carmona opadavanie listkov, vysusene konariky niektore

ivacarmona
Dátum registrácie: 13 Aug 2013, 11:34

carmona opadavanie listkov, vysusene konariky niektore

Príspevok od užívateľa ivacarmona » 13 Aug 2013, 12:04

Dobrý deň, rada by som vas poprosila o radu.

mam carmonu kupenu v baumaxe na vianoce, vsetko islo pekne, kvety mala iba obcas. Neviem ci kvoli teplu alebo mozno prievanu jej opadala 3/4 listov. Okrem toho, ked ju polievam zospodu namocenim, tak maly kusok okolo korena vobec nenasaje vodu, ten musim poliat vodou z vrchu. Chcela by som ju presadit, od kupy spred pol roka som ju nepresadzala, a to ze je cast hliny sucha sa mi nezda v poriadku. Tak som ju dnes poliala a pohnojila, mozno moc, lebo mi stekala voda = preto su pod nou servitky. Tiez niektore konariky na vrchu sa mi zdajú vysusené :(

Chcela by som vas poprosit o radu, co vsetko mi k presadeniu treba.

Hlinu mam florimo, treba to zmiesat so zeolitom alebo nejakou drtou?

Co sa tyka misky, tak tato povodna ma rozmer cca 22 x16 x 6. Viete mi poradit, aka by bola vhodna?

Rada by som karmonu zachranila, ale byt mame celkovo teply, a v tomto teple v BA teplejsi dvojnasobne :(

Dakujem pekne za pomoc :)
Prílohy
DSC_2190.JPG
DSC_2191.JPG

lonewanderer
Dátum registrácie: 30 Dec 2011, 17:47

Re: carmona opadavanie listkov, vysusene konariky niektore

Príspevok od užívateľa lonewanderer » 13 Aug 2013, 18:34

ja len tak strucne ...

presadit bolo treba hned ... a to do cistej akadamy alebo lacnejsieho terramolu

teplom ani prievanom to zrejme nebude, ale nespravnym polievanim a mozno aj nedostatkom svetla (neviem kde ste ho mali) ... odhnivaju mu korene podla mna ...

takze presadit do terramolu (je lacnejsi) a inu misku by som teraz ani nekupoval, kedze korene budu aj tak biedne a investicia do novej mozno bude zbytocna ;;) no snad sa ho podari zahranit ... v terramole mozete polievat aj kazdy den ponaranim ... a bonsaj dajte na balkon (kym je teplo moze tam byt) alebo na parapetu, aby mal svetlo ...

ivacarmona

Príspevok od užívateľa ivacarmona » 14 Aug 2013, 10:57

Dakujem, viete mi povedat, kde sa da ten terramol zohnat? Staci ked bonsaj presadim do cisteho terramolu, nic viac netreba?
Cize florimo nemusim ani pouzit?

No od okna bola dost daleko, uz som ju premiestnila na parapetu, zalievka sa mi zdala dostatocna, skor to bolo o tom nedostatku svetla :(

Myslite ze je dobre presadzat teraz, ked je v takom stave? Nemam pockat ak sa vzchopi a bude silnejsi? :)

lonewanderer
Dátum registrácie: 30 Dec 2011, 17:47

Príspevok od užívateľa lonewanderer » 14 Aug 2013, 12:38

terramol sa da objednat v bonsai centre v KE http://www.bonsaicentrumkosice.sk/bonsa ... 2-Terramol ... v BA neviem kde by sa dal ... ale v Hornbachu sa da kupit Akadama (2l za 7€ cca) ... teoreticky by ste mohli skusit aj cisty zeolit (je lacnejsi) ... ten myslim maju tiez v Hornabachu a je lacnejsi ako akadama ... terramol nie je zatial tak rozsireny ...

do akadamy a terramolu sa nic ine nedava, zeolit mozete s niecim zmiesat, ale aj ten moze ist cisty (vo vasom pripade urcite) ...

tazko povedat, ci zalievka bola spravna ... skor nie, kedze je v takomto stave ... terramol, akadama a zeolit vam povie, kedy poliat svetlou farbou ...

presadil by som ju co najskor, kedze pomaly umiera ...

ivacarmona

Príspevok od užívateľa ivacarmona » 14 Aug 2013, 14:23

nasla som, ze akadamu maju v bonsaj centre na krasnohorskej v ba /bonsaj.sk/. Je to moj prvy bonsaj, nemam skusenost, ale co som citala, ked sa presadza bonsaj, tak ho treba uchytit mriezkami na drenazny otvor? najma do akadamy, vraj aby drzal stromcek pevne
dakujem za rady :), dufam, to stromcek prezije

Napísať odpoveď

Návrat na "Carmona - Čaj Fuki"