Biele škvrny na vrchu listoch

Jano
Dátum registrácie: 19 Jan 2017, 13:32

Biele škvrny na vrchu listoch

Príspevok od užívateľa Jano » 19 Jan 2017, 20:42

Ahojte, potreboval by som poradiť s Carmonou.
Prvý problém sa týka opadávania, niektoré listy jej žtnú niektoré schnú a niektoré sú v poriadku no opadávajú bez rozdielu aj tie úplne zelené či už staré alebo mladé. Uź zhodila skoro polovicu listov. Ak to klasicky patrí k jej príznakom aklimatizovania tak v poriadku.
Zato druhý problém sú biele škvrny na vrchnej strane listov. Vytvárajú sa bez rozdielu na hociakom liste. Prikladám obrázky.
https://ulozto.sk/!E36AwCQIraIY/8876493-3-jpg
https://ulozto.sk/!9yi0C4AJcM64/8876493-14-jpg
Spodná strana listov je v poriadku.

Mám ju na severnej strane tak na ňu priame slnečné lúče skoro nesvietia. Je to veľký problém?
p.s. Ako znášajú bonsaje alebo presne Carmona svetlo z UV žiarovky?

ďakujem

Chumo
Dátum registrácie: 28 Jún 2013, 19:58

Re: Biele škvrny na vrchu listoch

Príspevok od užívateľa Chumo » 20 Jan 2017, 07:23

Carmona je problem sama o sebe...

Uz som si po x rokoch jej pestovania myslel, ze som na nu vyzrel, ale tuto zimu mi jedna vyschla, za nevyjasnenych okolnosti... A prave ta najoblubenejsia, o ktorej som si myslel, ze ma nejaky potencial...

Tie biele bodky po listoch si nevsimaj, asi viem co myslis...(fotky som nepozeral)... Tie su bezne...

Ale co sa tyka vysychania a stagnovania, ja som uz na carmonu rezignoval.

Jedine kedy sa mojim carmonam naozaj dari, je v lete vonku. Ked je teplo aj v noci... S dostatkom zalievky a slepacincov.

Inak uz carmonam od tejto sezony prestavam venovat energiu, vadi im vzdy a vsetko a nie je v ludskych schopnostiach to nejako ovplyvnit... Budem ich pestovat na okraji "stromoradia" a budem ich polievat, hnojit a strihat raz rocne ako zivy plot a uvidim, ale moja dalsi aktivita ku carmonam tymto konci...

A okrem ineho prirastky su velmi pomale, za 5 rokov mi ta vykapata zhrubla z 2 na 3 cm... Ked sa pozriem za ten cas kde su bresty a ligustra, tak mi je do placu z toho, kolko sil som do carmon vlozil...

Takze u mna uz carmona nie...

Kup si vtaci zob a bud stastny...

Amen

Jano
Dátum registrácie: 19 Jan 2017, 13:32

Re: Biele škvrny na vrchu listoch

Príspevok od užívateľa Jano » 20 Jan 2017, 18:23

To si ma potešil že si nemusím robiť starosti pre tieto škvrny. Ale zato si ma vydesil že mi aj v dobrých podmienkach môže zomrieť keď si ona proste povie "nope, tak ja tu končím" .
Ja ju chcem a musím mať. Tak sa s tým bude musieť zmieriť že žiť proste bude!

Napísať odpoveď

Návrat na "Carmona - Čaj Fuki"