Ficus presadenie

Dávid
Dátum registrácie: 15 Jún 2018, 12:47

Ficus presadenie

Príspevok od užívateľa Dávid » 21 Sep 2018, 14:53

Dobrý deň.
Chcem vás požiadať o pár rád nedavno som si zakúpil ficus druh neviem.
Chcel by som ho presadiť čo je dost potrebné korene trčia z odtokových otvorov len neviem kedy to presadiť či to počka na jar alebo treba hneď. Mám snim menši problém začali žltnuť listky skôr vo vnutri v korune asi ho moc polievam cca každý 3 alebo 4 deň pichnem tam zvyčajne sparatko. K tomu mi substrat začal chytať pleseň najprv som usúdil ze to bude tým že ja na povrchu mach a burina ako listy púpavy atd substrat som z vrchu odstranil vrstvu cca pol centimetra po odstraneni som tam dal na povrch akadamu substrat je teda obycajny na izbove rastliny tak mi bolo povedane a na vrchu akadama vrstva cca pol cm akadama začala tiež tak ako aj povrch predtym mat pleseň na niektorých miestach poprosim poradiť čo stym presadzať to chcem do zeolitu zmiešanym s rašelinou vopred ďakujem za rady a postrehy viem že tu je plno veci ohladom fikusov no ak niekto pomôže vopred ďakujem. Ps nejde mi pridať fotky z mobilu priliš veľke. 😂

ma1eus
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 11:20
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ficus presadenie

Príspevok od užívateľa ma1eus » 21 Sep 2018, 15:10

presadit hned
idealne do anorganickeho substratu akadama terramol zeolit....pripadne do bonsaj substratov zo zahradnictva ale su zbytocne drahe
dokladne odstranit staru zeminu a odhnite korene plus skratit / odstranit nietkore vetvy

Dávid
Dátum registrácie: 15 Jún 2018, 12:47

Príspevok od užívateľa Dávid » 21 Sep 2018, 16:17

Ďakujem môžem pri odstraneni starej zeminy namočiť korene do vody aby som odstranil tu zeminu uplne celu premyť ich neuškodim tomu ?

Užívateľov profilový obrázok
RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od užívateľa RastoS » 04 Okt 2018, 08:20

ahoj, mozes premyt korene ale pozor na studenu vodu, fikusy to nemaju radi takze vo vlaznej premyvat. inak ho prelievas prilis vela ak zltnu listy a este sa robi aj plesen na povrchu. fikus znesie aj presusenie takze radsej menej ako viac. ja teraz moje polievam tak raz za tyzden a to ich mam v terramole ktory nedrzi zrovna vela vody.

Mimo
Dátum registrácie: 15 Mar 2016, 09:51
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mimo » 04 Okt 2018, 17:48

Raz za týždeň? Ty kokso tak to sa mi nechce veriť. Ináč poznám človeka ktorý nechával presušiť 800 eurový krásny fikus - bonsai v pravom význame slova - a ten to nedal. Ja mam svoje v zeolite a polievam každý druhý-tretí deň keď ich mám dnu.
Asi máš dosť iné podmienky v byte ako ja :)
No mojím zase nevadí polievanie studenou vodou - ani keď ich polejem rozžeravené na priamom slnku ľadovou vodou zo studne.
Za celé leto ani jeden žltý list.

RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od užívateľa RastoS » 05 Okt 2018, 09:44

tak treba vediet kolko znesie :). ja viem ze moje ten tyzden v pohodicke davaju, listy su pekne leskle, nezvadnute. Vlhkost mam nad 50% a nie su v teple ale chaldnejsej miestnosti.
V lete tie ktore mam vonku tiez polievam ked mi pride cas a kludne aj cez korunu studenou studnovou vodou a tiez s tym nemaju problem. rozdiel je ale v tom ze substrat je zvycajne horuci takze voda na korene nepride ladova.

lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 06 Okt 2018, 21:32

Ono s fikusmi v priepustnom je to pohodka. Vydrzia nepolievanie aj denne polievanie. Ako keby ich to nezaujimalo. Ako pise Rasto, dolezitejsia je pre ne teplota vody. Aj ked ani to nie je celkom pravda pri letneni - polievam studnovou vodou a nestazuju sa, zrejme preto, ze miska sa rychlo ohreje a poliatie je rychle.

Napísať odpoveď

Návrat na "Fikus - Ficus"