Kvitnutie

Vander
Dátum registrácie: 25 Apr 2013, 20:20

Kvitnutie

Príspevok od užívateľa Vander » 03 Máj 2013, 21:13

Ahoj, chcem sa opýtať či treba zmeniť zálievku alebo viac hnojiť, keď mi moja Carmona dnes ukázala prvé kvietky. Ešte nikdy som nemal bonsai s kvetmi tak som absolútny laik. A rád by som vedel či ju môžem štetcom "opeliť", aby mala plody....

Ďakujem :-))

lonewanderer
Dátum registrácie: 30 Dec 2011, 17:47

Re: Kvitnutie

Príspevok od užívateľa lonewanderer » 04 Máj 2013, 22:06

carmona kvitne celorocne, ak ma dobre podmienky ... viac hnojit alebo polievat netreba ... maloktory bonsaj nekvitne ... len jeho kvetov sa bud nedockas, alebo ako kvety nevyzeraju ... ja som ju opelovat neskusal, takze neviem ... ale minule leto mala jeden plod (asi ju nejaky hmyz opelil) ...

Užívateľov profilový obrázok
RastoS
Administrátor
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 18:12

Príspevok od užívateľa RastoS » 04 Máj 2013, 22:16

ahoj, kvitnutie rastliny zaťažuje ale nepočul som o tom že by kvoli tomu niekto upravoval dávkovanie hnojiva, ja to tak určite nerobím.
O opelenie sa môžeš pokúsiť, kúpim ti pivo ak sa ti to podarí :D

mathew
Dátum registrácie: 22 Jún 2010, 21:30
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mathew » 04 Máj 2013, 22:25

Mne karmona kvitne nonstop, dokonca aj v zime ked je malo svetla, ale nikdy v zivote som nevidel plody nazivo. Ja sem tam ked nieje co zastrihovat tak sadnem ku Karmone a osklbem jej vsetky kvety :-) . pred tyzdnom som dal zakorenit nejake odrezky a dokonca jeden odrezok zakvitol. Smyk noznicami a zivot ide dalej :-)

Vander
Dátum registrácie: 25 Apr 2013, 20:20

Príspevok od užívateľa Vander » 04 Máj 2013, 22:32

RastoS napísal:ahoj, kvitnutie rastliny zaťažuje ale nepočul som o tom že by kvoli tomu niekto upravoval dávkovanie hnojiva, ja to tak určite nerobím.
O opelenie sa môžeš pokúsiť, kúpim ti pivo ak sa ti to podarí :D
Tak skúsil som to vatovou tyčinkou ako som si tu na fóre prečítal a pre istotu som aj dosť bzučal :p ... sám som zvedavý či to pomôže...

lacike
Dátum registrácie: 30 Jan 2011, 19:13
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lacike » 05 Máj 2013, 07:33

Tak neviem, uz sme sa zhodli, ze carmona je jednodoma? Ak je dvojdoma, tak mozes stetcom suchat kolko chces :-)

Rasto - ak rastlina kvitne, tak by sa nemalo hnojit, ak chces, aby dlho kvitla ;-)

palged27
Dátum registrácie: 01 Jún 2013, 18:33

Príspevok od užívateľa palged27 » 02 Mar 2016, 13:42

Caute ...citam tu,ze Vam Carmony kvitnu celorocne,tak premyslam,preco sa ta moja nema "k cinu".Vyhana aj kvetne puky(male biele gulicky),ale tie po nejakom case scernaju a opadavaju,takze kvietkov sa nedockam..je mi jasne,ze je malo svetla a tepla a vobec toto pocasie je hnusne,takze prakticky celu zimu dosvetlujem LED ziarovkou (40 watt).Zasadena v temamole mensej frakcie 1-3mm a umiestnena na podlozke s mokrym zeolitom.Polievana podla potreby - urcite nie je prelievana,to by som zistil velmi rychlo na listoch - skor by som povedal,ze ju nechavam jemne preschnut a az potom zalievam.Perioda je cca kazde 4-5 dni.Hnojim kazdou 3-4 zalievkou Kristalonom Start,takze to vychadza tak 1 az 2 krat mesacne.S prichodom svetlejsich dni,chcem prejst na Gold,kedze vraj obsahuje aj aktivator kvitnutia..

celkovo vsak musim povedat,ze som rad,ze tuto haklivu mrsku udrziavam pri zivote - aj ked za cenu nekvitnutia.

peter G
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 17:34

Príspevok od užívateľa peter G » 02 Mar 2016, 15:35

Ahoj, mne kvitne carmona neustále, občas ako píšeš, zaschne nejaký ten puk. Paľko, ako Ťa poznám, zálievku aj výživu má OK, asi ako píšeš - počkaj na viac svetla a tepla a uvidíš.
long live your 盆栽
P.G.

palged27

Príspevok od užívateľa palged27 » 02 Mar 2016, 15:48

Cau Peto...dakujem za doveru v moje schopnosti ;) ...svojho casu,ked som carmonu narychlo presadzal z klasickeho "blata" som mal poruke len malu frakciu teramolu a dodnes mam z toho cudny pocit,lebo osobne sa mi viacej pozdava 3-6 tka.Ale zeby bola chyba prave v tom ? skusim este nejakeu zmenu umiestnenia pri okne.

peter G

Príspevok od užívateľa peter G » 02 Mar 2016, 15:54

A inak, rastie? Ak prosperuje, tak by to nemalo byť frakciou. Najbližšie pri presádzaní môžeš dať väčšiu.
long live your 盆栽
P.G.

palged27

Príspevok od užívateľa palged27 » 02 Mar 2016, 16:01

Jasne,stromcek je v podstate v pohode.Na jesen to mal sice namale a vtedy zltol a zhadzoval listky jak besny,ale casom sa stabilizoval.Zrejme si musel zvyknut na Teramol.Hej,myslel som na to,ze ho pri najblizsej prilezitosti prehodim do vacsej frakcie.Na ktoru stranu mas orientovane okno na ktorom mas Carmonu ?

peter G

Príspevok od užívateľa peter G » 02 Mar 2016, 16:39

Pár ich mám na V okne alebo poblíž a jednu na Z okne.
long live your 盆栽
P.G.

palged27

Príspevok od užívateľa palged27 » 02 Mar 2016, 16:43

Ta moja potvorka je na Z okne ...tak asi je ten zapad u teba lepsi ako u mna :D

Ernest
Dátum registrácie: 26 Máj 2018, 21:25

Príspevok od užívateľa Ernest » 03 Jún 2018, 11:02

Mne zacala moja kvitnut, cakala som vsak ze pri tolkuch pukaoch bude stromcek obsypany kvetmi. Ale rozkvotnu 3-4 naraz a o 2 dni su uz zhnednute a zas mi medzi tym rozkvitnu dalsie. Ma to tal byt? Ze stromcek kvitne takto postupne a vzdy sa kvet udrzi len chvilku??

peter G

Príspevok od užívateľa peter G » 04 Jún 2018, 21:27

Áno, je to v poriadku, kvety nemajú dlhšie trvanie.
long live your 盆栽
P.G.

Napísať odpoveď

Návrat na "Carmona - Čaj Fuki"