞

Michajela13
Reactions:

Nevy napísal:
05 Jan 2020, 17:44
Presne s týmto teraz bojujem, ficus kupeny asi pred cca 2 mesiacmi začali opadávať listy na ktorých boli hnedé fliačky. Zrejme to bolo kvôli prepravnému substrátu a prelievaniu. Pred týždňom som ho presadil do substrátu Agro CS ku ktorému som pridal keramzit. Mam ho na parapete okna aby mal čo najviac svetla. No opadávanie stále pokračuje. Čo som si ale všimol tak na stromčeku sú nové zelené výhonky, z ktorých však časť uz sčernela a odumrela. Mám ešte počkať kým sa strom aklimatuzuje na nový substrát alebo sa to nejako sa mu dá pomôct aj nejako inak ?

Nevy
Reactions:

Strihať ho nebudem, opadavanie pokračuje ďalej zrejme to opadá aj celé ale všimol som si, že stromček nahodil nové zelené vyhonky tak ho nechám v klude na parapete a budem sledovať čo bude robiť.

Nevy
Reactions:

Takže vyzera to tak, že sa mi ho podarilo zachraniť opadavanie sa zastavilo nahodil dalšie vyhonky.
Chcel som sa spýtať ako to je s hnojením po presadení ? Cital som toho dosť no všade sa tie nazory lišia, niekto odporuča nehnojiť po presadeni 6-8 týždňov niekto hnojí hneď, niekto polovičnou davkou...neviem ja som zatiaľ nehnojil.

Adriana
Reactions:
Dátum registrácie: 18 Jan 2020, 17:40

Príspevok od používateľa Adriana »

Ahojte ja mam presne ten isty bonsaj a presne ten isty problem ako michajela 13. Fikusu opadali vsetky listy, sice pusta nove no aj na nich je uz vidiet bledohnede skvrny. Da sa este zachranit?
Prílohy
Sucastny stav
Sucastny stav

Nevy
Reactions:

Ahoj, presne tak isto vypadali moje listy, a aj nové výhonky - zlté, s ciernymi bodkami a opadávali. Tak isto aj nové výhonky černely a uplne odumrely. Mne sa nejaké listy podarilo zachrániť, neopadal cely a nové výhonky už vyzerajú zdravo cca po 2 týždnoch. U mňa bol problém v tom, že som ten moj priliš polieval. Ten prepravný substrát držal v sebe veľa vody, tým pádom som nevedel odhadnuť ako ho polievať.

Napísať odpoveď

Návrat na "Fikus - Ficus"