Potrebujem rady

Boris
Dátum registrácie: 23 Okt 2015, 21:00

Potrebujem rady

Príspevok od užívateľa Boris » 24 Mar 2017, 20:14

Ahojte chcel by som sa spýtat ako zhrubšit kmeň na carome. Ci sa to vôbec dá alebo je to skôr bonsai s teším kmeňom. Ďalej by som sa vás chcel spýtať aký je najlepší substrát a či si môžem ísť von natrhat mach a dat hore na hlinu :D Taktiež či sa na výstave v KE budú ukazovať ako sa tvaruje a ako sa presádza [FACE WITH TEARS OF JOY] Ďakujem za vaše názory a tak :D

Odoslané z MediaPad T1 8.0 Pro pomocou Tapatalku

Užívateľov profilový obrázok
peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Re: Potrebujem rady

Príspevok od užívateľa peter G » 24 Mar 2017, 22:00

Primerane väčšiu misku, dobrú polohu, dobrý anorganický substrát, dobre kŕmiť a nechať všetko voľne rásť. A chce to čas.
Mach - neviem či do interiéru, ale nie je to dobrý nápad, iba ak dočasne na vystavenie. V interiéri sa mi občas začne tvoriť nejaký mach, ale nič moc výzorovo a už vôbec nie funkčne. Ten zvonka vnútri neprežije.
long live your 盆栽
P.G.

lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 24 Mar 2017, 22:28

K narodnej vystave. V ramci programu je naplanovana spolocna dielna, kde si kazdy clen moze doniest vlastny strom ci uz na natvarovanie alebo minimalne na diskusiu. Clenovia si mozu radit navzajom, tento rok nebude lektor.
Co sa tyka presadzania, zaciatok maja nie je vhodny cas na presadzanie, na jarne uz neskoro, na letne priskoro. Mozno interierovky (mas na mysli carmonu?), isto niekto poradi, pomoze, to je tak na 15 minut prace max. ;)

Boris
Dátum registrácie: 23 Okt 2015, 21:00

Príspevok od užívateľa Boris » 24 Mar 2017, 22:31

Ešte by som sa chcel spýtať je anorganicky substrát akadama? Alebo ktoré sú to?

Odoslané z MediaPad T1 8.0 Pro pomocou Tapatalku

peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od užívateľa peter G » 24 Mar 2017, 22:43

Akadama sa časom drobí a je dosť drahá. Spoľahlivé a odskúšané substráty - zeolit, terramol, láva, pemza a ich zmesy... teda aj pre carmonu. Pokukaj podrobnosti v sekcii substráty, veľa toho už bolo popísaného. Ak niečo nenájdeš, skúsime nájsť odpoveď.
long live your 盆栽
P.G.

Napísať odpoveď

Návrat na "Carmona - Čaj Fuki"