Carmona premena

Knedlos
Dátum registrácie: 24 Sep 2017, 15:38

Carmona premena

Príspevok od užívateľa Knedlos » 08 Nov 2017, 16:51

Tuto Carmonu som kupil v OBI asi ako všetky moje bonsaje.Ma za sebou strih drotovanie a presadenie.Na jar budem strihat dlhe vyhonky ktore je už aj vidiet na obrazku a znova drotovat.Momentalne bojujem z voškami ktore aj napriek postreku su na nej stale :-? nechcem ju zase striekat kedze asi pred dvoma mesiacmi som striekal.Riešenie mam zatial sprchu :D zatial pomaha. A do mna s kritikou
Prílohy
carmona pred.jpg
Carmona po.jpg

Užívateľov profilový obrázok
sesino
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 19:32

Re: Carmona premena

Príspevok od užívateľa sesino » 11 Nov 2017, 20:28

Knedlos , bola to pekna carmona , preco si si najprv nieco nerestudoval o pestovani :-w na tomto stromceku si urobil vela chyb ! zmena miesta- sok, [-(
presadenie-sok [-(
strihanie a drotovanie - sok :-w
a ked ju este napadli vosky , no to bude zazrak ak ten bonsaj vobec prezije !

Knedlos

Príspevok od užívateľa Knedlos » 12 Nov 2017, 18:12

Ahoj Sesino,
nechapem prečo tie šoky,Carmona my vonku nevydrzi tak som ju dal dnu do nekurenej miestnosti kde je stale otvorene okno na zapadnu stranu hned na parapetu k oknu.Ak máš nejaku lepsiu radu sem snou.
K presadeniu : hádam som ju nemal nechat v tom bahne v čom bola zasadena ked som ju kupil.Mozno sisi myslel ze som to robil vsetko teraz ale nie bolo to robene v predjari tohto roku ked som ju kupil . Tak isto strihanie a drotovanie bolo robene vtedy teraz su uz droty odstranene je tam len ten jeden co je vidno na foto.S voskami bojujem nadalej aj ked stromček to zatial zvlada v celku obstojne,striekal som ho koncom augusta tak neviem či by som mal zase alebo nie.Inak tie vosky vyzeraju ze kapu asi stoho postreku este aj ked pomalsie. Fotka neni nic moc lebo listy ma otocene na druhu stranu za svetlom ale uz je stromček otočeny a listy sa pomaly vyrovnavaju.
Dakujem za kritiku :p

peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od užívateľa peter G » 12 Nov 2017, 23:01

Mne sa páčila pred. Vybral si sa asi cestou väčšieho stromčeka, čo chvíľu potrvá. V každom prípade nechaj teraz voľne rásť. Najlepšie je strihať a rezať keď strom aktívne rastie.

Mne sa lúbilo pôvodné nasadenie vetiev, nechal by som aj spodné a tvaroval (strihal) by som do formy malého košatého stromu s takmer dáždnikovou korunou.

S tými voškami nie sú žarty u karmony...
long live your 盆栽
P.G.

sesino
Dátum registrácie: 23 Jún 2010, 19:32

Príspevok od užívateľa sesino » 14 Nov 2017, 19:26

Ahoj, s tym presadzanim , to ano, no ten strih a tvarovacku by som nebol robil, no a smenou miesta som myslel prenos bonsaja z obchodu domov, carmony su na noto velmo citlive
nech ti dari

Knedlos

Príspevok od užívateľa Knedlos » 16 Nov 2017, 10:55

Peter g ano chcem ho trocha vyšší zato som sa rozhodol pre toto tvarovanie.Po strihu my obrasila v celku rychlo.Minuly rok ju tiez napadli vosky zhodila listy ale potom zase pekne obrasila.teraz nezhodila listy asi pomaha postrek lebo vosky kapu.zatial sa jejto dari pribudaju nove výhonky tak jej necham chvilku casu teraz nech poriadne zarastie.

Napísať odpoveď

Návrat na "Carmona - Čaj Fuki"